Legyőzte a Dallast a Real, Brooks kiállítással debütált Houstonban

Eseménydús játéknapot hozott az NBA 2023-as előszezonja, nézzük, hogy mi történt.

Real Madrid - Dallas Mavericks 127-123

Campazzo megtréfálta a Dallast. Előzetesen minden arról szólt, hogy Luka Doncic visszatér egykori csapata otthonába, ugyanakkor egy kisebb sérülés miatt alig öt perc játékidőt engedélyeztek neki a Mavericks illetékesei, hiába szeretett volna többet a pályán lenni – ennyi idő alatt is beszórt 3/5 triplát, illetve adott egy gólpasszt. A mérkőzés nagyrészt nem a védekezésről szólt, az első negyedet 38-37-re nyerte a Real, ugyanakkor a második félidőben szinte végig vezetett a Mavericks, az utolsó két percben azonban Facundo Campazzo ellopta a showt egykori csapatával szemben. Az argentin irányító előbb dobatott egy egyenlítő triplát Guerschon Yabuselével (18 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés), majd 118-118 után ő szerezte csapata utolsó 9 pontját, így végül 20 ponttal, 6 lepattanóval és 8 gólpasszal vezette győzelemre a Realt. Mellette Vincent Porier 19 ponttal, 10 lepattanóval és 6 blokkolt dobással jelentkezett, Segio Llull pedig 5/8 triplával vette ki a részét a madridiak 20 bedobott hármasából. A Mavericksnél Kyrie Irving egyáltalán nem játszott, így a 21 egységig jutó Tim Hardaway Jr. próbált a csapat élére állni, de ehhez elhasznált 19 dobást, viszont legalább Dante Exum (13 pont, 9 gólpassz) jó játékának örülhetnek, ha már harmadszor is vereséget szenvedtek az előszezonban.

A Real legjobb dobói: Campazzo 20/9, Llull 19/15, Poirier 19
A Mavericks legjobb dobói: Hardaway Jr. 21/15, Exum 13/6, Powell 13, Curry 13/3

Washington Wizards - Cairns Taipans 145-82

Az első negyedben eldőlt. Nem nehezítette meg a Wizards dolgát az ausztrál csapat, egy negyedet követően 44-23 állt az eredményjelzőn, a nagyszünetben pedig már 36 pont volt a különbség, a fordulás után csak az volt a kérdés, hogy mennyire nyílik szét az olló. A végén 63 pont lett a különbség, noha a Wizards kezdői csak 19-20 perc környékén játszottak, és a hazaiaknál végül nyolcan értek el kétszámjegyű termést. Jordan Poole 18 ponttal és 4/8 triplával mutatkozott be új csapatában, Kyle Kuzma hatékonyan dobott 22 pontot, Daniel Gafford (15 pont, 8 lepattanó, 5 blokk) komoly jelenléttel bírt a palánkok alatt, míg az újonc Bilal Coulibaly sokoldalú játékkal próbálta felhívni magára a figyelmet. Külön kiemelendő még, hogy Danilo Gallinari először lépett pályára bármilyen mérkőzésen azt követően, hogy tavaly szeptemberben ACL-szakadást szenvedett, 16 perc alatt 15 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt ért el, és a dobásai is jó arányban beestek. A Wizards két nap múlva a Hornets ellen folytatja az előszezont, abból a meccsből talán már valamivel több következtetést is levonhatnak majd, mert a mostani ellenfelük nem tudott valódi ellenállást tanúsítani.

A Wizards legjobb dobói: Kuzma 22/9, Poole 18/12, Omoruyi 16/3
A CNS legjobb dobói: Gak 17/6, Miller 15, Kuol 13/9

Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 108-107

Forrest lett a nyerőember. Egyik oldalon sem játszottak sokat a kulcsemberek, a Cavaliersnél 15-17, a Hawksnál 15-22 perc közötti játékidőt kaptak a kezdők, és főleg a Hawks hátvédpárosán érződött még a rozsda, Trae Young 2/8, Dejounte Murray 2/7 jó dobással zárt. A meccset végül Trent Forrest döntötte el a Hawks javára, aki 30 másodperccel a vége előtt 105-104-es vezetéshez juttatta csapatát, majd Emoni Bates bedobott triplájára is ő válaszolt, 1,1 másodperccel az órán megcsinált egy 2+1-es játékot, a Cavaliers pedig már nem tudott válaszolni. Forrest a nagy hajrájával végül csapata legeredményesebb játékosa is lett, 14 perc alatt 13 pont és 3 gólpassz került a neve mellé, de a végjátékban Seth Lundy is megcsinált néhány kulcsfontosságú játékot. A Cavaliersnél Isaac Okoro szórta meg magát, a padról beszállva 19 pontig jutott 6/8 jó dobással, de Evan Mobley (10 pont, 9 lepattanó) is kiemelendő, aki a limitált játékideje ellenére is kacérkodott egy dupla-duplával.

