A Team USA nyerte a Rising Stars meccset

20 ponttal voltak jobbak az amerikaiak a Team Worldnél - Miles Bridges az MVP.

All-Star gála, Rising Stars mérkőzés
Team World - Team USA 131-151

Két és fél negyednyi "világuralom", majd robbantottak az amerikaiak. Az első 6-7 perc szoros csatát hozott, majd a Team World meglépett. A második felvonásban ugyan nem tudtak nagyobb előnyt kialakítani Doncicék, szinte végig 10 ponton belül volt a különbség (egyszer vezetett is a hazai gárda), de a fordulás után, a harmadik negyed közepén több mint 10 pont volt az USA-n kívüliekből összeválogatott együttes előnye. Itt fordult a kocka: a Team USA még a harmadik negyedben fordított, miután egy 27-5-ös rohammal zárta ezt a játékrészt - a 27 pontból 21-et a Charlotte játékosai (Devonte Graham', PJ Washington, Miles Bridges) szereztek. Az amerikai együttes az itt megszerzett 10 pontos fórját pedig 25 pont fölé tornázta a záró 12 perc során - végül egy kerek 20-assal nyert.

Miles Bridges az MVP. A Team Worldöt nem a Dallas szlovén csillaga, Luka Doncic (16 pont, 5 gólpassz), hanem a New York-i RJ Barrett (27 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda) és a Grizzlies rendkívül hasznos újonca, Brandon Clarke (22 pont, 8 pattanó) vezették - mivel csapatuk kikapott, így nyilván szóba sem kerülhettek az MVP címnél. A túloldalon a Warriors magasembere, Eric Paschall (23 pont) és a Cavsnél scorere Collin Sexton (21 pont, 5 pattanó) voltak a legeredményesebbek. A több hasonló produkció közül végül a Charlotte Hornets másodéves kosarasa, Miles Bridges (20 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) jött ki győztesen - őt választották a mérkőzés legértékesebb játékosának, miután főszerepe volt a Team USA harmadik negyed végén bemutatott fordításában.

A Team World legjobb dobói: Barrett 27, Clarke 22, Doncic 16/12, Gilgeous-Alexander 16/3, Wagner 16/3.
A Team USA legjobb dobói: Paschall 23/3, Sexton 21/9, Bridges 20/9.