SL: 34 pontos egyéni extrával, túlórában jutott tovább a Pels

Kialakultak az NBA idei nyári ligájának elődöntői, nézzük, hogy mi történt a legutóbbi játéknapon!

Boston Celtics (1.) - Memphis Grizzlies (8.) 88-94

A második negyed közepétől a Memphis vezetett, volt 16 pontos előnyben is a társaság és ezen a napon egyszerűen jobb volt, mint az alig 37%-kal dobó Boston. A Grizzliesnél jól játszott az idei 1/21-es Brandon Clarke (18 pont, 12 lepattanó, 3 blokk) és 20 pontot szórt a csapat házi SL-pontkirálya, a 2015-ben draftolt Tyler Harvey, ők ketten jelentették az alapot - biztató volt még Bruno Caboclo, de 3/3 triplával és 13 ponttal jelentkezett Peyton Aldridge is. A Celtics oldalán nagyon agresszív volt az idei 2/3-as Carsen Edwards, aki 23 dobást vállalt és 25 pontot szerzett 8 lepattanó mellett, 17 dobásból 16 pontig jutott a szintén idei másodikkörös Tremont Waters, az 1/22-es Grant Williams pedig 11 egységet tett hozzá - Tacko Fallnak ezúttal 2 pont és 2 lepattanó jutott. Az jó a Bostonnál, hogy előtérben voltak az idén draftoltak, az viszont kevésbé, hogy első kiemeltként kiesett a negyeddöntőben - persze nem ez a legfontosabb szempont...

A Celtics legjobb dobói: Edwards 25/18, Green 17/3, Waters 16/3
A Grizzlies legjobb dobói: Harvey 20/12, Clarke 18/6, Aldridge 13/9

Detroit Pistons (2.) - Brooklyn Nets (7.) 85-105

A második félidőt már uralta a Brooklyn, az elsőben még voltak futásai a Pistonsnak, de a fordulás után már nem lehetett kérdés, hogy melyik a jobb csapat ezen a napon. Persze valahol unfair az, hogy a Nets az NBA-szinten is meghatározó Jarrett Allent kezdte el tömni labdával, a center így végül 11/17 jó dobással, 30 ponttal és 11 lepattanóval dominált, rá nem lehetett ellenszere a Detroitnak, ráadásul 20 ponttal, 7/10-es mezőnymutatóval jelentkezett a padról a 2016-ban draftolt Isaia Cordinier is. Az idei újoncok közül Jaylen Hands öt percet játszott, Nicolas Claxton pedig pályára sem került, a Pistonsnál viszont az idei 2/27-es Jordan Bone (18 pont, 6/12 mezőnyből) volt a csapat legjobbja, sőt, az eddig sérülés miatt nem játszó idei 1/15-ös, Sekou Doumbouya is pályára került 13 perc erejéig, dobott is 9 pontot.

A Pistons legjobb dobói: Bone 18, Thomas 15/3, Uthoff 12/6
A Nets legjobb dobói: Allen 30, Cordinier 20/9, Gray 11/3

Minnesota Timberwolves (3.) - Dallas Mavericks (6.) 108-82

Tükörsima meccs volt, a Dallas egyszer sem vette át a vezetést, a Minnesota pedig 28 pontos előnyben is volt már - főleg a második félidőben robbantott a társaság, a nagyszünetben még csak nyolc egység volt közte, bár előtte is felkúszott már ez a szám 15-ig. Pedig a Wolvesnál nem játszott a két idei draftolt, az 1/6-os Jarrett Culver és a másodikkörös Jaylen Nowell, úgyhogy a tavalyi draftolatlan Kelan Martin (23 pont, 5/9 tripla) volt a legeredményesebb, de Mitchell Creek, Naz Reid, Barry Brown Jr. és Jordan Murphy is tíz pont fölé jutott még. A Dallasnál az idén draftolt Isaiah Roby 5 pontot szerzett 9 mezőnykísérletből, náluk szokás szerint a draftolatlan Antonius Cleveland (17 pont, 6 lepattanó, 2 labdaszerzés) emelhető ki - Kostas Antetokounmpónak sem volt nagy hatása a meccsre, 2/6 dobása hullott be, igaz, csak nyolc percet játszott.

