130 pont fölé jutott a Bucks, nyert a Lakers és a Clippers

Hat mérkőzést rendeztek a legutóbbi játéknapon, mutatjuk, hogy mi történt.

Orlando Magic - Los Angeles Lakers 112-119

Érdekes (bár rövid) csatát vívott egymással Anthony Davis és Nik Vucsevics, egyikük sem szórta a pontokat, de az alig tíz percet játszó Davis összesen három dobást vállalt, most nem is ez volt a dolga - viszont annyira levette a pályáról a Magic centerét, hogy már ezzel a Lakers javára billentette a mérleg nyelvét, majd sajnos egy kisebb szemsérülés miatt le kellett ülnie. Persze kellett még a sikerhez Kyle Kuzma 25 pontja és 5/7 triplája, LeBron James 20 pontja és 7 gólpassza, valamint Kentavious Caldwell-Pope 17 pontja és 7/8 jó dobása is, mert így azért megvolt az egyensúly - csapatként 57%-kal dobtak mezőnyből és 45%-kal tripláztak, ezen a téren rendben voltak. Azért az Orlando is igyekezett, főleg irányító poszton voltak erősek Augustinnal és Carter-Williamsszel, de igazából a meccs jelentős részében a LAL vezetett - a harmadik negyed közepén kezdett behorpadni az előny, a záró etap elején egy ponttal át is vette a vezetést a Magic, de aztán rendezte a sorokat és végül nyerni tudott a Lakers.

A Magic legjobb dobói: Augustin 21/6, Carter-Williams 15, Gordon 14/6
A Lakers legjobb dobói: Kuzma 25/15, James 20, Caldwell-Pope 17/3

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 123-131

Egyik fél sem nagyon védekezett csapatként, de igazából végig dominált a Bucks, hiába a viszonylag szorosabbnak tűnő végeredmény - még az első percekben vezetett egy ponttal a Kings, utána lerohanta ellenfelét a Milwaukee és volt közte 29 is, mielőtt közelebb kapaszkodott a Sacramento. Kyle Korver nagyon élt (22 pont, 6 lepattanó, 5/8 tripla), a Lopez tesók bevertek 33 pontot és 6/8 hármast (Brook még öt blokkal is kiegészítette ezt), Giannis Antetokounmpo egy 15-9-6-ot hozott 11/13 büntetővel, minden rendben volt - dobtak 20 triplát 40% feletti hatékonysággal, nem nagyon volt rájuk ellenszer. A Kingsnél is megoszlottak a terhek, Buddy Hield 19 pontja szép, de azért látható hátrányuk volt a ligaelsőhöz képest, úgyhogy most nagyrészt csak futottak az eredmény után

A Kings legjobb dobói: Hield 19/9, Bazemore 16/3, Bogdanovics 13/9
A Bucks legjobb dobói: Korver 22/15, B. Lopez 21/12, Antetokounmpo 15

Utah Jazz - Miami Heat 101-99

Szoros, egylabdás meccs volt, de a kiélezett, egálról induló végjátékban a Jazz cseréi voltak pontosabbak: Oni és Wright-Foreman dobásai jelentették a csapat győzelmét, a végén Solomon Hill győztesnek szánt hármasa kimaradt, így maradt a 101-99. Egyébként is inkább a Utah vezetett a mérkőzés során, Rudy Gobert nagyon élt a palánk alatt (21 pont, 8 lepattanó, 2 blokk, 8/9 mezőnyből), kintről Mike Conley és Jordan Clarkson villogott, úgyhogy most Donovan Mitchell gyengébb napja is belefért - a túloldalon Kelly Olynyk (27 pont, 8 lepattanó) és Tyler Herro (20 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) lógott ki felfelé, viszont ugyan Kendrick Nunn már játszhatott, de Bam Adebayo és Jimmy Butler sem lépett pályára.