A Hawks legjobb dobói: Forrest 13, Okongwu 12/6, Young 12/6
A Cavaliers legjobb dobói: Okoro 19/6, Bates 10/6, Mitchell 10/3, E. Mobley 10

Miami Heat - Charlotte Hornets 113-109

A vége a Heaté lett. Jimmy Butler nem lépett pályára a keleti bajnoknál, amely a Lowry-Herro-Richardson-Love-Adebayo ötössel kezdett, de közülük igazából csak a sérülésből visszatérő Herro volt igazán aktív: ő 22 pontot szórt 22 dobásból, de Richardson és Adebayo is meg-megvillant azért mellette. A padról Cole Swider (17 pont, 5/9 tripla, közte a hajrában a fordító dobás) szólt nagyot és Thomas Bryant (15 pont, 8 lepattanó 19 perc alatt) is kifejezetten jól mozgott, de az újonc Jaime Jaquez Jr. (13 pont, 7 lepattanó) is jelezte, hogy számolni kell vele. A Hornetsnél LaMelo Ball (17 pont, 7 gólpassz) volt a vezér, de ők is igazából csak átmozgatták magukat, bár náluk a kezdők azért 22-26 percet a pályán töltöttek - velük jobbak is voltak, aztán a hajrában a cseresorok csatája már a Miami felé billent el.

A Heat legjobb dobói: Herro 22/6, Swider 17/15, Bryant 15
A Hornets legjobb dobói: Ball 17/6, Hayward 15/3, Rozier 13/6

Houston Rockets - Indiana Pacers 122-103

Dillon Brooks bemutatkozott. Alig öt percet tölthetett a pályán a Rockets egyik új igazolása, mert övön aluli ütést mért Daniel Theisre, emiatt pedig kiállították - az eset után azt pedzegette, hogy utaznak rá a játékvezetők, ő a fő közellenség. A Rockets viszont így is simán nyert, pedig Fred VanVleet sem volt még igazán jó formában, de az újonc Cam Whitmore, és a többi fiatal, pl. Alperen Sengün és Jabari Smith Jr. is pattogósan, jól játszott - az idei 1/4-es Amen Thompson is aktív volt, igyekezett mezőnyben, de csak 1/9 dobással zárt, ezzel most még hadilábon állt. A Haliburtont továbbra is nélkülöző Pacers sokáig közel tudott maradni, de a negyedik negyedben szétnyílt az olló, bár Nesmith (18 pont, 7/9 mezőnyből), Sheppard (11-4-4, 3/7 tripla) és Mathurin (14 pont 18 perc alatt) azért így is biztató játékot mutatott.

A Rockets legjobb dobói: Sengün 15/3, Whitmore 15/9, Smith Jr. 14/3
A Pacers legjobb dobói: Nesmith 18/3, Mathurin 14/3, Sheppard 11/9, Smith 11/3

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 108-102

Még mindig tartalékol a Bucks. A Milwaukee-nál Giannis, Lillard és Middleton ezúttal sem lépett pályára, a kezdőbe kerülő Cam Payne pedig 0/6 dobással zárt, úgyhogy ez még mindig nem az igazi csapat volt náluk - 37%-kal dobtak mezőnyből, a playmakereik nélkül érthető módon nem volt meg bennük az átütőerő és a lendület. A Memphisnél Desmond Bane (21-5-5, 4/6 tripla) most már elkapta a fonalat, és az első meccshez hasonlóan Jaren Jackson Jr. (17 pont, 5 lepattanó, 3 blokk), valamint Jake LaRavia (16 pont, 6 lepattanó) is igyekezett - viszont Morant mellett Smart, Adams és Clarke sem játszott, ők is elég tartalékosan álltak fel. Derrick Rose a dobásokból nem igazán vette ki a részét, de szétosztott 7 gólpaszt, a Roddy-Williams páros is igyekezett, és a 25-18-ra megnyert harmadik negyeddel végül a maguk javára döntötték el a küzdelmet - pedig ők sem játszottak igazán jól.

A Grizzlies legjobb dobói: Bane 21/12, Jackson Jr. 17/6, LaRavia 16/9
A Bucks legjobb dobói: Crowder 14/6, Connaughton 13/6, Beasley 11/9

