NBA-előszezon: Jól nézett ki a Suns, a Rockets és a Magic is

James Wiseman vagy Scoot Henderson is jól játszott a legutóbbi játéknapon, íme az összefoglaló.

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 105-108

Jól nézett ki a Magic kezdője. A Cavaliersnél ugyan továbbra is hiányzott a sérült Jarrett Allen, de ezt leszámítva mindkét oldalon a legjobbnak gondolt ötös kapott kezdőként lehetőséget, és amíg ők voltak a pályán, jelentősen jobb volt a Magic. Franz Wagner vitte a prímet, egyetlen rontott dobással jutott 18 pontig, Paolo Banchero a 6 gólpasszával tűnt ki, de csapatként működtek igazán, abban a 19-20 percben, amennyit a kezdők játszottak, +14 és +18 között zártak az ötös tagjai. A hazaiaknál Darius Garland beszórt ugyan 19 pontot, illetve Max Strus (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 5 eladott labda) is sokoldalú volt, de közben Donovan Mitchell erősen szenvedett a dobásaival, 29 perc alatt 3/14-et hozott össze. A végén így is majdnem fordított a Cavaliers, 93-108 után ők szerezték a mérkőzés utolsó 12 pontját, ekkor Emoni Bates (12 pont, 3/6 tripla) is többször megvillant, de Jett Howard 12,1 másodperccel a vége előtt elrontott dobása után hiába volt bőven idejük az egyenlítésért támadni, dobásig sem jutottak el. Clevelandben leginkább az eladott labdákon kell még dolgozni, 21-ig jutottak a Magic 14 labdavesztésével szemben, emellett a festékben is a vendégek voltak a jobbak (30-44), itt jött ki igazán Allen hiánya.

A Cavaliers legjobb dobói: Garland 19/9, Wade 14/12, Strus 13/9
A Magic legjobb dobói: F. Wagner 18/9, M. Wagner 14, Fultz 13/3

Washington Wizards - Charlotte Hornets 98-92

A végén fordított a Wizards. A mérkőzés jelentős részében a Hornets járt előrébb pár ponttal, a negyedik negyedet 12 pontos előnnyel kezdhették, ugyanakkor az utolsó 12 percet 35-17-re a Wizards húzta be, és ezzel a győzelem is az övék lett. Egyik csapat sem játszott kimondottan jól, a Wizards 34,7 százalékos mezőnymutatóval tudott nyerni, míg a Hornets játékosai összesen 23 labdát adtak el, bár a vendégek az utóbbit a 66-48-ra megnyert lepattanózásukkal próbálták kompenzálni. Kyle Kuzma a 19 pontjával messze a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt, mellette Jordan Poole 2/13-as mutatóval riogatott, de Corey Kispert sem lehet büszke a 3/14-es teljesítményére – ellenben az újonc Bilal Coulibaly az egyik legjobbjuk volt 12 ponttal, 5 lepattanóval és 4 labdaszerzéssel. A Hornestnél Terry Rozier vitte a prímet 13 ponttal, 6 lepattanóval és 7 gólpasszal, mellette pedig Mark Williams, P.J. Washington és Nick Richards is legalább 10 lepattanóig jutott. Noha sokáig a Hornets járt előrébb, végül másodszor is vereséget szenvedtek az előszezonban, a Wizards viszont 2-0-ra áll, bár csalóka lehet ez a mérleg, mert az ausztrál CNS-t győzték le előzőleg.

A Wizards legjobb dobói: Kuzma 19/3, Coulibaly 12/6, Poole 11/6
A Hornets legjobb dobói: Rozier 13/3, Ball 12/3, Washington 11

Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 125-128

Wiseman megvillant. Amíg mindkét oldalon a kezdők voltak a pályán, jobban nézett ki a Thunder játéka, a nagyszünetben 16 ponttal vezettek, de a fordulás után elkezdett csökkeni a különbség, és a negyedik negyedet 38-23-ra már a Pistons húzta be, ami éppen elég volt a sikerhez – Cason Wallace még dobhatott az egyenlítésért a végén, de a triplája kimaradt. Nagyobb elégedetlenségre egyik oldalon sincs ok, a Pistons eleve a Cunningham-Bogdanovic-Duren trió nélkül állt ki, viszont James Wiseman előlépett és villogott: a center úgy jutott 20 pontig és 10 lepattanóig, hogy mezőnyből 8/8 dobását elsüllyesztette. Az újonc Marcus Sasser (17 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) remek teljesítményének szintén örülhetnek Detroitban, és Ausar Thompson is csinált hasznos dolgokat, noha csak 2/10-zel zárt mezőnyből. A Thundernél Luguentz Dort szórta meg magát, 24 pontig és 5/9 bedobott tripláig jutott, Chet Holmgren 7/7 büntetővel és 3 blokkal kompenzálta, hogy nem dobott jól, viszont a végére csapatszinten is visszaesett a hatékonyságuk, 41,8 százalékkal zártak mezőnyből, illetve a lepattanózást is elbukták 50-39-re.