A Jazz legjobb dobói: Gobert 21, Conley 17/3, Clarkson 17/12
A Heat legjobb dobói: Olynyk 27/9, Herro 20/3, Robinson 10/3, Jones 10

San Antonio Spurs - Brooklyn Nets 119-124

Ez is szoros meccs volt, de az utolsó három percet 14-8-ra a Nets nyerte, itt fordított és húzta be végül a győzelmet a társaság - ebből a 14-ből egyébként nyolc pontot Tyler Johnson jegyzett, az ő back-to-back triplái elengedhetetlenek voltak a sikerhez. A Brooklyn legjobbja összességében azért Caris LeVert volt (27 pont 17 dobásból, 3 labdaszerzés 23 perc alatt), de Rodions Kurucs is jól mozgott (17 pont, 3/3 tripla) és végül hatan is elérték náluk a tízpontos határt. Nem volt rossz a Spurs sem, 40% felett tripláztak a texasiak, Derrick White 22 ponttal igyekezett vezér lenni (4 gólpassz, 2 blokk, 4/7 tripla), de Forbes, Walker és Belinelli is 14-15 pontot szerzett, Pöltl (12 pont, 11 lepattanó) és Eubanks (12 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) pedig a palánk alatt végzett jó munkát. Akár ők is nyerhettek volna, de rengeteg labdát adtak el és a végjátékot elrontották, igaz, Gregg Popovich megmondta, hogy őt a buborékban nem az eredmény érdekli, hanem a fiatalok fejlődése, az edzőmeccseken meg pláne...

A Spurs legjobb dobói: White 22/12, Forbes 15/9, Walker 14/6, Belinelli 14/6
A Nets legjobb dobói: LeVert 27/9, Kurucs 17/9, Johnson 17/9

Washington Wizards - Los Angeles Clippers 100-105

Ez inkább a Wizards meccse volt, a fővárosiak a második negyedben a kezükbe vették az irányítást és megléptek, a harmadik negyedben pedig remek védekezéssel tartották a kontrollt az események felett - közben mondjuk támadásban ők sem villogtak, de így is folyamatosan ők vezettek. A negyedik negyedben aztán Scott Brooks úgy érezte, hogy elő kell húzni a cseresort és bár egy ideig így is kitartottak, de a hajrában jött egy 12-0-s Clippers-futás, így a kaliforniaiak nyerték meg a meccset. A Los Angelesnél egyébként szintén a kiegészítőkre támaszkodtak, a végén McGruder és Patterson vezényelte le a feltámadást, de túl sok következtetést ebből most tényleg nem kell levonni: Kawhi Leonard például 3/16-ot dobott mezőnyből és Paul George is megállt 11 egységnél.

A Wizards legjobb dobói: Bonga 15, Hachimura 15, Bryant 13/9, Robinson 13/6
A Clippers legjobb dobói: Patterson 16/6, Morris 13/3, Mann 13/6, Coffey 13/3, McGruder 13/6

New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 119-104

Egyszerűen jobb volt a Pelicans, a gárda 37 gólpasszt osztott szét és ízekre szedte a denveri védekezést, ebből pedig jelentős szerepet vállalt Nick Alexander-Walker - a hátvéd folyamatosan bontotta a védelmet, stabilan dobta a kosarait a betörésekből és végül 21 pontig, 5 gólpasszig, 2 labdaszerzésig és 2 blokkig jutott. A Nuggetsnek most nem volt érdemi esélye, végig a Pelicans diktált, a denverieknél ugyan az ismét irányítót játszó Nikola Jokics közelített egy tripla-duplához (11 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) és Mason Plumlee is hasznos volt (18 pont, 13 lepattanó), de a többiek nem tudtak mit kezdeni a New Orleansszal - az első meccsen parádézó Bol Bol most ugyan eljutott 15 pontig, de ezúttal 19 dobásra volt ehhez szüksége. Kiemelendő még a padról 28 ponttal és 7/10 triplával beszálló Troy Daniels, ő próbálta szétlőni az ellenfelet, de a Pels végig kézben tartotta a dolgokat.

A Pelicans legjobb dobói: Alexander-Walker 21/6, Jackson 16/9, Cheatham 14
A Nuggets legjobb dobói: Daniels 28/21, Plumlee 18, Bol 15/6