A forduló válogatottja - alapszakasz - 12. forduló

Az elmúlt héten lejátszották a magyar férfi A csoport alapszakaszának 12. körét - lássuk a forduló válogatottját a zalaegerszegi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló, 9. forduló, 7. forduló, 4. forduló

Irányító
Shannon Evans - Atomerőmű SE (2)

A paksiak könnyedén nyertek a Pécs otthonában, ebben pedig kulcsszerepe volt a 20 pontig (3/5 dupla, 4/6 tripla, 2/4 büntető), 12 gólpasszig, 5-5 pattanóig és kiharcolt faultig, 1 blokkig, valamint 2 eladott labdáig jutó amerikai hátvédnek, aki így 31 perc alatt 35 VAL-t termelt.

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Alba Fehérvár (2)
Andre Jones - Szolnoki Olajbányász (2)

Kettes poszton két ugyanolyan teljesítmény született, Darrin Govens és Andre Jones is 31-31 VAL-lal végeztek 33, illetve 26 perc alatt. Az Alba honosított amerikai játékosa 21 ponttal (3/4 dupla, 3/6 tripla, 6/8 büntető), 6 pattanóval, valamint 5-5 gólpasszol és kiharcolt személyi hibával járult hozzá az OSE hosszabbításos legyőzéséhez, igaz, kipontozódott. A Szolnok pontfelelőse 24 ponttal (7/10 dupla, 2/4 tripla, 4/5 büntető), 2-2 lepattanóval és gólpasszal, 3 szerzett labdával, 1 blokkal és 5 kiharcolt faulttal zárt a Szedeák otthonában aratott könnyed győzelem során.

Kiscsatár
Filipovity Márkó - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

A Falco magyar válogatott kosarasa a padról beszállva 25 ponttal (6/14 dupla, 4/7 tripla, 1/1 büntető), 13 pattanóval, 2-2 gólpasszal, szerzett labdával és kiharcolt faulttal, valamint 1 eladott labdával segítette hozzá a bajnokot az újabb diadalhoz, ezúttal a DEAC vendégeként - 28 perc alatt 32 VAL került a neve mellé.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Atomerőmű SE (2)

Az ASE sima pécsi sikeréről írtunk már Evansnél: Lóránt 22 pontot (7/10 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető), 11 pattanót, 1-1 gólpasszt, blokkot, szerzett és eladott labdát, illetve 3 kiharcolt személyi hibát pakolt a közösbe, 30 perc alatt 34 VAL-t szorgoskodott össze.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (2)

A ZTE kezd kilábalni a gödörből, ez pedig Agafonovra is elmondható egyénileg, miután a Körmend elleni örökrangadó hőse lett az ukrán középjátékos: 23 pontot (10/10 dupla, 3/3 büntető), 5 pattanót, 3-3 gólpasszt és szerzett labdát, 1 eladott labdát, 2 blokkot, valamint 4 kiharcolt faultot írhattak fel a statisztikusok a neve mellé, így 28 perc alatt 39 VAL-lal vezette győzelemre csapatát. Mivel a zalaegerszegiek nagy meccset nyertek, ráadásul ez volt a legjobb egyéni statisztika, így ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Csorvási Milán - Alba Fehérvár (1)

Az Alba elképesztő hullámvasút után verte ráadásban az OSE-t, Csorvásinak pedig ebben vastagon benne volt a keze 23 pontjával (9/14 dupla, 5/9 büntető), 8 pattanójával, 2 gólpasszával, 3 blokkjával és 7 kiharcolt személyi hibájával. Volt ugyan egy eladott labdája is, de 23 perc alatt így is 33 VAL-t hozott össze.