Nyári liga: Cam Thomas parádéja és Paul Reed 20/20-a

Ez történt a Summer League legutóbbi játéknapján.

Folytatódott Cam Thomas parádés nyári ligája, a Brooklyn elsőkörös újonca az eddigi remek teljesítményeit most még meg tudta fejelni: a korábbi kéthosszabbításos 31 pontos extrája után ezúttal 36 pontig jutott, a hajrában elvállalt és be is dobott egy clutch, gyakorlatilag meccsnyerő triplát és 11/11 büntetőt süllyesztett el. Thomas ismét a nap sztárja lett ezzel a meccsel, a Nets pedig végül 104-100-ra le is győzte a Spurst, pedig a túloldalon a lottery pick Josh Primo 21, Tre Jones pedig 18 pontot szerzett.

Negyedik meccsét is megnyerte, így továbbra is veretlen Las Vegasban a Kings, a sacramentóiak ezúttal a Dallast győzték le szinte végig vezetve - igaz, eldönteni csak a 28-17-re megnyert negyedik negyedben tudták a mérkőzést, végül 86-70-re győztek. Igazán kiemelkedő egyéni teljesítményt nem hozott a találkozó, Louis King 18 pontja és 4/6 triplája említhető, míg a Mavsnél Carlik Jones jutott el 18 pontig.

Szintén hibátlan maradt a Minnesota, amely 8 egál és 22 vezetésváltás után, hosszabbításban verte meg a Sixerst úgy, hogy több remek teljesítmény is akadt a csapatban. Elsősorban Jaylen Nowellt kell kiemelnünk, aki 26 ponttal, 7 lepattanóval, 50%-os mezőnymutatóval húzta övéit, de a 15 ponttal, 7 lepattanóval és egy nagy dobással jelentkező Jaden McDaniels, a 19 pontos, 4 gólpasszos Nathan Knight és a 14 pontig jutó Brian Bowen II. is sokat tett a sikerért. A meccs, a játéknap, sőt, talán az egész nyári liga eddigi legnagyobb performanszát viszont a Phillynél találjuk: Paul Reed 27 ponttal, 20 lepattanóval, 4 gólpasszal, 4 labdaszerzéssel sé 4 blokkal pusztított, elképesztő dominanciát mutatott elöl-hátul, nem rajta múlt a 99-96-os vereség.

A Wizards a gyenge első negyed után egy erős másodikat produkált és onnantól végig vezetett, majd 93-83-ra nyert is a Milwaukee-val szemben, a fővárosiaknál pedig az újonc Corey Kispert villogott: az idei 1/15-ös 18 ponttal, 4/7 triplával és 2 blokkal húzta övéit. Mellette Caleb Homesley (15 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) is igyekezett, míg a Bucksnál a 17 dobásból 18 pontig jutó Jordan Nwora mellett Mamadi Diakite (18 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés) és az második körben húzott Sandro Mamukelashvili (11 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) is kitett magáért.

A Clippers négy ponttal, 94-90-re verte meg a Jazzt, ezzel az első győzelmét aratta a Summer League-ben. A 20 pontos, 5/7 triplás Amir Coffey sokat tett ezért, illetve a közben Memphisbe cserélt Daniel Oturu (12 pont, 8 lepattanó) sem mozgott rosszul, ahogy Keon Johnson (17 pont, 6 lepattanó) és a második körben kihúzott Jason Preston (16 pont, 5 gólpassz) is megvillant párszor. A Jazznél Udoka Azubuike (18 pont, 10 lepattanó, 3 labdaszerzés),  Trent Forrest (18 pont, 5 gólpassz) és Elijah Hughes (17 pont, 7 lepattanó, 4/9 tripla) hívta fel magára a figyelmet.

Jalen Green és Jalen Suggs sem játszik már a nyári ligában, így nélkülük rendezték meg a Magic-Rockets meccset, amelyet 89-76-ra végül az Orlando nyert meg. A Houstonnál a szokásos neveket emelhetjük ki, Alperen Sengün (13 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), Josh Cristopher (22 pont) és Anthony Lamb (17 pont, 5/11 tripla), míg a Magicnél Yante Maten (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és a 15 pontos Cole Anthony említhető egyénileg.

A Pelicans ellen 80-79-es vereséget szenvedő Golden State-nél ismét remekül mozgott az újonc Jonathan Kuminga, most 17 pontot, 8 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett, ő volt csapata legjobbja. A New Orleans viszont végül pontosabbnak bizonyult, a rendes játékidő utolsó másodpercében kiegyenlített, ezzel hosszabbításra mentett, ott pedig 4-3-ra felülmúlta ellenfelét, így egy egységgel meg nyerte a meccset. A csapatból kiemelkedett Trey Murphy (22 pont, 4/7 tripla, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk) és hasznos volt Naji Marshall (14 pont, 12 lepattanó) is.

Végül szóljunk a Memphisről, amelynél hat játékos is 9-15 pont között szórt a Bulls ellen, így 96-91-es győzelmet aratott. A Chicago legjobbja a 26 pontos Ayo Dosunmu volt, ő végig agresszíven és hatékonyan játszott és Marko Simonovic (14 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) is megérdemli a dicséretet.