Summer League: A Cavs és a Rockets jutott a döntőbe

Az utolsó teljes játéknapra jutott még egy 40 pontos egyéni teljesítmény is Las Vegasban.

Elődöntők

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 102-99

Isaiah Mobley döntötte el a hosszabbításba torkolló összecsapást, a rendes játékidő végén Armoni Brooks triplájával és egy nagy védekezéssel menekült még meg a Brooklyn, de a ráadásban csak hét pontot kellett szerezni a győzelemhez, a Cavs pedig rögtön egy 6-0-val kezdett. Innen még azért visszajött 100-99-ig a Nets, de a 101-es célszámot Isaiah Mobley megoldotta: egy-egyben elindult, és dobott egy fineszes duplát, ezzel döntőbe juttatta csapatát.

A tavaly draftolt Mobley egyébként is jól játszott, 23 pontot, 7 lepattanót, 5 gólpasszt és 2 blokkot jegyzett 9/15-ös mezőnyözéssel, mellette pedig emeljük ki az idei második körben húzott, a hosszabbításban négy pontot jegyző Emoni Bates (20 pont, 7 lepattanó, 4/5 tripla), valamint Sam Merrill (19 pont, 5 gólpassz) teljesítményét is.

A Nets idei elsőköröse, Noah Clowney végül alig 7 percet játszott és 0/4-es mezőnymutatóval, 0 ponttal szállt ki a meccsből, a második körben húzott Jalen Wilson viszont ismét eredményesnek bizonyult: ötödször is kétszámjegyű ponttermést hozott, ezúttal 22-ig jutott 11 lepattanóval és 4 gólpasszal, köszönhetően a 14 kiharcolt büntetőjének, amivel ellensúlyozta a 4/13-as mezőnyözését. Mellette Armoni Brooks (22 pont, 5/9 tripla) és Matt Lewis (14 pont, 3/4 tripla) játszott jól, David Duke Jr.-nak nem igazán volt hatása a meccsre.

A Cavaliers legjobb dobói: I. Mobley 23/3, Bates 20/12, Merrill 19/12
A Nets legjobb dobói: Brooks 22/15, Wilson 22/6, Lewis 14/9

Houston Rockets - Utah Jazz 115-101

A Jazznél mindhárom idei elsőkörös hiányzott, így abszolút "B kerettel" állt ki erre a találkozóra a társaság, a támadásban egyébként is talán az egész Summer League legjobbjának számító Rockets pedig köszönte szépen a lehetőséget és alaposan megszórta ellenfelét. A texasiak a legutóbbi 20 bedobott triplájuk után most 19 alkalommal zörgettek be távolról, egyénileg pedig Nathaniel Hinton (27 pont, 5 labdaszerzés, 4/9 tripla), Fletcher Magee (21 pont, 3/4 tripla, 10/10 büntető 17 perc alatt), Trevor Hudgins (16 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Jermaine Samuels (13 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és az 1/20-as Cam Whitmore (25 pont, 9/17 mezőnyből, 2 blokk( is kitett magáért - tegyük hozzá, hogy Smith Jr., Eason és Thompson révén a papíron három legjobb játékosuk náluk sem lépett pályára.

A három elsőkörös mellett Agbajit, Samanicot és Juzangot is nélkülöző Jazznél Colbey Ross, Micah Potter és a draftolatlan újonc Keshawn Justice is 20-20 pontot dobott, de korán hátrányba kerültek, a nagyszünetben 12 ponttal voltak lemaradva, és a jól támadó Houston ellen nem tudtak már fordítani a folytatásban - így a Rockets jutott a döntőbe és lehet a Cavaliers ellenfele magyar idő szerint kedd hajnalban.

A Rockets legjobb dobói: Hinton 27/12, Whitmore 25/12, Magee 21/9
A Jazz legjobb dobói: Ross 20/9, Potter 20/12, Justice 20/6

Vigaszág

New Orleans Pelicans - Philadelphia 76ers 114-117

Látványos, pontzáporos meccset vívtak a felek, ahol a Pelicans is jól dobott, de a Sixers 50%-os mezőnyözését és 18 beszórt tripláját végül nem tudta überelni - 32-14-gyel nyitott a Philly, innen jött vissza a New Orleans, de végül Dereon Seabron egyenlítőnek szánt hármasa kimaradt, így győzött a 76ers. Ezt D.J. Steward alapozta meg, aki parádés teljesítményt nyújtott: 36 pontot dobott 5 lepattanóval, 6 gólpasszal és 5/10 triplával a kispadról beszállva, ő nagyjából azt csinált, amit csak akart, ízekre szedte a NOP védekezését. Mellette Javonte Smart (23 pont, 9 gólpassz, 5/9 tripla) is nagyot ment, de a draftolatlan újonc Terquavion Smith (14 pont, 6 gólpassz) és a 2021-ben éppen a Pelicans által kihúzott Greg Brown III (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) is említést érdemel.

A NOP oldalán a tavalyi második körös E.J. Liddell (23 pont, 7/10 mezőnyből), a draftolatlan újonc Landers Nolley II (22 pont, 6/9 hármas), Dereon Seabron (19 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk), a tavalyi 1/8-as Dyson Daniels (12 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz) és az idei 1/14-es Jordan Hawkins (16 pont, 4 labdaszerzés) is jó teljesítményt nyújtott.