A Thunder legjobb dobói: Dort 24/15, Jal. Williams 17/3, Holmgren 16/3
A Pistons legjobb dobói: Wiseman 20/3, Umude 18/12, Sasser 17/9

Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 103-102

Megmozgatta magát a Hawks, tartalékolt a Grizzlies. A Memphis abszolút B kerettel állt ki, pihentete a kezdőket, de a Hawks sem pörgette túl a sajátjait - 16-18 perceket kaptak, bár tény, hogy addig sem voltak nagy pluszban. Trae Young dobott 20 pontot 4/7 triplával, illetve Jalen Johnson jutott még el 14-ig egyetlen rontott dobással, de Murray, Bogdanovics és Capela nem szakadt meg, inkább csak lecsoszogta ezt a játékidőt. A Grizzliesnél Santi Aldama (22 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és GG Jackson (24 pont 23 dobásból) élt az adódó lehetőséggel, Kenneth Lofton is csinált megint szép dolgokat, Jacob Gilyard 10 gólpasszt osztott ki, Ziaire Williams pedig 4/7 triplát emelt be, nagyjából ennyi emelhető ki náluk. A fordulatos meccs végén a Memphis rohamozott 14 pontos hátrányból, majd fordított is, 45 másodpercnél Miles Norris betörése jelentette az atlantai győztes kosarat, a hátralévő időben már csak hibákat láthattunk támadásban.

A Hawks legjobb dobói: Young 20/12, Johnson 14/6, Gueye 12/6, Mathews 12/9, Bufkin 12/6
A Grizzlies legjobb dobói: GG Jackson 24/12, Aldama 22/6, Z. Williams 12/12, V. Williams Jr. 12/3

Brooklyn Nets - Ra'Anana 135-103

Egyértelmű meccs volt. Nem izzadt meg különösebben a Nets, a még szorosabb első negyed után kicsit feljebb kapcsolt a gárda védekezésben, a 40-24-es második játékrésztől kezdve pedig végig kontrollálta az eseményeket, és végül sima, nagyarányú győzelmet aratott. Mikal Bridges jól játszott (23 pont, 6/13 tripla), Spencer Dinwiddie is hozzászólt (15 pont, 6 gólpassz, 4/6 tripla), mindketten bő 20 percet töltöttek a őályán, de emeljük ki Harry Giles III teljesítményét is, aki a kezdőben kapott helyet és 16 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát gyártott. Ben Simmons hat pontig jutott, de kiosztott kilenc gólpasszt és a padról is érkezett segítség annak ellenére, hogy Claxton és Cam Johnson kiülte a meccset - persze egy NBA-n kívüli csapat ellen nehéz megítélni a helyzetet, de tény, hogy ezen az estén jól dolgoztak a brooklyniak.

A Nets legjobb dobói: Bridges 23/18, Giles III 16, Dinwiddie 15/12
A Ra'Anana legjobb dobói: Weatherspoon 17/3, Bacon 17/3, D. Tucker 14/12

Chicago Bulls - Denger Nuggets 133-124 - két hosszabbítás után

Csak túlórában dőlt el. Dupla hosszabbítás kellett a találkozó lezárásához, bár azt az időszakot természetesen itt is már csak a cserék vívták egymás ellen. A rendes játékidő végén a Nuggets egy dudaszóra megcsinált alley-ooppal mentette meg magát (Braxton Key jegyezte) azok után, hogy 0,2 másodpercnél a Chicago kihagyott egy büntetőt, majd az első ráadás végén megint Key kellett az egyenlítéshez, ott bedobta a két clutch büntetőjét - aztán a második hosszabbításban már nem volt pardon, azt 14-5-re húzta be a Bulls. Nikola Jokics az első meccshez képest most egy fokkal pattogósabban mozgott és 17 ponttal ő lett csapata legjobb dobója alig 18 perc alatt 8/10-es mezőnyözéssel, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal, de az első ötösnek nem is jutott több, csak ez a 16-19 perc, a többit a cserékre bízták. Közülük az első találkozóhoz hasonlóan ismét elsősorban az újonc Julian Strawthert érdemes említeni, aki most 16 pontot és 4/8 triplát jegyzett, benne volt a keze abban, hogy csapata 20 hármassal zárta az estét. A Bullsnál DeMar DeRozan (19 pont, 4 labdaszerzés) és Zach LaVine (17 pont, 3 labdaszerzés) is jól játszott, Nik Vucecic és Coby White is hozta, amit kell, Alex Caruso pedig 4/6 triplát szórt be csereként - elsősorban a 26 támadópattanójuk és a Denver 27 eladott labdája miatt nyertek, de összességében megérdemelték a sikert.

A Bulls legjobb dobói: DeRozan 19/3, LaVine 17/3, Caruso 14/12
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 17/3, Strawther 16/12, Gillespie 13/6

New Orleans Pelicans - Houston Rockets 87-120

Nem volt kérdés. Nem adott esélyt ellenfelének a jól játszó Houston, az egyelőre kissé takaréklángon égő New Orleansnak nem volt válasza ezen a találkozón - négy negyeden keresztül fokozatosan nőtt a különbség, a kezdők és a cseresorok között is megvolt a jól mérhető távolság. A Pelsnél Zion Williamson összesen három dobást vállalt el, Jonas Valanciunas pont nélkül zárt, Brandon Ingram 5/13-at hajított mezőnyből, úgyhogy CJ McCollum 4/8 tripláján kívül túl sok pozitívumot nem tud felmutatni a társaság - semmilyen szinten nincs még kész az alapszakaszra, látható, hogy a felkészülési időszak közepén vagyunk. A Rocketsnél Jabari Smith Jr. villogott leginkább, ő 22 pontot szórt 9 lepattanóval és 4/5 triplával, az újonc Amen Thompson 12 pontot és 4 gólpasszt jegyzett, 12 pontot, 6 lepattanót, 4 gólpasszt és 4 labdaszerzést tett hozzá Alperen Sengün, és most még Dillon Brooks is pályán tudott maradni - egyelőre Fred VanVleet nem igazán találja még a helyét és a ritmusát a fiatalok között, de például a veterán Boban Marjanovics, vagy az újonc Cam Whitmore is nagyon produktív perceket tett hozzá a padról, úgyhogy összességében bizakodhatnak.

A Pelicans legjobb dobói: McCollum 17/12, Hawkins 13/9, Daniels 13/9
A Rockets legjobb dobói: Smith Jr. 22/12, Sengün 12, Green 12, Thompson 12/3

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 111-122

Scoot megszokta a közeget, jól néz ki a Suns. Nagyjából ezt a két tanulságot vonhatjuk le a meccsből: a Phoenix csapata meglehetősen biztatóan mozog az alapszakasz előtt, az újonc Scoot Henderson pedig kezdi megszokni az NBA-tempót (legalábbis az előszezont...) a Portlandben. A nagy reményekkel várt fiatal ezúttal 22 pontot szórt a portlandi kezdőben 8/14 jó dobással, volt 4-4 lepattanója és gólpassza, az összképbe a 6 eladott labda rondít bele, de összességében azért mutatott szép dolgokat. Anfernee Simons vagy Jerami Grant is meg-megvillant, ezúttal már a padról érkező Malcolm Brogdon is tett hozzá érdemi dolgokat, míg a magát DominAytonnak hívó Deandre Ayton hat dobásba állt bele hét pontért - a 39-15-re elvesztett második negyed után mondjuk tét már nem volt, azt követően csak a végeredmény lehetett kérdéses, a győztes kiléte nem. A Sunsnál Bradley Beal pihenőt kapott, de a helyén kezdő Eric Gordon 20 ponttal lett csapata legjobb dobója alig 18 perc alatt, 8/10-et hajított mezőnyből, de mellette Devin Booker (18 pont, 5 gólpassz, 21 perc) és Kevin Durant (16 pont, 6 gólpassz, 21 perc) is jól mozgott, míg az éppen Aytonnal elcserélt Jusuf Nurkic szintén igazolta az értékét: a center 17 ponttal, 8 lepattanóval, 5 gólpasszal, egy bevert triplával zárta a maga 21 percét. Összességében a phoenixi kezdő 20 gólpasszt és 1 eladott labdát jegyzett, 20 pont körüli fórt épített fel, amíg a pályán volt, úgyhogy ők magabiztosan várhatják a szezonrajtot.

A Trail Blazers legjobb dobói: Henderson 22/6, Simons 15/9, Grant 13/3, Brogdon 13/6
A Suns legjobb dobói: Gordon 20/9, Booker 18/9, Nurkic 17/3