A Timberwolves legjobb dobói: Martin 23/15, Brown Jr. 14/6, Creek 12, Reid 12/3, Murphy 12
A Mavericks legjobb dobói: Cleveland 17/3, Reaves 15/3, Macon 11

New Orleans Pelicans (4.) - Miami Heat (5.) 101-100 - hosszabbítás után

Az első félidő még abszolút a Pelicansé volt, főleg az első negyedben lépett meg a gárda, aztán szép fokozatosan visszajött a Heat, a negyedik játékrészben már előrébb is járt, majd a legvégén egy érdekes fault miatt, büntetőkkel hosszabbításra is mentett. A ráadásban megint a büntetőzés döntött, két másodperccel az órán egyet bedobott, egyet kihagyott Alexander-Walker, ezzel lett 101-100 a Pelicansnek, ám az utolsó támadásnál eladta a labdát a Miami, ahogy már az utolsó előttinél is, így a New Orleans örülhetett a továbbjutásnak. Az említett Nickeil Alexander-Walker (idei 1/17-es) egyébként is a meccs legjobbja volt, a döntő labdaszerzés és büntető mellett összesen 34 ponttal, 5 lepattanóval, 5 gólpasszal, 4 labdaszerzéssel vezette győzelemre Zion Williamsont nélkülöző csapatát - rajta kívül azért még az 1/8-as Jaxson Hayest (15 pont, 12 lepattanó, ebből 9 támadó) is emeljük ki, de a 17 pontig jutó tavalyi draftolatlan Kenrich Williams is jól mozgott. A Heatnél érdekes módon nem játszott a csapat két legjobb SL-játékosa, az 1/13-as Tyler Herro és a 21 pontot, 5 lepattanót, 6 gólpasszt átlagoló Kendrick Nunn sem, úgyhogy a tavalyi draftolatlan Duncan Robinson (26 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés, 2 blokk), Yante Maten (17 pont, 9 lepattanó) és az idei draftolatlan Jeremiah Martin (24 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) próbálta megnyerni a meccset - kis híján sikerült nekik.

A Pelicans legjobb dobói: Alexander-Walker 34/15, Williams 17/3, Hayes 15
A Heat legjobb dobói: Robinson 26/12, Martin 24/3, Maten 17

Az idei Summer League elődöntőiben így a Memphis a New Orleansszal, a Brooklyn pedig a Minnesotával találkozik majd.

Nézzük, hogy mi történt a tét nélküli vigaszágon!

Utah Jazz - Charlotte Hornets 74-84

Rendkívül sima meccs volt, ahol a Jazzre nézve hízelgő a közte tíz, mert volt közte 29 is és végig a Charlotte járt előrébb. A Hornetsnél a két idei draftolt, Cody Martin és Jalen McDaniels nem kapott komolyabb szerepet (bár Martin kezdett, de csak 12 percet játszott), PJ Washington ezúttal sem lépett pályára és a 18 pontos, 10 lepattanós Kennedy Meeks (2017-es draftolatlan) mellett nem is nagyon volt említésre érdemes teljesítmény - sem Miles Bridges, sem Dwayne Bacon nem váltotta meg most a világot. A Jazznél egyedül a tavalyi másodikkörös George King emelhető ki a maga 20 pontjával, az idei draftoltak közül Jarrell Brantley és Justin Wright-Foreman nem is játszott, de Miye Oni is csak 4 pontot dobott, hiába kapott 29 percet.

A Jazz legjobb dobói: King 20/12, Sharma 12, Kidd 10/6
A Hornets legjobb dobói: Meeks 18, Bacon 11/3, Hicks 10

Washington Wizards - New York Knicks 87-103

A szoros, fordulatos első három negyed után a negyedikben átgázolt ellenfelén a Knicks, azt 33-15-re nyerte a társaság és ezekben a percekben döntötte el a mérkőzés kimenetelét. A kezdeti nehézségek után mostanra azért eléggé belejött az idei 1/3-as RJ Barrett, aki most is parádézott, 21 ponttal, 8 lepattanóval és 10 gólpasszal zárt 7/13-as mezőnymutató mellett és vele a pályán +25-ben volt a New York, de rajta kívül az idei másodikkörös Ignas Brazdeikis (17 pont, 8 lepattanó, 3/5 tripla), a tavaly húzott Kevin Knox (15 pont, 12 kiharcolt büntető), a tavalyi másodikkörös Mitchell Robinson (18 pont, 9 lepattanó, 3 blokk, 8/9 mezőnyből) és a draftolatlan Tyler Cavanaugh (19 pont, 6/9 mezőnyből) is ficánkolt. A Wizardsnál nem játszott az idei 1/9-es, eddig 19 pontot átlagoló Rui Hachimura, illetve a tavalyi 1/15-ös Troy Brown Jr., úgyhogy főleg a 20 pontos Mo Wagnert lehet kiemelni - az idei másodikkörös Admiral Schofield csak két pontot szerzett, a korábban Szolnokon játszó Tarik Phillipp pedig kilencet.

A Wizards legjobb dobói: Wagner 20, Caupain 15/9, Mathews 11/6
A Knicks legjobb dobói: Barrett 21/6, Cavanaugh 19/3, Robinson 18

Chicago Bulls - Orlando Magic 73-85

A harmadik negyed hajrájában nyílt szét kicsit az olló, addig felváltva vezettek a csapatok, ott viszont meglépett a Magic és a negyedik játékrészben már nem ingott meg, nem adta ki a kezéből a tíz pont feletti előnyt. A Bullsnál megint nem nagyon találta a dobását az idei 1/7-es Coby White, a 8 lepattanó és 8 gólpassz rendben van, a 3 eladott labda is elférhet, de a 3/13-as mezőnymutató nem igazán - a másodikkörös Daniel Gafford viszont továbbra is nagyon stabil, most 14 pontot és 3 blokkot tett a közösbe 7/8 jó dobással. Az Orlandónál draftolt játékos híján olyanokat kell kiemelnünk, mint Amile Jefferson (19 pont, 12 lepattanó), Isaiah Miles, vagy John Petrucelli, akik kicsit aktívabbak voltak a többieknél.

A Bulls legjobb dobói: Gafford 14, Hutchison 13/3, Mulder 13/9
A Magic legjobb dobói: Jefferson 19, Miles 13/9, Petrucelli 12/6

Houston Rockets - Denver Nuggets 105-96

A második-harmadik negyedben volt igazán jó a Rockets, a záró etap előtt 15-16 pontos előnybe került, ezt pedig a végén már beosztotta, nem rontotta el az utolsó játékrészt. A Houstonnál egyébként hatan is tíz pont fölé jutottak, a tavalyi draftolatlan Deng Adel elérte a húszat is, érdemes még megemlíteni Chris Clemons 18 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláját, vagy Chris Chiozza 15 pontját és 8 gólpasszát, de összességében most elég kiegyensúlyozott és eredményes csapatjátékot mutattak be. A Denver oldalán megint a tavalyi draftolatlan Brandon Goodwin volt a legjobb dobó (22 pont, 6 gólpassz, 8/13 mezőnyből) és rajta kívül csak az idei draftolatlan Jordan Davis (17 pont, 3/5 tripla) jelentett komolyabb veszélyt a gyűrűre - idei draftolt nincs a csapatban.

A Rockets legjobb dobói: Adel 20/9, Clemons 18/12, Chiozza 15/9
A Nuggets legjobb dobói: Goodwin 22/6, Davis 17/9, Vanderbilt 11