Summer League: Wembanyama debütált, Henderson és Thompson megsérült

Elkezdődött a nyári liga Las Vegasban: láttunk győztest buzzert és sérüléseket is, íme az összefoglaló.

San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 76-68

Ezt a mérkőzést előzte meg a legnagyobb várakozás, hiszen végre megnézhettük a Spurs mezében az 1/1-es Victor Wembanyamát, ráadásul a túloldalon a Charlotte-nál pályára lépett az 1/2-es Brandon Miller. Végül mindketten kissé felemás teljesítménnyel zárták az estét: voltak szép megmozdulásaik, amelyekkel bizonyították, hogy van bennük potenciál, de összességében azért nem kápráztatták el a közönséget. Miller mozgott otthonosabban, talán azért, mert ő már szerepelt a "kis" nyári ligában is, végül 16 ponttal, 11 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel zárt 5/15-ös mezőnymutató mellett, és ezúttal megállt 5 faultnál. Wembanyama pedig csak 2/13-at szenvedett össze mezőnyből, közte 1/6 triplával, egyébként 9 pontot, 8 lepattanót és 3 gólpasszt tett a közösbe, a pozitívumot az 5 kiosztott blokkja jelentette, azért megvillantott valamit a benne rejlő potenciálból. A meccsen egyébként megint a kis ligában is látott Champagnie (20 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) és Malik Branham (17 pont, 4/7 tripla) villogott leginkább, nekik köszönhetően a San Antonio a remek első félidőre építve be is húzta a győzelmet,

A Spurs legjobb dobói: Champagnie 20/12, Branham 17/12, Wesley 13/3
A Hornets legjobb dobói: Miller 16/9, McGowens 15, Bouknight 14/6

Houston Rockets - Portland Trail Blazers 100-99

Kifejezetten érdekes mérkőzést láthattunk több okból is. Egyrészt végig szoros, kiélezett küzdelem zajlott a pályán, másrészt mindkét oldalon "érdemi" játékosok hoztak jó teljesítményeket, amelyeket érdemes volt figyelni, harmadrészt pedig a győztes kiléte dudaszóra rőlt el: a Rockets tavaly draftolt fiatalja, Jabari Smith Jr. buzzer-beater triplája tette teljessé a houstoni felzárkózést, ezzel sikerült fordítani és nyerni.

Smith Jr. egyébként is nagyot játszott, 33 ponttal, 7 lepattanóval és 17 kiharcolt büntetővel húzta a Houstont, a szintén tavaly draftolt Tari Eason 20 pontot, 10 lepattanót, 5 gólpasszt és 4 blokkot jegyzett, míg az 1/4-es Amen Thompson 16 ponttal, 4 lepattanóval, 5 gólpasszal, 3 labdaszerzéssel és 4 blokkal debütált a nyári ligában. A Portlandnél Shaedon Sharpe 21 ponttal lett a legjobb dobó, Jabari Walker 15 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplázott, a nagyon várt Scoot Henderson pedig 21 perc alatt 15 pontot, 5 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe.

Azonban negatívum is történt a meccs során: mindkét sztárújonc megsérült, Hendersonnak a jobb válla, Thompsonnak pedig a bal bokája, de nem tudni, hogy mennyire komolyak az ügyek, egyikük sem volt túlságosan rossz hangulatban a mérkőzés végén.

A Rockets legjobb dobói: Smith Jr. 33/9, Eason 20/6, Thompson 16/3
A Trail Blazers legjobb dobói: Sharpe 21/9, Henderson 15/3, Walker 15/6

Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 102-88

Végig a Wolves tűnt jobbnak, a Pelicans többször is visszajött, akár a vezetést is átvette egy-egy futással, de a Minnesota mindenre tudott válaszolni, és egy domináns negyedik negyednek köszönhetően elvitte a győzelmet. Brandon Williams volt a mérkőzés legjobbja, ő 24 ponttal, 8/14 jó dobással, 3 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel húzta a Minnyt, mellette a 20 pontos Josh Minott, illetve a 16 pontos, 11 lepattanós Leonard Miller is említést érdemel, míg a túloldalon Dyson Daniels (18 pont, 4 labdaszerzés) és Jordan Hawkins (16 pont, 5 gólpassz) emelhető ki leginkább.

