Legyőzte az alapszakasz-Memphist a Magic, jó volt az OKC

Győzött a Bulls és a Jazz, valamint a Warriors fiataljai is remek játékot mutattak az NBA-előszezon legutóbbi játéknapján.

Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder 99-115

NBA-csapat ellen is megy. A Thunder két, NBA-n kívüli együttes elleni siker után most is nagyszerűen játszott, ezzel igazolta, hogy tényleg jó formában van így október közepe felé haladva. A kezdőkkel 11-20 pont közötti előnyt épített fel a gárda és bár a cserék nem álltak a helyzet magaslatán, de a második félidőben már nem rontották el a dolgot, azt 19 ponttal megnyerve a maguk javára döntötték el a küzdelmet. Az újonc Jalen Williams 16 ponttal, 7 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel zárt, a remeklő Lu Dort elöl-hátul hasznosnak bizonyult, Josh Giddey hozta magát (16 pont, 9 gólpassz, 4/8 tripla), Alekszej Pokusevski is mindenhol ott volt, akinek kellett, az mind jól játszott. Az 52%-os mezőnymutató és a 40%-os triplázás is jelzi, hogy egyben volt a játék, a Detroitnak pedig erre nem volt igazi válasza, az újoncok közül Ivey és Duren sem váltotta meg a világot, Cunningham kifejezetten gyenge volt most (10 pont, 3/13 mezőnyből, 0/5 tripla, 2 gólpassz), Hayes és Bey villanásai nem jelentettek számukra elég vigaszt.

A Pistons legjobb dobói: Hayes 20/12, Bey 19/6, Ivey 11, Joseph 11/9
A Thunder legjobb dobói: Jal. Williams 16/3, Dort 16/6, Giddey 16/12

Orlando Magic - Memphis Grizzlies 109-105

Ezt nyernie kellett volna a Memphisnek. Némileg váratlanul szinte alapszakasz-rotációt alkalmaztak a Grizzlik, csak tíz játékos kapott érdemi időt és egy játékos pár percet, ráadásul a húzóemberek 30 perc felett töltöttek a parketten. Desmond Bane meg is szórta magát (32 perc, 33 pont, 4/6 tripla), Ja Morant viszont sokat rontott és nem is jókat vállalt (32 perc, 23 pont, 8/24 mezőnyből, 0/6 tripla), míg Dillon Brooks szintén 32 perc alatt 4/13-at szenvedett össze mezőnyből és 1/6-ot távolról. Ilyen rotációval (Steven Adams is 25 percet játszott illett volna megverniük ezt az Orlandót, de az első negyedet 31-17-re elbukták, onnan próbáltak meg visszajönni, de a hajrában az egylabdás végjátékot annak ellenére is elvesztették, hogy ott is Moranték voltak fent - fél percnél Franz Wagner dobott triplát, aztán Morant eladta a labdát, a két büntető után 107-100 állt az eredményjelzőn és innen már nem volt visszaút.

Biztató Magic. Pontosan a fent említettek miatt lehet nagyon elégedett az Orlando, hiszen Suggs, Fultz, Isaac és Harris sem állt rendelkezésre, mégis megverték a topcsapatnak számító Memphist. Ők is alapszakaszra hajazó rotációt alkalmaztak azért, a kezdőben 12-18 pont között dobott mindenki, Wendell Carter Jr. (18-7-8) rendkívül sokoldalú játékot mutatott, de Franz Wagner (14-10-7) is ugyanígy tett, illetve az 1/1-es Paolo Banchero is jól mozgott: 17 ponttal, 9 lepattanóval, 6/9 jó dobásal jelentkezett. A 30 gólpassz és az 50-42-re nyert lepattanózás is jól mutat, a szoros végjátékban produkált jó döntések és jó megoldások tovább emelik az este értékét, így négyből harmadszor is nyerni tudtak az előszezonban.

A Magic legjobb dobói: Carter Jr. 18/3, Banchero 17, Ross 17/6
A Grizzlies legjobb dobói: Bane 33/12, Morant 23, Aldama 10, Brooks 10/3

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 127-104

Nem érdekelte a Milwaukee-t. Összesen nyolc játékost küldött parkettre Mike Budenholzer és ők is mind a kiegészítők kiegészítői voltak, de ennek ellenére egészen a negyedik negyedig partiban, vagy legalább látótávolságon belül volt a társaság. Ott azért szétnyílt az olló, a záró etapot 13 ponttal nyerte meg a Chicago, így a vége sima lett, de addig Jordan Nwora (25 pont, 4/9 tripla, 3 labdaszerzés) és Marques Bolden (21 pont, 9/11 mezőnyből) vezetésével meglepően jó teljesítményt nyújtott a Bucks. A kezdőben mindenki eljutott legalább 13 pontig, a második negyedben 37 egységet raktak fel a táblára, de a végére érezhetően elfogytak, így érvényesült a papírforma.

