Summer League: Holmgren és Walsh remekelt, George megsérült

A Las Vegas-i nyári liga legutóbbi játéknapjának eseményei.

Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 73-84

Szinte végig a Clippers járt előrébb, és extra nélkül, de kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva hozta a győzelmet. Xavi Moon (16 pont, 7/12 mezőnyből) Jason Preston (13 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) is jól játszott, csapatként pedig sokkal kevesebbet hibáztak, mint a 23 labdát eladó és nyolc büntetőt kihagyó Memphis. Utóbbi együttesnél szokás szerint Kenneth Lofton Jr. (24 pont, 10 lepattanó) és Jake LaRavia (22 pont, 5 lepattanó) volt a legaktívabb.

A Grizzlies legjobb dobói: Lofton Jr. 24/6, LaRavia 22/6, Hoover 11/6
A Clippers legjobb dobói: Moon 16/6, Thomas 14/6, Preston 13

Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 99-93

A Hawks kezdett jobban, aztán próbált felzárkózni és szoros meccset játszani a Wolves, de a győzelmet végül nem tudta ellopni a stabilabb Atlantától. A másodéves magasember, Tyrese Martin 25 ponttal, 9 lepattanóval, 3 gólpasszal és hatékony dobóteljesítménnyel lett a Hawks legjobbja alig 23 játékperc alatt, Seth Lundy 14 pontot és 4/8 triplát tett hozzá, míg Kobe Bufkin 13 dobásból szedett össze 13 pontot - mindkét újonc produkált szép dolgokat. A Wolvesnál a szintén újonc Leonard Miller 18 ponttal, 6 lepattanóval és 3 blokkal vette ki a részét a meccsből, az ugyanúgy második körös Jaylen Clark viszont nem lépett pályára - Brandon Williams (23 pont, 4 gólpassz, 3/6 tripla) volt a csapat legjobbja Miller mellett.

A Hawks legjobb dobói: Martin 25/6, Lundy 14/12, Kabengele 13/3, Bufkin 13
A Timberwolves legjobb dobói: B. Williams 23/9, L. Miller 18/6, Carton 13/3

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 98-96

Hosszabbításos győzelmet aratott a Dallas, Kendric Davis triplájával mentette túlórára a meccset a GSW, a ráadásban háromszor is egál volt az állás, majd a legvégén Braxton Key visszazsákolta az elsőkörös újonc, Olivier-Maxence Prosper elrontott kísérletét, és ez bizonyult a mérkőzést eldöntő győztes dobásnak. A Warriorsnál ezúttal is Lester Quinones vitte a prímet, ő 31 pontot, 7 lepattanót és 5 gólpasszt jegyzett, Gui Santos is hozta a szokásost (17 pont, 10 lepattanó), és most Reggie Perry (20 pont, 17 lepattanó) is sokat tett hozzá. A Dallasnál megint a 21 pontos Jaden Hardy remekelt igazán, de dupla-duplázott (17 pont, 10 lepattanó) az újonc Dereck Lively II is.

A Mavericks legjobb dobói: Hardy 21/3, Miles Jr. 19/9, Prosper 17/9
A Warriors legjobb dobói: Quinones 31/6, Perry 20/3, Santos 17/6

Detroit Pistons - Toronto Raptors 94-90

17 pontos hátrányból zárkózott vissza és fordította meg a meccset a Detroit, az utolsó fél percet 5-0-ra nyerte a gárda, a második félidőt pedig összességében 52-36-ra. Emeljük ki az 1/5-ös Ausar Thompsont, aki gyakorlatilag a meccs legjobbjaként tündökölt, voltak látványos megoldásai, nagy zsákolása, és végül 17 pontot dobott 50%-kal úgy, hogy leszedett 9 lepattanót (3 támadó), 3 gólpassz, 4 labdaszerzés, 2 blokk társaságában - ugyan el is adott 7 labdát, de így is róla szólt a meccs. Mellette Jalen Rhoden (18 pont, 8 lepattanó) és Marcus Sasser (15 pont, 7 lepattanó) is kiemelendő, míg a Raptorsnál az 1/13-as Gradey Dick villogott, ő 22 pontot, 7 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett, ő volt csapata legjobbja.

