Giannis 30-asa sem volt elég a Pelicans ellen, kikapott a Clippers

Tartalékosan nyert a Lakers, vereséget szenvedett a Nuggets, megvolt az egyensúly a Jazznél - ez történt hajnalban.

Los Angeles Lakers - Washington Wizards 123-116

A Lakersnél nem játszott LeBron James, Anthony Davis, Kyle Kuzma és Dwight Howard sem, úgyhogy előtérbe kerültek a kiegészítők, akik közül többen éltek is a lehetőséggel: JR Smith 20 ponttal és 6/7 triplával jelezte, hogy lehet rá számítani, Dion Waiters 18 egységet szórt 6 gólpassz mellett, Alex Caruso pedig 17 pontig, 6 gólpasszig, 3 labdaszerzésig és 3/4 tripláig jutott. A Washington nem tudta megállítani ellenfelét, támadásban még csak-csak tartotta a lépést (Rui Hachimura és Jerome Robinson villogott leginkább, de sokan jutottak tíz pont fölé), azonban hátul átjáróház volt a gárda - az első negyed még szorosan alakult, de utána előnybe került és azt végig meg is tartotta a Los Angeles. Mindkét gárda lezárta ezzel a scrimmage-időszakot: a Lakers péntek hajnalban a Clippers ellen játszik tétmeccset, a Wizards pedig egy nappal később a Sunsszal szemben kezdi újra az alapszakaszt.

A Lakers legjobb dobói: JR Smith 20/18, Waiters 18, Caruso 17/9
A Wizards legjobb dobói: Hachimura 19/3, Robinson 18/9, Bryant 12, Brown 12, I. Smith 12

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 102-106

Szinte végig a Clippers vezetett, a harmadik negyedben 21 pont is volt a Rivers-legénység fórja, de a záró etapra teljesen összeomlott a társaság, míg a Kingsben volt elég tűz és akarat ahhoz, hogy megfordítsa a meccset - az utolsó játékrészt 33-19-re nyerte a Sacto és az utolsó fél percben a vezetést is át tudta venni. Ehhez Nemanja Bjelica egyetlen jó dobására volt szükségük, addig viszont Bogdan Bogdanovics (21 pont, 3 gólpassz) és Buddy Hield (17 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vitte a prímet - igaz, a többiek is tették a dolgukat, mindenki hozzátette a magáét. A Clippersnél Paul George (19 pont, 4/7 tripla) és Marcus Morris (18 pont, 3/5 tripla) villogott igazán, Kawhi Leonard viszont csak 6/22-t erőlködött össze mezőnyből, közte 3/13 triplával, ő még nem pörgött fel igazán - ezzel együtt természetesen a Clippers-kezdő jobb volt a Kingsnél, bár Leonard még benne volt a nagy előny leadásában.

A Clippers legjobb dobói: George 19/12, Morris 18/9, Leonard 17/9
A Kings legjobb dobói: Bogdanovics 21/12, Hield 17/9, Fox 12, Barnes 12/6, Giles 12/3

Brooklyn Nets - Utah Jazz 107-112

A mérkőzés jelentős részében a Jazz vezetett, de 84-72 után nekiállt rohamozni a Nets és két perccel a meccs vége előtt kettő pontra csökkentette a hátrányát - ennél közelebb viszont nem jutott, a legutóbb is villogó Wright-Foreman clutch játékai hozták a győzelmet a Utah-nak. A Brooklyn legnagyobb gondját egyébként az 50% alatti büntetőzés jelenetette, ott ment el a győzelmük, de a lepattanózást is simán elvesztették annak ellenére, hogy Jarrett Allen 19 pontos, 10 lepattanós, 2 blokkos estét szállított. Mellette a 23 pontos, 6 gólpasszos Caris LeVert dicsérhető leginkább, míg a túloldalon nagyon megvolt az egyensúly azzal, hogy Rudy Gobert felvette a kesztyűt Allennel (20 pont, 7 lepattanó, 6/8 mezőnyből), körülötte pedig 44 pontot és 10/17 triplát szállított a Conley-Mitchell-Clarkson hármas. Ez elég volt a Jazz sikeréhez, következőleg pedig már mindkét gárdának élesben kell teljesítenie - kezdődik az alapszakasz!