New Orleans Pelicans - Orlando Magic 105-122

Zion újra akcióban. A tavalyi sérülése után megint bevethető állapotban van Zion Williamson, aki nem is kezdte rosszul az előszezont: a Pelicans erőcsatára 12 pontig, 5 lepattanóig és 5 gólpasszig jutott 15 játékperc alatt, tényleg egészségesnek tűnt, aki készen áll a szezonrajtra. Körülötte egyébként a teljes kezdőben megvolt a lendület, McCollum, Ingram, Jones és Valanciunas is hozzátette a magáét, bár ez a magas szerkezet kérdéses hatékonysággal működött: a kezdők 0 közeli +/- mutatóval zártak átlagosan, de az első negyedet azért megnyerték 12 ponttal A Magic héttel több triplát dobott be és hattal kevesebb labdát adott el, így a második negyedben visszajött egálra, a záró etapban pedig egyértelművé tette a sikerét, ott nőtt meg a különbség az addigi szorosabb állásról. Wendell Carter Jr. (19 perc alatt 18 pont, 4/5 tripla), Cole Anthony, Markelle Fultz és Paolo Banchero is jól mozgott, Franz Wagnernek is voltak szép megoldásai, nem nézett ki rosszul ez a csapat, a kispadról sokan szálltak be jól, jelenleg egész mélynek tűnt a használható rotáció.

A Pelicans legjobb dobói: Ingram 14/3, Seabron 13, Williamson 12, McCollum 12/6
A Magic legjobb dobói: Carter Jr. 18/12, Anthony 13/6, Banchero 12

Los Angeles Clippers - Utah Jazz 103-98

Hasított a Clippers kezdője. Ugyan összességében szorosan alakult a meccs, de a Los Angeles első sora egy kicsit a többiek felett állt: az ő 15-20 percük alatt 10+ pontos előnyt épített fel a társaság még úgy is, hogy Ivica Zubac csak 5 percet játszott, őt ki is vehetjük ebből az ötösből. Kawhi Leonard (16 pont, 4/10 tripla) a dobásból is kivette a részét, Paul George mondjuk csak 1/9-et hajított, Russell Westbrook pedig pont nélkül zárt, de mezőnyben ők is hozzátették a magukét, és kifejezetten olajozottan működött az első sor. A cserék aztán Coffey 10 büntetője ellenére nem tudták tartani az iramot Morris és Powell nélkül, így a Jazz Clarksonnal, Olynykkel és a többiekkel szorosabbá tudta tenni a derbit, de fordítani nem tudott, a győzelem maradt a Clippersnél. A Utah kezdőjéből emeljük ki Talen Horton-Tuckert, aki 24 ponttal és 7 gólpasszal vált vezérré, Lauri Markkanen pedig 16 pontot és 8 lepattanót tett hozzá - ők jó formát hoznak eddig az előszezonban, a többieket majd meglátjuk.

A Clippers legjobb dobói: Leonard 16/12, Coffey 15/3, Covington 11/3
A Jazz legjobb dobói: Horton-Tucker 24/6, Markkanen 16/3, Clarkson 12/6

Phoenix Suns - Denver Nuggets 107-115

Egy fokkal jobb volt a Nuggets. Nikola Jokics és Aaron Gordon egyelőre még nem állt a helyzet magaslatán, kissé rozsdásan mozogtak, de Jamal Murray már most sem volt rossz, Caldwell-Pope kifejezetten jól játszott, a kispad pedig meg is nyerte a Suns elleni meccset - Strawther és Reggie Jackson 34 pontot, 7/12 triplát és 6 gólpasszt tett hozzá, de Zeke Nnaji 17 pontja is jól jött a Denvernek. A Sunsnál Durant, Booker és Beal is pihenőt kapott, Jusuf Nurkic pedig leginkább a büntetőire hagyatkozott a pályán töltött perceiben, nem votl az igazi a gárda ebben a formában, de azért így is közel tudott maradni, és bár a harmadik negyedben meglett a közte tíz, de összességében korrekt teljesítményt nyújtottak Grayson Allenék is.

A Suns legjobb dobói: Okogie 17/9, Lee 11/3, Nurkic 10, Allen 10/3
A Nuggets legjobb dobói: Strawther 20/12, Nnaji 17/3, Jackson 14/9

Portland Trail Blazers - New Zealand Breakers 106-66

Nem volt kérdés. Az új-zélandi együttes nem tudott partiban lenni a Blazersszel még úgy sem, hogy a portlandiek sem szakadtak meg: Robert Williams III nem lépett pályára, Malcolm Brogdon nem szerzett pontot, "DominAyton" 10 dobásból kapart össze 8 pontot, míg az újonc Scoot Henderson 7 pontot és 6 gólpasszt jegyzett 19 játékperc alatt. Anfernee Simons most is mutatott szép dolgokat, bevert 3/4 triplát, és a padról többen is igyekeztek, de azért még érezhetően volt bennük tartalék - a Breakers nem hozta ki belőlük a legjobbjukat, a második negyedtől kezdve nem voltak egy súlycsoportban a felek, és végül kiütéses portlandi győzelem született.

A Trail Blazers legjobb dobói: Simons 14/9, Camara 13/6, Reath 12
A Breakers legjobb dobói: Jackson-Cartwright 19/6, Cheatham 11, McDowell-White 11/3