A Pistons legjobb dobói: Rhoden 18/6, A. Thompson 17/3, Sasser 15/3
A Raptors legjobb dobói: Dick 22/6, Gueye 15/3, Brown 13, Nembhard 13

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 87-98

Chet Holmgren újra pályára került, és le is tette a névjegyét ismét: az első "igazi" NBA-meccsére készülő magasember ezúttal 25 pontot szórt 9/15-ös mezőnyözéssel, leszedett 9 lepattanót és kiosztott 5 blokkot, elöl-hátul abszolút megkerülhetetlennek bizonyult. Mellette Ousmane Dieng (22 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) is nagyot játszott, de Jared Butler (18 pont, 7 gólpassz, 3 labdaszerzés) és a második körös újonc, Keyontae Johnson (18 pont, 7/9 mezőnyből) is kitett magáért. A Pacersnél az 1/8-as Jarace Walker lett a legjobb dobó, ő 20 pontot szórt 9 lepattanó mellett, az 1/26-os Ben Sheppard viszont csak 5 pontot tett hozzá - a második körben megszerzett Isaiah Wong 17 pontig jutott, Mojave King pedig két kosarat szerzett.

A Pacers legjobb dobói: Walker 20/3, Wong 17/9, K. Brown 12/6
A Thunder legjobb dobói: Holmgren 25, Dieng 22/9, Butler 18/6, K. Johnson 18

Orlando Magic - New York Knicks 80-82

Jaylen Martin floaterével, hosszabbításban tudta megnyerni ezt a mérkőzést a New York: a 82 pontot kellett elérni, ezt végül ezzel a dobással sikerült megoldania a társaságnak. A Knicks egyébként szinte mindenben jobban játszott a Magicnél, de az orlandóiak jóval pontosabban dobtak, ezért alakult így a küzdelem. Az Orlandónál az 1/6-os Anthony Black 8 pontot, 14 lepattanót, 4 gólpasszt és 2 blokkot tett be a közösbe, az 1/11-es Jett Howard pedig 22 ponttal és 4/8 triplával vette ki a részét, úgyhogy a "lényeg" azért rendben volt a csapatnál - míg a New York oldalán Charlie Brown Jr. (19 pont, 4 blokk) emelhető ki igazán.

A Magic legjobb dobói: Howard 22/12, Weatherspoon 17/3, Dennis 9/6
A Knicks legjobb dobói: Brown Jr. 19/9, Peterson 16/6, Martin 12/3

Utah Jazz - Denver Nuggets 96-91

Már húsz ponttal is vezetett a Jazz, majd a második félidőben összekapta magát és felzárkózott a Nuggets, de fordítani már nem tudott, végig ért korai előnyével a Utah. A társaságnál az 1/9-es Taylor Hendricks nem játszott, míg az eddig remeklő 1/16-os Keyonte George csak 10 percet töltött parketten - egy betörés során bokasérülést szenvedett, ez nem túl biztató a Jazz számára. A Nuggetsnél az 1/29-es Julian Strawther lett a legjobb dobó 21 egységgel, de Hunter Tyson (19 pont, 12 lepattanó) is kitett magáért.

A Jazz legjobb dobói: Samanic 14/6, Agbaji 14/9, Justice 12/6
A Nuggets legjobb dobói: Strawther 21/9, Tyson 19/9, Stanley 13

Boston Celtics - Los Angeles Lakers 95-90

A Celtics legjobbja a második körös újonc, Jordan Walsh volt, aki egyelőre kifejezetten biztató nyári ligát teljesít. Walsh ezúttal 25 pontot dobott 50%-kal és leszedett 8 lepattanót, aktív és agresszív volt, abszolút jó játékkal vezette szoros győzelemre a bostoniakat - amelyhez a hajrára is szükség volt, 10+ pontos hátrányból sikerült fordítani. Walsh mellett Jay Scrubb (18-6-4, 4/7 tripla) és JD Davison (11 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz, 2-2 labdaszerzés és blokk) is pozitívumként említhető, míg a Lakersnél Max Christie (24-8-3) és D’Moi Hodge (22 pont, 6/13 tripla) csillogott, az újonc Jalen Hood-Schifino 20 dobásból kapart össze 15 pontot.

A Celtics legjobb dobói: Walsh 25/6, Scrubb 18/12, Banton 12/3
A Lakers legjobb dobói: Christie 24/6, Hodge 22/18, Hood-Schifino 15/3