A Nets legjobb dobói: LeVert 23, Allen 19, Kurucs 13/9
A Jazz legjobb dobói: Gobert 20, Conley 18/12, Mitchell 14/9

Denver Nuggets - Orlando Magic 110-114

A végeredmény szorosnak tűnhet, de ezt a meccset végig a Magic irányította, a Denver az első negyedben még vezetett ugyan egyetlen ponttal, de ez volt a legnagyobb előnye - ezt követően az Orlando diktált, a nyitó játékrészt tíz ponttal nyerte, a másodikban 21-gyel járt előrébb és bár később nagyon próbálkozott a Nuggets, de nem törtek meg James Ennisék. Orlandói oldalon hatan is kétszámjegyű ponttermést raktak a közösbe, volt 30 gólpasszuk és 48,6%-kal dobtak be 18 triplát, úgyhogy nagyon ment a szekér, míg a Denvernél azért ez így nem igaz: eldobták a magas szerkezetet, Jamal Murray irányított (23 pont, 4 gólpassz, 8/12 mezőnyből), a centerposztra visszatérő Nikola Jokics viszont kereken 0 pontot tudott szerezni. Bol Bol most is megvillant, 10 pontot, 6 lepattanót és 2/2 triplát hozott a padról, náluk is heten érték el végül a tízpontos határt, de mégsem működött minden olyan jól, mint a meccs nagy részében a Magicnél - következőleg, a Miami ellen már tétre megy a dolog, míg az Orlando a Brooklyn ellen kezdi majd a "helyi" alapszakaszt.

A Nuggets legjobb dobói: Murray 23/9, Porter Jr. 19/3, Craig 14/12
A Magic legjobb dobói: Clark 17/12, Ross 15/9, Ennis 15/3

Milwaukee Bucks - New Orleans Pelicans 103-124

Ez érdekes meccs volt, ugyanis nem mondhatjuk azt, hogy a Bucks lealibizte, vagy hogy a kezdőkkel még jó volt a gárda és csak a cserék miatt lett ez a vége. Nem, a szoros első félidőt ugyan még megnyerte a MIL de a fordulás után egyenesen átrohant ellenfelén a NOP: a harmadik negyedet 40-28-ra, a negyediket pedig 34-22-re nyerte, így magabiztos győzelmet aratott. Pedig Giannis Antetokounmpo dobott 30 pontot (8/15 mezőnyből, 2/3 tripla, 12/15 büntető) és leszedett 8 lepattanót, Khris Middleton is hozzátett 16 pontot, 8 lepattanót és 4 gólpasszt, de hiába, velük a pályán is mínuszban volt a Milwaukee - csapatszinten 40% alatt dobtak mezőnyből és csak 26%-kal tripláztak, ez nem volt elég a sikerhez. Ellenben a New Orleans nagyon jó meccset hozott úgy is, hogy Zion Williamson még mindig nem volt bevethető: tízzel kevesebb labdát adtak el ellenfelüknél, ők jól dobtak és sok lábon álltak, hatan jutottak náluk tíz pont fölé. JJ Redick kerek 20-asa mindenképpen kiemelendő, de a Ball-Holiday hátvédpár is jól nézett ki, Ingram is tette a dolgát, a palánk alatt Hayes villogott, plusz Frank Jackson 16 pontot szerzett 3/5 triplával - ők jó szájízzel várhatják a Jazz elleni újrarajtot.

A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 30/6, Middleton 16, Ilyasova 12
A Pelicans legjobb dobói: Redick 20/12, Hayes 17, Jackson 16/9