A Timberwolves legjobb dobói: B. Williams 24/3, Minott 20, L. Miller 16/6
A Pelicans legjobb dobói: Daniels 18, Hawkins 16/9, Seabron 10, Nolley 10/6

Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 92-85

A tavaly draftolt MarJon Beauchamp mozgott legjobban a mérkőzés során a győzelmet végül szoros csatában megszerző Bucksnál: ő 23 ponttal, 8 lepattanóval és 50%-os mezőnymutatóval állt a csapata élére. Mellette a korábban a Golden State-ben megforduló, azóta Olaszországban kosárlabdázó Nico Mannion is felhívta magára a figyelmet, 16 pontot szórt és mezőnyben is hasznos munkát végzett, míg a Denvernél a tavalyi elsőkörös Peyton Watson villogott: 23 ponttal ő lett a Nuggets legjobb dobója, védekezésben pedig 3-3 labdaszerzést és blokkot tett a közösbe. Hunter Tyson és Jalen Picket nevét írhattuk még denveri oldalon, mindketten több szép és hasznos megmozdulással jelentkeztek.

A Bucks legjobb dobói: Beauchamp 23/6, Mannion 16/3, Gortman 13/3
A Nuggets legjobb dobói: P. Watson 23/3, Tyson 21/9, Strawther 15/9

Toronto Raptors - Chicago Bulls 74-83

Túl sok érdekesség nem történt a találkozón, nem volt igazán magas színvonalú, és nem záporoztak az említésre méltó egyéni teljesítmények sem. Az ilyenkor mindig feltűnő Moses Brown a Raptorsnál 14 pontot, 9 lepattanót és 4 blokkot tett a közösbe, Markquis Nowell is sokoldalúan játszott, de végül a több lábon álló, nagyobb elánnal védekező, kevesebbet hibázó Bulls brusztolta ki a győzelmet, amelynél a 15 pontos Nate Darling lett a legjobb dobó.

A Raptors legjobb dobói: M. Nowell 17/12, M. Brown 14, Dick 10/6, Harper Jr. 10/6
A Bulls legjobb dobói: Darling 15/9, Freeman-Liberty 12, Terry 10/3, Drell 10/3

Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 97-101

Sharife Cooper tündöklését hozta ez az összecsapás, a Cavaliers hátvédje 8/12-t dobott mezőnyből és 9/11-et a büntetővonalról, nagyjából semmit sem tudtak vele kezdeni a Nets játékosai - így 27 pontig jutott 27 játékperc alatt, védekezésben pedig 2 blokkal vétette észre magát. Sam Merrill is jól játszott, ő 15 pontot, 10 lepattanót és 5 gólpasszt írt fel a statisztikai lapjára, de Isaiah Mobley (15 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) is jelezte, hogy ezt a szintet ő már megüti. A Netsnél nem történtek nagy csodák, Armoni Brooks, Jalen Wilson vagy éppen David Duke Jr. nevét lehet megemlíteni a jobban teljesítők közül, de végül a szoros végjátékot elbukták - igazából csak a harmadik negyedben voltak jók, ott domináltak, azt leszámítva a Cleveland akarata érvényesült.

A Nets legjobb dobói: Wilson 17/3, Brooks 17/15, Chandler 16
A Cavaliers legjobb dobói: Cooper 27/6, Bates 16/12, I. Mobley 15/3, Merrill 15/9

Atlanta Hawks - Sacramento Kings 76-80

Két borzasztóan dobó csapat meccsét láttuk, amelyen végül a Kings 39%-os mezőnyözése jobbnak bizonyult a Hawks 34%-ánál. Igazából nem történt semmi extra, atlantai oldalon Brady Manek vert be 5/10 triplát, míg a Sacramentónál Neemias Queta dupla-duplázott, Jordan Ford pedig 20 ponttal vétette észre magát.

A Hawks legjobb dobói: Manek 17/15, Kabengele 13/9, Griffin 12/9
A Kings legjobb dobói: Ford 20/6, Edwards 14/9, Queta 13

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 103-96

Ez a mérkőzés zárta a játéknapot, és a California Classicról érkező két együttes nem okozott csalódást, egész korrekt támadójátékkal, szép megoldásokkal szórakoztatta a közönséget. Meglepetés nem történt, most is ugyanazok a nevek kerültek elő, amelyek a két érintett csapat eddigi nyári meccsein. a Lakersnél Max Christie 22 pontot dobott jó hatékonysággal, Cole Swider 5/8 triplát bombázott be, Colin Castleton pedig 13 ponttal, 7 lepattanóval és 6 gólpasszal jelentkezett. A Warriorsnál Gui Santos 25 ponttal állt övéi élére, Lester Quinones 15 egységig jutott, az újonc Podziemski viszont ezúttal csak 9 egységet tett hozzá 11 lepattanó mellett.

A Lakers legjobb dobói: Christie 22/9, Swider 19/15, Castleton 13
A Warriors legjobb dobói: Santos 25/9, Quinones 15/6, Davis 12/6, Jav. Johnson 12/6