NBA Summer League: Debütált Brandon Miller, visszatért Chet Holmgren

Elkezdődött a minitorna Kaliforniában és Salt Lake Cityben, íme az első nap eseményei.

California Classic

Los Angeles Lakers - Miami Heat 90-107

Ez a meccs leginkább a Heat két fiataljáról szólt: a tavalyi újonc és idén talán nagyobb lehetőséget kapó Nikola Jovics 21 ponttal és 8 lepattanóval villogott, sokkal jobban megtalálta a helyét, mint egy éve, míg a mostani elsőkörös választott Jaime Jaquez Jr. rögtön 22 ponttal, 8/15 jó dobással és 3/7 triplával mutatkozott be alig 22 játékperc alatt - mellettük még dobott 18 pontot 4/7 triplával Chase Audige is, a Miami pedig remek támadójátékot bemutatva győzött. A Lakersnél Max Christie mozgott egész jól, 17 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, az 1/17-es Jalen Hood-Schifino viszont csak 6/19-es mezőnyözéssel és 0/5 triplával kapart össze 15 pontot, ő nem igazán találta a ritmust.

A Lakers legjobb dobói: Christie 17/3, Hood-Schifino 15, Swider 13/9, Figueroa 13
A Heat legjobb dobói: Jaquez Jr. 22/9, Jovics 21/6, Audige 18/12

Charlotte Hornets - San Antonio Spurs 77-98

Az 1/1-es Victor Wembanyama ezen a mérkőzésen még nem lépett pályára, a Hornetsnél viszont játszott az 1/2-es Brandon Miller: az első félidőben még borzasztóan mozgott, öt pontot dobott és hat faultot ütött be a nagyszünetig, de aztán a fordulás után feljavult, ott már 13 pontra csak egy személyi hiba jutott nála. A jó reakció dicséretes, de összességében ez még egy kapkodós, ideges meccs volt tőle, várjuk a jobb folytatást, ami pedig a Spurst illeti: Julian Champagnie elvitte a show-t és alig 25 perc alatt dobott 30 pontot 5/12 triplával, leszedett 8 lepattanót és ellopott négy labdát, ő volt a találkozó legjobbja. Mellette viszont emeljük ki a draftolatlan Dominick Barlow-t is, aki 23 perc alatt 24 ponttal és 11 lepattanóval segített be.

A Hornets legjobb dobói: Miller 18/9, Smith Jr. 12/3, Bouknight 12/3
A Spurs legjobb dobói: Champagnie 30/15, Barlow 24, Stevenson 13/9

Sacramento Kings - Golden State Warriors 100-94

A Kingsnél kicsit "sportszerűtlen" módon ott volt a pályán a tavaly draftolt és a playoffban is fontos szerepet kapó Keegan Murray, aki viszont nagyon hamar megmutatta, hogy nincs már szüksége a nyári ligára: kevés hibával, a mezőnyből messze kiemelkedve kosarazott, végül 29 pontig jutott 11 kihacolt büntetővel. Mellette Jordan Ford szórt még 18 pontot 3/3 triplával, míg a Warriorsnál a draftolatlan Lester Quinones villogott leginkább 26 ponttal és 5/8 triplával, a brazil Gui Santos 19 pontig jutott, de jól játszott az első körben draftolt és izgatottan várt Brandin Podziemski is: 12 pontja mellett 6-6 lepattanót és gólpasszt is a közösbe tett, elégedettek voltak vele elsőre.

A Kings legjobb dobói: Murray 29/9, Ford 18/9, Jones 12/3
A Warriors legjobb dobói: Quinones 26/15, Santos 19/9, Podziemski 12/3

Salt Lake City League

Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 85-95

A mérkőzés érdekessége Chet Holmgren visszatérése volt, aki tavaly a nyári ligában játszott, aztán olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy az egész szezont kihagyta, így tulajdonképpen még mindig újonc. Ez volt a visszatérő meccse, és rögtön jól is mozgott: 29 perc alatt 15 pontot, 9 lepattanót, valamint 4 blokkot tett a közösbe, ha nem is dobott túl jól, de elöl-hátul abszolút aktívnak bizonyult. Jalen Williams és Jaylen Williams is ott volt az OKC-nél, ahogy Tre Mann is jól játszott, a Thunder pedig egy félidő alatt 15 pont feletti előnyt épített fel, amit utána már beosztott, és magabiztos győzelmet aratott. A Jazznél az 1/16-os Keyonte George érdemel említést, ő 18 ponttal, 4 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel húzta csapatát, de Brice Sensabaugh és Taylor Hendricks nem játszott az együttesnél.

A Jazz legjobb dobói: George 18/3, Agbaji 17/9, Samanic 13/3
A Thunder legjobb dobói: Jal. Williams 21/9, Mann 20/12, Holmgren 15

Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 92-94

Nem volt túl színvonalas mérkőzés, főleg az első félidőben rengeteg hibát láttunk, aztán a végére azért egész szoros és érdekes lett a küzdelem. A Memphis győzelmét végül Kenneth Lofton Jr. és David Roddy szállította: előbbi a tavalyi nyári ligában remekelt, az alapszakaszban eltűnt, most 21 ponttal, 13 lepattanóval és 4 gólpasszal állt a gárda élére, Roddynak pedig Dillon Brooks távozásával lehet majd nagyobb szerepe, ennek próbált most is megfelelni 18 ponttal és 4/9 triplával. A végén is ők villogtak, 41 másodpercnél Lofton triplájával vették vissza a vezetést, majd a Sixers válasza után 9 másodperccel az órán jött Roddy egy clutch betöréses kettessel, azzal vezettek 93-92-re, majd egy jó védekezés után Lofton egy büntetője állította be a végeredményt. Ami a Phillyt illeti: a draftolatlan Terquavion Smith érdemel említést, voltak nagyon szép megmozdulásai támadásban, és végül 18 ponttal, valamint 4/10 triplával ő lett csapata legjobb dobója.

A 76ers legjobb dobói: Smith 18/12, Steward 15/9, Council IV 11, Springer 11
A Grizzlies legjobb dobói: Lofton Jr. 21/6, Williams Jr. 19/15, Roddy 18/12