A Pelicans legjobb dobói: Liddell 23/3, Nolley II 22/18, Seabron 19/3
A 76ers legjobb dobói: Steward 36/'5, Smart 23/15, Brown III 18

Indiana Pacers - Detroit Pistons 85-100

Az idei 1/25-ös Marcus Sasser volt az este sztárja, a Detroit újonc kisembere ugyanis Summer League-csúcsot jelentő 40 pontot szórt: 16/25-öt hajított mezőnyből, 5/9-et távolról és 3/3-at büntetőből, az 5 gólpassz már csak ráadás - ezzel az utolsó teljes játéknapon az övé lett a nyári liga legponterősebb egyéni teljesítménye. Mellette nagy csodákat nem láttunk, Thompson, Duren, Ivey és Wiseman nem játszott a Pistonsnál, míg a Pacersnél csak az 55. pickkel kihúzott Isaiah Wong (24 pont, 5/7 tripla) teljesítménye érdemel kiemelést.

A Pacers legjobb dobói: Wong 24/15, Sheppard 12/6, McGhee 10
A Pistons legjobb dobói: Sasser 40/15, Umude 13/3, Simpson 10

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 98-94

A 29-17-es kezdés után sokáig kézben tartotta a meccset a Spurs, aztán a negyedik negyedben egy nagy futással mégis fordítani tudott az OKC, de végül egy 10-3-as rohammal tudta lezárni az estét a San Antonio, így meg tudta szerezni a győzelmet. A nagyobb nevek közül senki sem játszott a texasiaknál, végül a draftolatlan újonc Erik Stevenson (23 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) lett a csapat legjobb dobója, míg a Thundernél Jared Butler (31 pont, 5/9 tripla, 3 labdaszerzés) volt a húzóember - az 1/10-es Cason Wallace 13 pontot, 3 labdaszerzést és 3/6 triplát tett a közösbe, míg a második körben húzott Keyontae Johnson 11 egységig jutott.

A Spurs legjobb dobói: Stevenson 23/12, McCoy 18/6, Bediako 17
A Thunder legjobb dobói: Butler 31/15, Wallace 13/9, Johnson 11/3, Ramsey 11/6

Portland Trail Blazers - Miami Heat 78-104

A Heatnél Orlando Robinsonról szólt ez a Summer League, és ezen a meccsen is ő lógott ki felfelé a mezőnyből: a magasember ezúttal 27 pontot, 9 lepattanót, 6 gólpasszt és 3 labdaszerzést írt fel a statisztikai lapjára, ráadásul 10/15 dobását a gyűrűbe küldte, pick-and-rollokból és pick-and-popokból is eredményes volt, de pozícióból is szerzett kosarat. A Heatnél Jamal Cain, Alondes Williams és Dru Smith is jól mozgott még, míg a Portlandnél Duop Reath volt a legjobb dobó 18 ponttal - az 1/23-as Kris Murray 12 pontot, 5 lepattanót, 3 gólpasszt és 3 labdaszerzést tudott felmutatni.

A Trail Blazers legjobb dobói: Reath 18/3, Devoe 16/6, Murray 12/3
A Heat legjobb dobói: O. Robinson 27/6, Smith 16, Cain 15/3

Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 101-80

A Mavsnél az 1/12-es Dereck Lively II (10 pont, 6 lepattanó, 5/5 mezőnyből) és az 1/24-es Olivier-Maxence Prosper (11 pont, 5 lepattanó) sem mozgott rosszul, de a draftolatlan Jordan Walker (22 pont, 5/8 tripla 16 perc alatt) és a már 25 esztendős Brandon Randolph (20 pont, 3/7 tripla) tette hozzá a legtöbbet és a 36-18-as harmadik negyednek köszönhetően végül viszonylag simán verték meg az alig 35%-kal célzó Atlantát. A Haws oldalán igazából senki sem játszott különösebben jól, de az 1/15-ös Kobe Bufkin azért 18 dobásból csak összeszedett 18 pontot, amivel ő lett a legjobb dobó, bár 0/6 triplával zárt.

A Mavericks legjobb dobói: Walker 22/15, Randolph 20/9, Miles Jr. 12
A Hawks legjobb dobói: Bufkin 18/6, Etienne 14/3, Manek 11/3

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 103-104

A fordulatos, oda-vissza hullámzó találkozón egy dudaszós büntető döntött: egyetlen másodpercnél Mat Morgan triplájával még egyenlített a Clippers, de aztán Keaton Williamsre egy "labdától távoli" faultot fújtak, így gyakorlatilag dudaszóra dobhatott egy büntetőt Cole Swider - nem hibázott, ezzel pedig megnyerte a mérkőzést a Lakers. Swider egyébként is jól játszott, 21 pontot és 5/9 szórt be, a draftolatlan újonc D'Moi Hodge 23 ponttal, 7/11 triplával és 5 labdaszerzéssel segített, Figueroa 10/13-as mezőnyözéssel termelt 23 pontot, míg a szintén draftolatlan újonc Colin Castleton 13 pontot, 14 lepattanót és 6 gólpasszt vállalt. A Clippersnél szokás szerint  Xavi Moon hozta a stabil teljesítményt, most 21 pontig, 8 lepattanóig, 10 gólpasszig és 4/5 tripláig jutott, de ez nem bizonyult elégnek - a második körben draftolt Jordan Miller például alig két dobást próbált meg.

A Clippers legjobb dobói: Moon 21/12, Thomas 12/3, Morgan 11/9
A Lakers legjobb dobói: Hodge 23/21, Figueroa 23, Swider 21/15