Summer League: Rekordot állított be a Memphis

120 pontot dobott a Grizzlies, ebből 31-et Santi Aldama vállalt magára - Bennedict Mathurin villogott a Pacersnél - Cam Thomas nem lassít - a három fiatal jó játéka ellenére kikapott a GSW a Bostontól - a Suns a Dallast, a Hawks a Miamit, a Lakers a Clipperst, a Chicago a Torontót győzte le.

Rekordot állított be a Las Vegas-i nyári liga keddi játéknapján a Memphis Grizzlies: a csapat kereken 120 pontot dobott a Brooklyn Netsnek, ezzel pedig éppen elére a Summer League történetének csúcsát, ennél többet senki sem szerzett még - a 120-as rekordot eddig a Denver Nuggets tartotta még 2007-ből. A Grizzlies természetesen végig dominált és 120-84-re, tükörsimán nyert, egyénileg pedig a tavalyi elsőkörös magasembert, Santi Aldamát érdemes kiemelni, aki 31 ponttal, 9 lepattanóval, 3 blokkal, 12/14-es mezőnymutatóval és 4/5 triplával lett a találkozó legjobbja. Az idei 1/23-as David Roddy is kitett magáért, mert kereken 20 pontot szórt 13 perc alatt, Ziaire Williams 14-7-8-at hozott, Kenneth Lofton Jr. pedig 11-8-4-et. A Brooklynnál szokás szerint Cam Thomast kell megemlítenünk, aki most 29 egységig jutott (mindhárom eddigi meccsén legalább 26-ot dobott) 9/19 mezőnydobással és 11/13 büntetővel.

A Grizzlies-Nets összefoglalója:

Santi Aldama meccse:

David Roddy 20-asa:

Cam Thomas 29-et dobott:

Szintén száz pont fölé jutott még az Indiana, a Phoenix és a Boston is. Előbbi együttes 101-87-re győzte le a Detroitot és az 1/6-os Bennedict Mathurin talán eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta: nem egészen 19 perc alatt 20 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz és 3 labdaszerzés került a neve mellé, 5/9-et dobott mezőnyből és 9/10-et a büntetővonalról. Mellette Isaiah Jackson (14 pont, 7/7 mezőnyből, 4 blokk) és Terry Taylor (14 pont, 9 lepattanó, ebből 5 támadó) is jól mozgott, míg a Detroitnál a draftolatlan újonc Buddy Boeheim lett a legjobb dobó 18 ponttal, az 1/12-es újonc, Jalen Duren 12 pontnál állt meg.

Bennedict Mathurin estéje:

A Celtics 103-91-re győzte le a Golden State-et úgy, hogy a 40 percből 39-en keresztül vezetett legalább hat ponttal, tehát nem forgott veszélyben a sikere. A Bostonnál a 24 pontos, 5/10 triplás Justin Jackson lett a legjobb dobó, Juhann Begarin 21-ig jutott, Mfiondu Kabengele pedig 20 ponttal, 13 lepattanóval, 4 gólpasszal és 2 blokkal villogott a palánk alatt. A Warriorsnál ismét Jonathan Kumunga volt a legjobb, aki 29 pontot szórt 11/22 dobással, Moses Moody 21 pontig és 4 gólpasszig jutott, a GSW fiatal magjának harmadik tagja, és James Wiseman is igyekezett: a súlyos sérülésből és hosszú kihagyásból legutóbb visszatérő center csak 6 pontot szerzett, de leszedett 7 lepattanót (4 támadó) és kiosztott 3 blokkot is.

Kuminga, Moody és Wiseman megmozdulásai:

Justin Jackson produkciója:

A Suns a Dallast szedte szét 105-78-ra teljesen simán, végig nagy fölényben játszva, de egyéni extra nélkül: az SL tavalyi MVP-je, Louis King 14 pontos, 10 lepattanós dupla-duplája volt az egyetlen olyan produkció, ami kiemelhető. A Suns 44%-kal triplázott és mindenki hozzátette a magáét, ez volt a siker kulcsa, míg a Mavsnél a 20 pontos, 5 lepattanós, 5 gólpasszos Jerrick Harding említhető, mint jól teljesítő játékos.

Az Atlanta sem izzadt meg nagyon a Miami ellen, néhány percig leszámítva végig a Hawks vezetett és végül 95-88-ra győzni tudott. A 21 pontos és 6 lepattanós Tyrese Martin kifejezetten jól mozgott, 18 pontot dobott Chaundee Brown Jr. és 15-öt Chris Clemons, míg a Heatnél 19-cel Javonte Smart lett a "pontkirály" - sem AJ Griffin, sem Nikola Jovics nem lépett pályára az összecsapáson.

A Chicago is végig meggyőzően teljesített a Torontóval szemben, a félidőben már 15 ponttal vezetett, később lett ez 26 is, ahhoz képest a 93-83-as győzelem nem is kirívó. Az 1/18-as Dalen Terry 14 ponttal és 5 lepattanóval járult ehhez hozzá, Marko Simonovic nem villogott, a csapat legjobbja 17 ponttal, 7/7-es mezőnymutatóval és 5 gólpasszal a tavalyi draftolatlan Carlik Jones lett. A Raptorsnál Dalano Banton (18-4-5) és a 16 pontos Jeff Dowtin említhető, a második körben húzott újonc, Christian Koloko 5 pontot és 4 lepattanót tett hozzá.

Dalen Terry villanásai:

A játéknapot pedig a Los Angeles-i házicsata zárta, amely ugyan végig szorosan alakult, de a negyedik negyedben a Lakers egy 21-10-es rohamot vágott ki, amellyel végül 83-72-es győzelmet harcolt ki magának. Scotty Pippen Jr. most csak 8 pontot és 4 gólpasszt jegyzett, Shareef O'Neal egyetlen kosarat dobott, főleg Mason Jones emelhető ki az arany-liláktól (15 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), míg a Clippersnél Brandon Boston és Jay Scrubb dobott 15-15 pontot - nem volt igazi egyéni extra egyik oldalon sem.