Kevésen múlt a Vasas bravúrja

A Szekszárd a Vasas otthonában is győzött, így a tolnaiak játszhatnak a 7. helyért a Cegléddel, míg az ezúttal 68-59-re alulmaradó Vasas a BSE ellen küzd a 9. helyért.

MKB Euroleasing Vasas – Atomerőmű KSC Szekszárd 59-68 (15-17, 13-14, 18-16, 13-21)

Budapest, Pasarét, 7-10. helyért, 2. mérkőzés. V.: dr. Vígh, Surányi, Vida

A párharc első meccsét 66-50-re nyerte Szekszárdon az Atomerőmű. A Vasas akkor sokáig jól tartotta magát és ezúttal is 13-8-ra vezetett, ám az első negyed végén Scsekics triplájával már a vendégek voltak előnyben (15-17). A második negyedben már hat ponttal is ment a Szekszárd, de a hazaiak végig tapadtak rájuk, a félidőben Mansaré pontjai után 28-31 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban igen hamar fordított a Vasas egy 9-2-es szakasszal (37-33). Bár a vendégek Csek dupláival visszavették a vezetést, de a negyed végén minimális előnyben voltak (46-47).

Ennek megfelelően alakult a záró negyed is, felváltva vezettek a csapatok egészen a 37. percig. Ekkor azonban megvillant Bálint és Zele is, így 60-54-re vezettek a szekszárdiak. Mansaré révén megpróbált közelíteni a Vasas, de Hajdú triplája a záró percbe fordulva döntőnek bizonyult.

A Szekszárd ezzel a 7. helyért játszhat a Cegléd ellen. A mindkét találkozón nagyot küzdő Vasas pedig a 9. helyért fővárosi rangadót játszik a BSE-vel.

Vasas: Pusztai 8, Katona Sz. 12, Bajnóczi 4, Mansaré 15, Határ 6. Csere: Barnai 5, Mányoky 5/3, Fejes 2, Hegedűs J. 2, Koch, Müller.

Szekszárd: Scsekics 15/6, Szepsi 5/3, Bálint 9/3, Szvitlica 6, Zele 21. Csere: Csek 9, Hajdú 3/3, Studer, Pap, Tamis.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárdnak.