A Portland is győzött a bajnok otthonában, gondban a GSW

Ezúttal sem javult, újabb hazai vereséget gyűjtött be a Warriors - dudaszós triplával verte a Lakerst a Kings - Harden 45-öt dobott a Bostonnak - simán nyert a Jazz otthonában a Philly - nem hibázott a Bucks.

Kevin Durant egyszer még megmentette a Warriorst, de másodjára már nem tudta, így a Blazers is győzött a bajnok otthonában az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában - Steph Curryék zsinórban másodszor maradtak alul hazai pályán. A Kings Bogdan Bogdanovic dudaszós triplájával verte meg a Lakerst, a Houston James Harden 45 pontjával gyűrte le a Bostont, hozta a kötelezőt a nagy formában lévő Bucks, míg a Philly simán nyert a Jazz csarnokában.

Visszajátszás: maradt még ajándék a houstoni Mikulás zsákjában - videók

Houston Rockets - Boston Celtics 127-113

Hardenre nehéz szavakat találni. Most már meccsek óta elképesztő formában játszik a regnáló MVP, ezen a találkozón pedig igyekezett még egy fokozattal feljebb kapcsolni: 11/26 jó dobásába 9/18 tripla is belefért, bedobott még 14/17 büntetőt és összességében 45 pontos teljesítménnyel vezette győzelemre a rangadón a Chris Pault továbbra is nélkülöző Houstont. Harden már az első negyedben bevert 17 egységet és bár később akadt azért hullámvölgy a hazaiaknál, a harmadik negyed végén elindított 14-4-es roham végleg eldöntötte a küzdelmet - onnantól tíz ponton belülre már nem engedték a Bostont és remek játékkal hozták le a hajrát. Harden parádéja mellett Capela (24 pont, 18 lepattanó) is extrát játszott, de most a kispad is hozzátette a magáét és összeségében 54-38-ra nyerték a lepattanózást, ami mindenképpen kulcsfaktor volt - persze a 40%-kal bevert 18 tripla is jól néz ki, de a győzelem fő oka természetesen a zsinórban hatodszor is legalább 35 pontig jutó Harden klasszisa volt, aki egyre feljebb rángatja a Houstont a nyugati táblázaton.

Nem volt válasza a Celticsnek. Harden egy-egyezései ellen abszolút nem működött a bostoni védekezés, Brad Stevens szerint pedig a csúnyán elvesztett lepattanózás is legalább ilyen fontos volt a vereségük szempontjából - pontháborúba kényszerültek, de náluk nem volt olyan egyéni teljesítmény, mint a túloldalon. A fontosabb láncszemek közül Tatum és Hayward eléggé el is tűnt, Irving nem vállalta túl magát (23 pont, 11 gólpassz, 7/13 mezőnyből) és nem volt senki, aki a hátára vette volna a társaságot - a második-harmadik negyedben csapatként is visszajöttek a 17 pontos hátrányukból, de ez csak átmeneti időszaknak bizonyult, még a záró etap előtt ismét elkezdett meglépni a Rockets. Most mennek tovább Memphisbe, az se lesz könnyű kirándulás, a győzelem viszont nagyon kellene nekik, hogy közelítsenek a keleti élmezőnyhöz.

A Rockets legjobb dobói: Harden 45/27, Capela 24, Gordon 20/6
A Celtics legjobb dobói: Irving 23/6, Morris 19/9, Brown 18/3

Milwaukee Bucks - New York Knicks 112-96

Kipipálva. Néhány nap alatt másodszor is legyőzte a New Yorkot a Milwaukee és óriási erőfeszítések nélkül hozta a kötelezőt, így az utóbbi hét meccséből a hatodikat húzta be és továbbra is üldözi a ligaelső Torontót. Giannis Antetokounmpo (31 pont, 14 lepattanó, 8 gólpassz, 4 blokk) ismét remekelt, de mellette Khris Middleton (25 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) is hozta magát és bár a csapat kissé takaréklángon égett, ezúttal ennyi is elég volt - a langyosabb kezdés után futottak egy 18-2-t a második negyedben Brogdonék és innentől őrizték a tíz pont körüli előnyüket. A negyedik játékrészben Antetokounmpónak észnél kellett lennie, hogy ne állíttassa ki magát, de végül pályán tudott maradni, úgyhogy az utolsó percek már izgalommentesen teltek - nagy formában van Mike Budenholzer csapata, amely egyre stabilabban tartja ligamásodik helyét, következőleg pedig ismét otthon játszhat, ezúttal a Brooklyn ellen.

Kantert kiállították. A kispadról érkezett a Knicks török centere, a helyén ugyanis Luke Kornet kezdett a vendégeknél és ezt 23 ponttal, közte 7/11 triplával hálálta meg, a főszerepet mégis Kanter kapta ezen az estén. A negyedik negyedben ugyanis egy támadópattanó megszerzése közben Thon Maker lekönyökölte, de néma maradt a síp, nem állt meg a játék, majd védekezésben megállította a betörő Antetokounmpót - itt sem fújtak faultot a játékvezetők, de a két játékos kissé egymásnak feszült. Mindketten technikait kaptak, majd a játékvezetők jelezték Kanternek, hogy ő kapott még egyet, amiről ő nem is tudott, csak kiment a kispadhoz, hogy összevarrják a könyökös miatt keletkezett sebét, de nem mehetett vissza a pályára. Az eset annyira nem volt egyértelmű, hogy a bíróknak magyarázkodni kellett utána - persze ez a mérkőzés szempontjából sokat nem számított, a Knicks megint kikapott és csak fél meccsel előzi meg a ligautolsó Clevelandet.

A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 31/3, Middleton 25/3, Lopez 17/9
A Knicks legjobb dobói: Kornet 23/21, Vonleh 15/6, Mudiay 13

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 117-116

Dudaszós triplával nyert a Kings. Nem játszott igazán jól a back-to-back második felén pályára lépő Sacramento, Buddy Hield nagyon nem találta a ritmust és csak hat pontot szerzett, De'Aaron Fox dobásai sem ültek, a gárda hátránya pedig folyamatosan nőtt, a negyedik negyedben már 15 pont volt közte. Itt arra számíthattunk, hogy az egyébként is fáradtabb együttes megtörik és végleg eldől a meccs, de nem ez történt, Bogdan Bogdanovic egymaga 12 pontot szerzett ebben az időszakban és némileg váratlanul a Lakers vesztette el a fonalat - Justin Jackson büntetőjével 112-112-nél egál lett az állás, majd 41 másodperccel a vége előtt még Kyle Kuzma triplájával újra a LAL került előnybe. Fox büntetői után azonban Ingram hibázott egyet a vonalról, így a Kingsnek maradt még bő négy másodperce egy utolsó figurára, az időkérés után Bogdanovic kapta a labdát, a szerb dobógép pedig a dudaszó pillanatában bebombázta a meccsnyerő triplát Tyson Chandler felett. A Sacramento így nagyon fontos győzelmet zsebelt be az előző esti vereség után és ott van a nyugati nyolcadik helyen.

A végét elizgulta a Lakers. Kicsit talán könnyedebbre vették a figurát a vendégek a hajrában, majd amikor elkezdett zárkózni a Kings és szorult a hurok, nem tudtak változtatni, megremegtek a kezek és a szerencse sem az ő oldalukra állt - LeBron James és Rajon Rondo nélkül borzasztóan hiányzott egy rutinos vezér az utolsó percekben, a fiatalok egyszerűen nem tudták megoldani a helyzetet. Hiába dobott 33 pontot Kuzma, hiába játszott kiválóan Lonzo Ball (20 pont, 4/6 tripla, 9 lepattanó, 12 gólpassz), hiába dobtak 50%-kal mezőnyből és 40%-kal távolról, hiába vezettek a meccs túlnyomó részében, a végjátékot nagyon elrontották, ami így egy újabb győzelmükbe került - pedig minden esélyük megvolt a sikerre és James nélkül minden sikernek óriási jelentősége lenne...

A Kings legjobb dobói: Bogdanovic 23/9, Cauley-Stein 19, Bjelica 18, Shumpert 18/18
A Lakers legjobb dobói: Kuzma 33/6, Ingram 22/3, Ball 20/12

Utah Jazz - Philadelphia 76ers 97-114

Egy lépéssel előrébb járt a Philly. Az első negyedben kicsit még keresték a fogást a vendégek, a másodikban azonban már rátaláltak a játékukra, kiválóan járatták a labdát, a festékben Embiid büntetett (23 pont, 15 lepattanó, 6 gólpassz, 5 blokk), a kiosztásokat Redick bedobta (24 pont, 6/9 tripla), Butler (19 pont, 7/13 mezőnyből) folyamatosan elment a gyűrűig a már szétzilált védekezéssel szemben, Ben Simmons (13 pont, 14 lepattanó, 12 gólpassz) pedig próbálta kiszolgálni a társait. Az említett második negyedben 70%-kal dobott Brett Brown alakulata, Embiid és Redick is tíz-tíz pontot szerzett ekkor, majd a fordulás után jött egy 24-8-as Philly-roham, amely eldöntötte a küzdelmet - innentől már 15 ponton belülre sem nézett be többször a Jazz, sima idegenbeli sikert könyvelhetett el a Sixers. A gyönyörű támadójáték (50% mezőnyből, 31 gólpassz) mellett ebben a védekezésnek is nagy szerepe volt, ezen a területen nem sokat láttunk eddig a Phillytől, de most kiválóan bevitték az erdőbe Rubióékat, rossz dobásokba kergették őket és elvették a játékuk élét, úgyhogy egy nagyon komplett és kerek teljesítménnyel tudtak nyerni - Keleten negyedikek, ligaszinten holtversenyes ötödik-hatodikak jelenleg. 

Most megint szétesett a Jazz. Egészen érthetetlen hullámzásokat látunk idén Quin Snyder alakulatától és most is ennek lehettünk tanúi: úgy kaptak ki tükörsimán és úgy ment át rajtuk könnyedén a Sixers, hogy az elmúlt tíz meccsükön övék volt a liga legjobb védekezése, közben pedig támadásban Ricky Rubio 1/10-et, Joe Ingles 4/12-t dobott mezőnyből, Derrick Favors is eltűnt, csapatszinten a 40%-os dobóteljesítményt sem érték el. Az első negyedben még rendben mentek a dolgaik, vezettek hét ponttal, de utána teljesen szétzuhantak, sorra kapták a kosarakat az eladott labdákból, védekezésben csak nyomozták Butleréket, mindig egy lépéssel le voltak maradva, úgyhogy végül egy elég komoly verésbe futottak bele. A sűrű Nyugaton ennél stabilabb teljesítmény szükséges a playoffhoz, a Utah még mindig messze van ettől...

A Jazz legjobb dobói: Mitchell 23/9, Exum 20/9, Gobert 17
A 76ers legjobb dobói: Redick 24/18, Embiid 23/6, Butler 19/3

Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 109-110 - hosszabbítás után

Durant egyszer még megmentette a Warriorst. Nagyjából semmi sem változott a Lakers elleni méretes zakó óta a Golden State-nél, érthetetlen hibák tömkelegét mutatta be a címvédő és ezek közül csak az egyik faktor volt a 6/15-ös büntetőzés - vállalhatatlan passzok, meg nem értések, eladott labdák sorjáztak egymás után, úgyhogy a meccs jelentős részében hátrányban is voltak. A rendes játékidő végén aztán még megmentette őket Kevin Durant (26 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz), az ő vezetésével visszajöttek a hétpontos hátrányukból és előbb egy zsákolással közelített, majd 20 másodperccel az órán egy triplával ki is egyenlített az elmúlt két döntő MVP-je - a Blazers erre nem tudott válaszolni, jöhetett a hosszabbítás. Itt aztán úgy tűnt, hogy korrigálhatják korábbi hibáikat, vezettek négy ponttal és még tíz másodperccel a vége előtt is előrébb jártak két egységgel, de Steph Curry megint a legrosszabbkor adta el a labdát és ha kicsit kaotikus körülmények között is, de Damian Lillard a helyére küldött még egy triplát - öt másodperccel az órán maradt még egy lövése a bajnoknak, de Durant dobása ezúttal nem esett be, úgyhogy sorozatban másodszor is kikaptak és egyre inkább meg lehet kongatni azt a vészharangot.

Lillard szépen búcsúzott Oaklandtől. A következő szezontól San Franciscóba költözik a Warriors, így az oaklandi születésű Blazers-sztár utolsó meccsét játszotta ebben a csarnokban, ebben a városban, ennek örömére rengeteg barátja és a családja is kilátogatott, hogy őt ünnepelje. Az irányító nem játszott extrát, csak 7/20-at dobott mezőnyből és mindössze öt gólpasszt osztott ki, de ő is kivette a részét a Portland agresszív periméter-védekezéséből, majd övé lett a győztes dobás is - méltóképpen búcsúzott attól a csarnoktól, ahova kisgyerekként egy Warriors-Rockets meccsen "beszabadult", hogy kosárra dobhasson egyet. Nem ő volt az egyetlen, akit ünnepelt a családja, Seth Curry ugyanis alaposan megsorozta bátyját és a Warriorst, a negyedik negyedben zsinórban 11 pontot termelt és alaposan kivette a részét a sikerből - a játék alapját egyébként Jusuf Nurkic (27 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) adta, de összességében a vendégek sem voltak jók támadásban, csak 36,2%-kal dobtak, így tudtak nyerni az Oracle-ben, ami elég komoly fegyvertény.

A Warriors legjobb dobói: Curry 29/18, Durant 26/6, Green 15/3, Thompson 15/6
A Trail Blazers legjobb dobói: Nurkic 27, McCollum 24/9, Lillard 21/9

A tabella ide kattintva megtekinthető!

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus