Barnes sérülésével és Wembanyama újabb jó meccsével zárult az előszezon

Mitchell extrája nem ért győzelmet, a Magic tartalékosan is elintézte brazil ellenfelét, a 76ers és a Bucks is a negyedik negyedben mutatott be nagy futást, de nyert a Rockets és a Mavericks is.

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 109-104

Mitchell extrája nem ért győzelmet. Egyik oldalon sem játszottak a kezdők alapszakasz-perceket, a Cavaliersnél ráadásul Jarrett Allen mellett Darius Garland is kihagyta ezt a találkozót, de mégis végig szoros meccs volt, 11 pont volt a legnagyobb különbség, ami kialakult a találkozó során. A hazaiaknál eloszlottak a pontszerzési terhek, nyolcan dobtak legalább 8 pontot, és leginkább Buddy Hield 18 perc alatt beszórt 6/8 tripláját, valamint Obi Toppin 17 pontját és 9 lepattanóját lehet kiemelni Tyrese Haliburton sokoldalú játéka mellett. A Cavaliers támadójátéka sokkal inkább fejnehéz volt, Donovan Mitchell ugyanis 28 perc alatt 28 pontot szórt, illetve Evan Mobley eljutott 18 pontig és 8 lepattanóig, mögöttük viszont kialakult egy kisebb szakadék, senki sem tudta pótolni a hiányzók pontjait. Egyik csapat sem dobott túl jól, de a Pacers 28 büntetőt harcolt ki, illetve 54-38-ra behúzták a lepattanózást, és ez elég volt ahhoz, hogy győzelemmel zárják az előszezont – a Pacers 2-2-vel, a Cavaliers 1-3-mal fejezte be a felkészülési időszakot.

A Pacers legjobb dobói: Hield 20/18, Toppin 17/3, Haliburton 14
A Cavaliers legjobb dobói: Mitchell 28/9, E. Mobley 18, LeVert 12/3

Orlando Magic - Flamengo 109-76

Megmutathatta magát a Magic „B”. A brazil csapat nem tudott komolyabb ellenállást tanúsítani, az első negyedet 30-14-re bukták el, és a nagyszünetben már 29 pont volt a két csapat között. A Magic úgy ért el magabiztos győzelmet, hogy közben Fultz, Anthony, Banchero, Carter Jr., Suggs, Ingles, Isaac, a két Harris és a Wagner-testvérek sem jutottak szóhoz, szinte minden olyan játékosuk kiülte ezt a meccset, akik ott lehetnek majd a rotációjukban. A nagyobb lehetőséget Trevelin Queen 24 ponttal és 4 labdaszerzéssel, Jett Howard 21 ponttal és 5/9 bedobott triplával hálálta meg, Caleb Houstan (15 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 4/6 tripla) is nagyon hatékony volt, míg Anthony Black a mezőnymunkájával tűnt ki. A Magic így pozitív felütéssel zárta le az előszezont, sikerült javítaniuk a Pelicans elleni vereségük után, és összességében 3-1-es mérleggel hozták le az elmúlt heteket. A Flamengóban Filipovity Márkó kezdőként 20 percet töltött a pályán, ezalatt mind az öt mezőnykísérletét elrontotta, jegyzett viszont 2 lepattanót, illetve 1-1 blokkot és labdaszerzést is.

A Magic legjobb dobói: Queen 24/6, Howard 21/15, Houstan 15/12
A Flamengo legjobb dobói: Deodato 16/12, Machado 13/3, Jau 9

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 120-106

A végén lépett el a 76ers. Az első félidőben nagyrészt a Hawks vezetett, a nagyszünetben 12 pont volt az előnyük, de ebből a 76ers a harmadik negyed végére -4-et csinált, majd az utolsó 12 percet 33-15-re húzták be, így 2-2-re javítottak az előszezonban. A 76ers élére De’Anthony Melton állt a 29 pontjával, a dobásával szenvedő Joel Embiid is eljutott 21 egységig a 14/15 bedobott büntetőjének köszönhetően, míg Tyrese Maxey remekül hozta helyzetbe a társait, a 15 pontja mellett 12 gólpasszig jutott. A teljes képhez hozzátartozik, hogy Embiid és Maxey is 30 perc fölött játszott, miközben a Hawksnál Trae Young a 27 percével vitte a prímet – az irányító teljesítménye ugyanakkor felemásra sikeredett, 19 pontját 16 dobásból érte el, illetve a 10 gólpasszára is jutott 5 eladott labda. A negyedik negyed már a cserékről szólt inkább, ekkor Kelly Oubre Jr. és Furkan Korkmaz billentette a 76ers felé a mérleg nyelvét, és az is bizakodásra adhat okot Philadelphiában, hogy 17/40 triplával zárták az előszezont, viszont az eladott labdáikon még dolgozniuk kell. Utóbbi a Hawksra hatványozottan igaz, 24 alkalommal veszítették el a játékszert, és a büntetőikkel sem sáfárkodtak kellően jól, de ezzel együtt is 3-2-vel zárták az előszezont.

A 76ers legjobb dobói: Melton 29/18, Embiid 21/3, Maxey 15/9
A Hawks legjobb dobói: Young 19/6, Okongwu 14/6, Bey 13/9

Toronto Raptors - Washington Wizards 134-98

Barnes megsérült. Már a nagyszünetre is a Raptors mehetett el 6 pontos előnnyel, de a harmadik negyedben végleg dűlőre vitték az összecsapást, ezt a 12 percet 43-22-re húzták be. A két csapat kezdői közül Pascal Siakam játszotta a legtöbbet a maga 26 percével, illetve Kyle Kuzma ezúttal is hiányzott a Wizards első ötöséből, de ezzel együtt sem fest jól ez a vereség a vendégek szemszögéből. A legutóbb brillírozó Jordan Poole ezúttal 1/15-tel zárt mezőnyből, így Deni Avdija (18 pont, 7 lepattanó) és Eugene Omoruyi (16 pont, 3 lepattanó) jó egyéni teljesítménye sem ért sokat, és elvesztették a veretlenségüket az előszezon végére. A Raptorsnál Scottie Barnes remekelt, 25 perc alatt 23 pontig jutott 10/14-es mezőnymutatóval, ugyanakkor rossz hír, hogy egy lábfejsérülés miatt kellett elhagynia a pályát. Mellette Siakam és OG Anunoby is jól játszott, de az újonc Gradey Dick is 4/5 bedobott triplával jelentkezett. A Raptors uralta a lepattanózást, sokkal hatékonyabbak voltak mezőnyből, és ezzel a sikerrel hibátlanul zárták az előszezont, de mindezt beárnyékolja Barnes sérülése.

A Raptors legjobb dobói: Barnes 23/9, Siakam 19, Anunoby 15/6
A Wizards legjobb dobói: Avdija 18/12, Omoruyi 16/3, Jones 11/3

Dallas Mavericks - Detroit Pistons 114-104

Először nyert a Mavericks. Negyedik próbálkozásra összejött a Mavericksnek az első siker az előszezonban, és ugyan Luka Doncic nem játszhatott a sérülése miatt, de Kyrie Irving legalább visszatérhetett, és rögtön kacérkodott egy tripla-duplával – a hátvéd ugyan 6/15 dobását süllyesztette csak el, de ezzel együtt is eljutott 27 perc alatt 17 pontig, 8 lepattanóig és 11 gólpasszig. Irving mellett Josh Green szállította a pontokat, 22 pontot szerzett 4/5 tripla kíséretében, és a vezetésükkel három negyed alatt eldöntötték a meccset, 21 pontos előnyből kezdhették a negyedik negyedet. A Pistonsnál a kezdők nem dobtak jól, a Cunningham-Ivey-Thompson-Stewart négyes 12/38-as mezőnymutatót szenvedett össze, és csak a cserék tudtak valamelyest kozmetikázni az eredményen, Malcolm Cazalon 16, Jared Rhoden 13 pontot hozott a padról. A Mavericks sem dobott különösebben jól, de nekik legalább a tripláik beestek, 17/40-nel zártak kintről, a büntetővonalra is többször jutottak el, illetve a labdát is kevesebbszer adták el, bár ezen a fronton a Pistons sem volt olyan rossz, különösen előszezon-mércével nézve.

A Mavericks legjobb dobói: Green 22/12, Irving 17/12, Lively II 14
A Pistons legjobb dobói: Cazalon 16/9, Rhoden 13/3, Stewart 9/3, Thompson 9

Houston Rockets - Miami Heat 110-104

Pihentetett a Heat. Jimmy Butler egyáltalán nem lépett pályára, és a Heat nélküle kiállított kezdőjéből sem játszott senki 16 percnél többet, a vendégek részéről inkább szólt ez a meccs arról, hogy Erik Spoelstra minél több játékost nézhessen meg még egyszer utoljára. A Rockets kihasználta ezt, a 36-21-re megnyert második negyedükre építve megnyerték a meccset, és ezzel 4-1-es mérleggel hozták le az előszezont. Fred VanVleet 20 ponttal és 6 gólpasszal vezette csapatát, Amen Thompson szintén hatékonyan ért el 19 pontot, 7 lepattanót és 4 gólpasszt, de Alperen Sengün (16 pont, 12 lepattanó, 4 blokk) és Jalen Green (20 pont, 4 lepattanó) sem mozgott rosszul, bár ők már nem voltak annyira hatékonyak. A Heatnél legfeljebb RJ Hampton 17 pontjának és a csapatszinten kiharcolt 29 büntetőnek örülhettek, és a 8/29-es triplázásuk is csak azért nem nézett ki annyira szörnyen, mert a Rockets is 8/28-at hozott össze távolról.

A Rockets legjobb dobói: Green 20/9, VanVleet 20/9, Thompson 19
A Heat legjobb dobói: Hampton 17/6, Herro 13/3, Champagnie 11/3, Adebayo 11

Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 124-116

Felemás teljesítményt hozott a Bucks duója. Mindkét csapat 2-2-re állt ezt megelőzően az előszezonban, és az utolsó meccsre mindkét oldalon játékra jelentkeztek a kezdők, még az eddig maródi Khris Middleton is a pályán töltött 12 percet. A találkozó hullámzóan alakult, de amikor a kezdők voltak a pályán, inkább a Grizzlies játéka működött. Desmond Bane 24 ponttal és 5/9 triplával hangolt arra, hogy első opcióként kezdheti az alapszakaszt, mögötte viszont eloszlottak a terhek a vendégeknél, még leginkább Ziaire Williams 15 pontját és 7 lepattanóját lehet kiemelni. A Bucksnál mindkét sztár felemás teljesítményt nyújtott: Giannis Antetokounmpo 26 pontot, 7 lepattanót és 4 gólpasszt ért el 12/18-as mezőnymutatóval, de közben csak 2/8 büntetőt dobott be, eladott 4 labdát, illetve vele a pályán -19-ben zártak. Damian Lillard sem lehet teljesen elégedett, a 19 pontját 2/9-es triplázással érte el, illetve a 2 gólpasszára jutott 4 eladott labda, lesz még munka a két sztár összecsiszolásával. A Bucks azért mégsem fejezi be teljesen rossz szájízzel az előszezont, a nagyobb szerepre vágyó MarJon Beauchamp 18 pontot ért el 4/5 triplával, ráadásul a 39-22-re behúzott negyedik negyedüknek köszönhetően az előszezont is győzelemmel zárták.

A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 26, Lillard 19/6, Beauchamp 18/12
A Grizzlies legjobb dobói: Bane 24/15, Williams 15, Aldama 13/9

Golden State Warriors - San Antonio Spurs 117-122

Wembanyama ismét kitűnt. Mindkét oldalon 20 perc környékén játszottak a kezdők, a Spursnél picit többet, viszont akkor is a vendégek voltak a jobbak ezen az estén, amikor az első ötösök voltak a pályán, mindjárt az első negyedet 44-35-re húzták be. A Spurs élére Victor Wembanyama állt, aki ugyan elhasznált 19 dobást a 19 pontjához, de védekezésben számos kiemelkedő pillanata volt, és mindössze 21 perc alatt blokkolt 5 dobást is. Mellette még öten értek el kétszámjegyű ponttermést, csapatorientált kosárlabdát játszott a Spurs, és a padról beszálló Tre Jones vezetésével 36 gólpasszt osztottak ki egymás között. A Warriorsnál Chris Paul visszakerült a kezdőbe, és rá nem is lehetett különösebb panasz, ahogyan Kevon Looney is elvégezte a tőle megszokott mezőnymunkát, de az nem nézett ki jól, hogy a Curry-Thompson-Wiggins trió közös erővel 7/32-vel zárt mezőnyből. Örülhetnek viszont Dario Saric jó teljesítményének, aki 6/8 jó dobással ért el 17 pontot, de Moses Moody (18 pont, 8 lepattanó, 4/6 tripla) és Jonathan Kuminga (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) jó formája is kitartott az előszezon végéig, így azzal együtt sem lehetnek túlságosan csalódottak, hogy elszenvedték az első vereségüket.

A Warriors legjobb dobói: Moody 18/12, Saric 17/6, Kuminga 13/3
A Spurs legjobb dobói: Wembanyama 19/6, Vassell 13/9, Collins 13/3

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!