Williams és Drummond is jó formában van. Patrick Williams volt a Chicago legjobbja, 32 perce alatt 22 pontot, 5 lepattanót (4 támadó) és 5 gólpasszt tett a közösbe, sokat vállalt, jól dobott, keveset hibázott, abszolút meggyőző produkciót nyújtott. Mellette pedig a cserecenter Andre Drummondot érdemes kiemelni, aki 18 perc alatt 16 ponttal és 9 lepattanóval szállt be a padról, tökéletesen egészítette ki Nik Vucsevics (17 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) szokásosan jó játékát, így nem hiányzott DeMar DeRozan és Zach LaVine sem. Ez utóbbihoz mondjuk a cserehátvédek produkciója is hozzájárult, Goran Dragic 13 ponttal, Alex Caruso 7 lepattanóval és 9 gólpasszal fogta össze a gárdát - ugyan a Bucks C ellen játszottak, de összességében egyben volt a Chicago.

A Bulls legjobb dobói: Williams 22/3, Vucsevics 17/6, Drummond 16
A Bucks legjobb dobói: Nwora 25/12, Bolden 21/9, Beauchamp 14/3

Utah Jazz - San Antonio Spurs 104-111

Jobb volt a Spurs. A szorosabbnak tűnő végeredményt csak a negyedik negyedben kozmetikázta ilyenné a Jazz, egyébként már az első negyedet 39-26-ra nyerte a San Antonio és volt közte 27 pont is később, amíg a kezdők voltak fent, egyáltalán nem lehetett kérdés. Devin Vassell (22 perc, 24 pont, 10/15 mezőnyből) és Keldon Johnson (22 perc, 22 pont, 4/5 tripla) egyénileg is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, de Tre Jones és Jakob Pöltl is hasznosan játszott, a padról pedig több ponterős produkció mellett Gorgui Dieng hozott két labdaszerzést és négy blokkot. A kezdőkkel kétszámjegyű előnyben voltak a texasiak és a fontosabb cserék is jól mozogtak, így bár a különbséget leadták a végén, de összességében elégedettek lehetnek. A Jazznél nem nagyon történt semmi, Lauri Markkanen (18 pont, 10 lepattanó), Walker Kessler (12 pont, 7 lepattanó, 4 blokk) és Jared Butler (13 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) jól teljesített, ezen felül villanásokat láthattunk csak Rudy Gaytől vagy éppen Jordan Clarksontól. A 17 támadópattanó szép, de gyengén dobtak és a negyedik negyedet leszámítva védekezésben sem igazán álltak össze - mondjuk Conley és Beasley nem játszott, de egyelőre azt hozza a csapat, amit várhatunk tőlük a szezonban.

A Jazz legjobb dobói: Markkanen 18/6, Butler 13/9, Clarkson 12/6, Kessler 12
A Spurs legjobb dobói: Vassell 24/9, Johnson 22/12, Jones 13

Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 131-98

A jövő Golden State-je. Curry, Thompson, Poole, Green, Wiggins, Looney és Iguodala sem lépett pályára a Warriorsnál, így a fiatalokra bízták ezt a meccset, akik meg is oldották a feladatot. Moses Moody 20 pontot szórt 3/6 triplával, James Wiseman 18 pontot és 7 lepattanót jegyzett alig 18 perc alatt, Jonathan Kuminga 10 pontot és aktív játékot tett hozzá, körülöttük pedig Donte DiVincenzo 10 gólpasszt osztott szét, míg JaMychal Green 20 ponttal, 4/5 triplával és 8 lepattanóval jelentkezett 20 perc alatt. A padról még 12 pontot és 5 gólpasszt jegyzett a második körös újonc, Ryan Rollins, de 11-5-4-et szállított a szintén újonc Pat Spencer is - 50%-os mezőnymutató, 40%-kal bedobott 17 tripla, 33 gólpassz, a fiatalok is jól működtették a GSW-rendszert. Poole mondjuk még bőven beletartozna a "jövőbe", de kiérdemelte a jogot, hogy ne a cserékkel küszködjön - viszont a cserék a második negyedtől kezdve leradírozták a Portlandet és kiütéses győzelmet arattak, 39 pont is volt az előnyük az este folyamán.

Esélytelen Blazers. Lillard és Winslow a Portlandnél is hiányzott, mindenesetre ezúttal semmilyen tartás nem volt a csapatban, a 34-35-re hozott első negyed után atomjaira hullott a társaság. Egyedül az újonc Shaedon Sharpe dicsérhető, ő 17 pontot és 4 támadópattanót szedett össze, de végül ő is 19 dobásból jutott el idáig, rajta kívül pedig maximum Jusuf Nurkic 14 kiharcolt büntetője említhető pozitívumként, egyébként mindenki rosszul játszott. Csapatszinten 38%-os mezőnymutatót és 28%-os triplázást pakoltak össze, ami az előszezonban nem szokatlan, a nagy különbséget a védekezés teljes hiánya és ezzel összhangban a Warriors remek játéka okozta - nyilván nehéz mit mondani róluk Lillard nélkül, de ennél azért több kell tőlük majd, amikor tétje is lesz a dolognak.

A Warriors legjobb dobói: Green 20/12, Moody 20/9, Wiseman 18
A Trail Blazers legjobb dobói: Sharpe 17, Nurkic 16, Simons 12/6