A Boston és Nikola Jokics is jól zárta az előszezont

Remekelt a Celtics kezdője és a címvédő vezére, jól zárt a Minnesota és a Lakers vezérei is jó formát mutattak az alapszakasz kezdete előtt.

Charlotte Hornets - Boston Celtics 99-127

Felkészült a Boston. Jól zárta az előszezont az egyik legnagyobb bajnokesélyesnek tartott Celtics, hiszen újabb magabiztos győzelmet aratott a gárda úgy, hogy pontosan 23 percet játszott minden kezdő - akik között nem volt ott Al Horford, a veterán magasember kihagyta a derbit, de az utóbbi események alapján úgy tűnik, hogy ő amúgy sem tagja az első ötösnek. Akik ott voltak, azo kviszont jól játszottak: Jaylen Brown dobott egy 20-ast 4/5 triplával, az új igazolások közül Kristaps Porzingis eddig nagyon otthonosan mozog Bostonban és most is így tett (14 pont, 12 lepattanó), a másik új igazolás, Jrue Holiday is alakul (11 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz, kevés hiba) és Derrick White (15 pont, 2 labdaszerzés, 3 blokk) is megtalálja a helyét - most egyedül Jayson Tatum dobásai nem ültek, de annyi baj legyen, így is 17-23 pontos előnyt harcolt ki a kezdő az említett 23 perc alatt, parádésan dolgoztak. A Hornets ennyire nem lehet elégedett, szintén a kezdők voltak fent nagyjából 23-27 percet, de igazából sem csapatként, sem egyénileg nem voltak jó formában - talán még Mark Williams volt a legélesebb, de Ball, Rozier és Washington sem keveset hibázott, Gordon Haywardtól pedig nagy csodákat már amúgy is kár lenne elvárni. Az első negyedet végül 34-19, a nagyszünetben 64-40, a harmadik negyed után pedig 100-65 állt az eredményjelzőn, ez jól mutatja, hogy hogyan zajlott a találkozó - a Charlotte végül egyetlen győzelemmel zárta az előszezont.

A Hornets legjobb dobói: Ball 16/6, Richards 15, Rozier 14
A Celtics legjobb dobói: Brown 20/12, White 15/6, Porzingis 14/3

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 105-114

Veretlenül zárta az előszezont a Wolves. 5-0-s mérleggel futhat neki az alapszakasznak a jó formában lévő Minnesota, ezen a mérkőzésen is elégedett lehet a gárda: 20-24 percet játszott a kezdő, a Bullsnál nagyjából 30 körül volt fent az első sor, és mégis a Minny felé billent a mérleg nyelve. Anthony Edwards (19 pont, 8/13 mezőnyből, 20 perc) jól mozgott, Rudy Gobert is tette a dolgát, a kispadról pedig Garza, Reid, a 3/4 triplás McLaughlin, valamint a 4/5 triplás Brown Jr. is tíz pont felett szórt - 50% felett mezőnyöztek, szűk 40%-kal tripláztak, és az első, valamint a harmadik negyedet is magabiztosan nyerték meg. A Chicagónál LaVine kihagyta a meccset, de a többiek ott voltak, és a kezdőben mindenki el is jutott legalább tíz pontig, mégsem jött az eredmény - Vucevic (21 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) különösen elemében volt, de a csapatvédekezés nem akart még összeállni, és összességében az egész előszezonjuk elég akadozósra sikerült. Az 1-4-es mérlegük nem túl biztató, de persze túl sokat nem jelent, meglátjuk, hogy mennyire tudnak feljebb kapcsolni, amikor már tétre megy a játék.

A Bulls legjobb dobói: Vucevic 21/6, Dosunmu 15/6, White 13/3
A Timberwolves legjobb dobói: Edwards 19/6, Reid 14/3, Brown Jr. 12/12

Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 116-118

Majdnem elrontotta a Pistons. A végén 117-116-ig is felzárkózott az OKC, pedig szűk két perccel az órán még 117-107 állt az eredményjelzőn és eldőltnek tűnt a meccs - végül nem is tudott fordítani  Thunder, de nem állt messze tőle, a hajrában egy plusz hiba már nem fért volna bele a Detroit részéről. Egyénileg az újonc Ausar Thompson játékát kell kiemelnünk, aki 18 pontot szórt 8 lepattanóval, 3 gólpasszal, 5/8 jó dobással és hasznos védekezéssel, voltak büntetői, voltak triplái, igazából mindent megmutatott 22 játékperce alatt, úgyhogy vele kapcsolatban abszolút bizakodóak lehetnek a Pistonsnál. Cade Cunningham (14-6-6) és a padról beszálló idei 1/25-ös Marcus Sasser (17 pont, 6 gólpassz) is jól mozgott, így a Detroit összességében magabiztosan várhatja a mai előszezonzáróját - míg az OKC-nél azért voltak hiányzók, de Chet Holmgren 14 perc alatt 10 ponttal és 3 blokkal jelentkezett, Josh Giddey pedig 14-7-7-tel zárta a meccset. Jalen Williams rendszeresen jól játszik mostanában, őt ezúttal is érdemes kiemelnünk: 20 ponttal az OKC legjobbja lett, és kiosztott 5 gólpasszt is.

A Thunder legjobb dobói: Jal. Williams 20/3, Giddey 14, Wallace 13/3
A Pistons legjobb dobói: Thompson 18/6, Sasser 17/6, Cunningham 14/6

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 100-123

A kezdőkkel szoros volt. Csalóka a 23 pontos Suns-győzelem, mert a nagy különbség a 35-15-ös harmadik negyedben alakult ki a Phoenix javára, de akkor már a cserék küzdöttek - a kezdőkkel szoros volt a helyzet, az első negyedet a Suns nyerte négy ponttal, a nagyszünetben viszont már a támadásban feljavuló Lakers járt előrébb ugyanennyivel. LeBron James (19-6-3, 3/5 triplával) és Anthony Davis (15 pont, 6 blokk) egyaránt 22-23 perc alatt hozott remek számokat, de Austin Reaves (14 pont, 3/4 tripla, 2-2 labdaszerzés és blokk) és D'Angelo Russell (8 pont, 6 gólpassz) sem okozott csalódást, Taurean Prince pedig 17 perc alatt +15-os +/- mutatót produkált. A Sunsnál azért voltak hiányzók, Beal és Booker sem játszott a kulcsemberek közül, Kevin Durant 21 pontot dobott 17 perc alatt, Eric Gordon 10-ig jutott, Jusuf Nurkic viszont 1/10-et szenvedett össze mezőnyből, neki most nem sok minden sikerült. Összességében jobban nézett ki a Lakers, de tartalékosabb volt a Suns, és a cserék (Saben Lee, Yuta Watanabe, Nassir Little, Chimezie Metu, stb.) vezetésével végül győzni is tudott, úgyhogy egyik fél sem lehet elégedetlen.

A Lakers legjobb dobói: James 19/9, Davis 15/3, Reaves 14/9
A Suns legjobb dobói: Durant 21/6, Lee 15/3, Watanabe 12/6

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 90-103

Jokics felszívta magát. Az előszezon végére azért formába lendült a tavalyi döntő MVP-je, és az utolsó mérkőzésen már azt a formáját hozta, amitől retteghetnek az ellenfelek: 28 játékperc alatt 25 pont, 14 lepattanó és 8 gólpassz került a neve mellé, csak egy labdát adott el, 9/15-öt dobott mezőnyből és 3/6-ot távolról, ez már az a Jokics volt, amit jól ismerünk az utóbbi évekből. A Denver úgy összességében még nem volt az igazi támadásban, Murray visszafogott volt, Porter Jr. és az előszezonban csillogó Strawther sérülés miatt nem játszott, Caldwell-Pope és Gordon pedig nem nyújtott elég segítséget Jokicsnak, de aggódniuk így sem kell, összességében "megvan" ez a csapat. A Clippers nem feszült rá a meccsre, Leonard, George, Westbrook és Morris sem volt ott a parketten, az éppen Denverből igazolt Bones Hyland próbált bizonyítani, ő dobott is 25 pontot 7 lepattanóval, 6 gólpasszal, 10/15 dobással alig 24 perc alatt, de rajta kívül sok mást nem tudunk kiemelni.

A Clippers legjobb dobói: Hyland 25, Mann 10/3, Powell 10/3
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 25/9, Caldwell-Pope 13/3, Gordon 13

Sacramento Kings - Utah Jazz 116-113

Villogtak a Kings kiegészítői. A back-to-backet játszó Sactónál nem voltak ott a legjobb játékosok, de Malik Monk (23 pont, 8 gólpassz), az újonc Colby Jones (19 pont, 3 labdaszerzés, 5/8 tripla), Kessler Edwards (14 pont, 8 lepattanó, 5/7 dobás), vagy éppen az 5 blokkos Alex Len, esetleg a 7 gólpasszos Davion Mitchell is próbált élni az így adódott lehetőségekkel. A cseresor végül bizonyított is, hiszen egy remek utolsó negyeddel, szép hajrával megfordította és megnyerte a mérkőzést 12 pontos hátrányból annak ellenére, hogy a Jazznél azért 25-33 percet fent voltak a kezdők - mondjuk Lauri Markkanen kihagyta a derbit. Talen Horton-Tucker (26 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) ismét jelezte, hogy akár fő labdásként is szeretné megállni majd a helyét, Collin Sexton 24-5-5-tel zárt eladott labda nélkül, Walker Kessler pedig 14 pontot és 15 lepattanót tett a közösbe - ezeknek a számoknak örülhetnek, a többit majd meglátjuk.

A Kings legjobb dobói: Monk 23/9, Jones 19/15, Edwards 14/6
A Jazz legjobb dobói: Horton-Tucker 26/6, Sexton 24/6, Kessler 14

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!