27 ponttal nyert a Warriors, egyenlítettek a Lakers ellen

Ezúttal limitálni tudta Anthony Davist a Warriors, a Lakersnek viszont nem volt válasza Klay Thompsonra.

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 127-100

Bejött Kerr húzása. Az első meccsen dominált Anthony Davis, ezért Steve Kerr belenyúlt a Warriors kezdőjébe, az egyébként kiváló rájátszást futó Kevon Looney helyét JaMychal Green vette át az első ötösben, ezzel megteremtette a lehetőséget arra, hogy Draymond Green védekezzen Davis ellen. Az hamar egyértelművé vált, hogy ezúttal nem fog ficánkolni a Lakers magasembere, viszont az első percek így is kiegyenlített játékot hoztak, 19-19-ig egymás mellett lépkedtek a csapatok, ekkor viszont egy 7-0-s futással kicsit meg tudott lógni a Lakers, és egy negyedet követően is 7 ponttal jártak előrébb. Többre viszont nem futotta tőlük, a Warriors következő játékrész elején egy 10-0-s periódussal fordítani tudott, majd 42-42 után elszaladtak a mérkőzéssel – a két középső negyedben szétdobták a Lakerst, 84-47-re nyerték ezt a 24 percet, így 30 pontos előnnyel vághattak neki a záró játékrésznek. Darvin Ham ekkor döntött úgy, hogy kiveszi a kezdőit a meccsből, a Warriorsnál sem sokáig voltak már fent ezt követően a kulcsemberek, a negyedik negyedben már mindenki a meccs végét várta, eddigre egyértelművé vált, hogy a Warriors kiegyenlíti a párharcot.

Davist megfogták, Thompson elszabadult. Anthony Davisnek nem ízlett, hogy Draymond Green (11 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz) vette át az őrzését, 11 dobásból jutott el 11 pontig, mindössze 7 lepattanót gyűjtött be, és ugyan a 4 gólpassz és a 3 blokk szépen mutat, összességében nem ment ezzel sokra a Lakers. LeBron James (23 pont, 7 lepattanó) is hiába játszott hatékonyabban, mint az első meccsen, mellette csak Rui Hachimura (21 pont, 5 lepattanó, 4/6 tripla) jelentett érdemi veszélyt támadásban, miközben a túloldalon megállíthatatlanul járt a labda, 38 gólpasszt osztottak ki a Warriors játékosai – erre építve 21/42 triplát is elsüllyesztettek. Ebben élen járt Stephen Curry, aki Jarred Vanderbilt mellől nem erőltette annyira a dobást, megállt 20 pontnál, ugyanakkor kiosztott 12 gólpasszt, rendre jó döntéseket hozott, és tudta diktálni a tempót. A pontokért helyette is felelt Klay Thompson, a dobóhátvéd 8/11 triplát elsüllyesztve 30 pontot szerzett, csak a második negyedben 14 pontot dobott, hatalmas szerepe volt abban, hogy ekkor átvették az irányítást. JaMychal Green szintén kihasználta az előtte adódó lehetőséget, mindössze 13 perc alatt 15 pontig és 3/6 tripláig jutott, szét tudta húzni a pályát, és érdekes lesz figyelni, hogy ezt követően milyen szerep jut neki a párharc további részében.

A Warriors legjobb dobói: Thompson 30/24, Curry 20/9, J. Green 15/9
A Lakers legjobb dobói: James 23/9, Hachimura 21/12, Davis 11

A párharc állása: 1-1.