Túlórát nyert a Mavs, 130 felett dobott a Rockets és az OKC

Nagyszerűen játszott a Memphis, kikapott a Toronto, tartalékolt a Boston - lezárult az NBA júliusi előszezonja, ez történt az utolsó játéknapon.

Miami Heat - Memphis Grizzlies 110-128

Sima meccs volt, az első negyed elején ugyan még vezetni tudott a Miami, de még ebben a játékrészben beindult a memphisi úthenger és 41 pontot tett fel a táblára a Grizzlies - a második negyedben már a húsz pontot közelítette a különbség, a harmadikban pedig el is kerülte ezt, így igazából végig masszív előnyben volt a gárda. Ja Morant (22 pont, 12 gólpassz, 1 eladott labda, 9/15 mezőnyből) és Dillon Brooks (23 pont, 4/6 tripla) vitte a prímet, de Jonas Valanciunas (15 pont, 15 lepattanó) is remekelt, összességében 32 gólpasszt osztottak szét és 19 triplát dobtak be 45%-kal, úgyhogy nagyszerűen néztek ki támadásban. A Heat ezúttal vérszegényebb volt, Jimmy Butler (18 pont, 7 gólpassz) és Bam Adebayo (16 pont, 2 blokk) nem játszott rosszul, de csapatszinten nem voltak olyan energikusak és lendületesek, mint az ellenfél - a záró etapban kicsit kozmetikáztak, de a győzelemre reális esélyük ezúttal nem volt.

A Heat legjobb dobói: Butler 18/3, Adebayo 16, Crowder 12/9, Olynyk 12/3
A Grizzlies legjobb dobói: Brooks 23/12, Morant 22/6, Valanciunas 15

Phoenix Suns - Toronto Raptors 117-106

Egyszer, a harmadik negyedben ugyan egyetlen ponttal átvette a vezetést a Raptors, de ezt leszámítva az egész mérkőzés során a Suns járt előrébb és többé-kevésbé kontrollálni tudta az eseményeket - hat ponttal nyerte az első negyedet, végül öttel a harmadikat, a másik kettőt pedig egálra hozta. Mindez főleg a három remek formát mutató játékosának volt köszönhető, Mikal Bridges (26 pont, 10/12 mezőnyből, 4/5 tripla), Ricky Rubio (22 pont, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés, 4/6 tripla) és Cameron Johnson (19 pont, 3 labdaszerzés, 4/8 tripla) elintézte a munka nagy részét, Devin Bookertől most 9 pont is elég volt - nekik 22 labdaszerzésük volt, ez olyan faktornak bizonyult, amit nem lehetett ellensúlyozni. Mindezt megfordítva természetesen az eladott labdákon ment el a Raptors meccse, a kanadaiak 28 alkalommal veszítették el a játékszert és náluk egyénileg sem akadt extra teljesítmény - Pascal Siakam 17 pontja és 4/5 triplája jól mutat, de a többiek nem igazán nőttek fel erre a szintre.

A Suns legjobb dobói: Bridges 26/12, Rubio 22/12, Johnson 19/12
A Raptors legjobb dobói: Siakam 17/12, Powell 14/6, VanVleet 13/3

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 111-118

Az első félidő még izgalmasan alakult, 12-szer változott a vezető kiléte és tízszer volt egál az állás, a fordulás után azonban magasabb fokozatba kapcsolt és végül elvitte a győzelmet a Spurs. A harmadik negyedben már egyértelmű volt a texasiak fölénye, azt nyolc ponttal nyerték meg és onnantól nem adták ki a kezükből a vezetést - ha nem is döntötték el a meccset, de négy pontnál közelebb már egyszer sem engedték az Indyt. Rudy Gay (23 pont, 5 gólpassz, 7/12 mezőnyből) és Keldon Johnson (21 pont, 7/8 mezőnyből) felelt leginkább a pontokért, DeMar DeRozan is eljutott 17 egységig, az eddig remeklő White-Murray-Walker trió pedig ezúttal inkább a mezőnymunkában tűnt ki, nem dobtak különösebben jól. A Pacersnél a sérülés miatt hiányzó Domantas Sabonist nem sikerült pótolni, TJ Warren öt pontot tett hozzá, Victor Oladipo 4/16-ot dobott és most Malcolm Brogdon sem tett csodát - Myles Turner (17 pont, 10 lepattanó) és a padról érkező TJ McConnell (14 pont, 11 gólpassz, 0 eladott labda) dupla-dupláira, valamint Doug McDermott 3/4 triplájára volt szükségük ahhoz, hogy közel tudjanak maradni.

A Pacers legjobb dobói: Turner 17, McConnell 14, McDermott 13/9
A Spurs legjobb dobói: Gay 23/9, Johnson 21/3, DeRozan 17

Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 120-131

Chris Paul kiülte ezt a meccset, de a Thunder így is parádés formát mutatott, a végeredmény igazán nem is mondja el, hogy mennyire - a 11 pont már semmi ahhoz képest, hogy vezettek 24-gyel is és a két középső negyedet összesen hússzal nyerték meg. Darius Bazley 20 pontját érdemes kiemelni, de nem az egyéniségek, hanem a csapatmunka hozta meg a sikert, 50% felett céloztak mezőnyből, 50%-kal bombáztak be húsz triplát, volt 30 gólpasszuk és több szerzett, mint eladott labdájuk - az első negyed eleje még a Portlandé volt, utána viszont az történt, amit az OKC akart. Igaz, a Blazersnél is volt fontos hiányzó, Damian Lillard és CJ McCollum sem lépett pályára, helyettük Anfernee Simons (23 pont, 5 gólpassz, 5/8 tripla) és Gary Trent Jr. (19 pont, 5/6 tripla) kapta meg a karmesteri pálcát, de ez azért nem volt ugyanaz - nem játszottak rosszul, de Nurkichoz például alig jutott el a játékszer és a védekezés sem akart összeállni. Baj persze nincs, jön a Memphis elleni tétmeccs, ott kell domborítani, mert igazi "hatpontos" rangadó lesz számukra.

A Trail Blazers legjobb dobói: Simons 23/15, Trent Jr. 19/15, Gabriel 14/3
A Thunder legjobb dobói: Bazley 20/9, Diallo 16/3, Schröder 14

Houston Rockets - Boston Celtics 137-112

A Boston B csapattal állt ki erre a mérkőzésre, Walker, Tatum, Brown, Hayward, Kanter, Smart és Theis sem játszott, mondhatnánk kis túlzással, hogy aki számít, azt megóvták a tétmeccsekre - ennek megfelelően nem is volt érdemi esélyük a győzelemre. Az első negyedben még tartották magukat, ők kezdtek jobban, de a játékrész végére fordított a Houston és onnantól nem volt mese: a második negyedben kaptak 45 pontot és onnantól végig egyértelmű hátrányban kosárlabdáztak. A Rocketsnél James Harden továbbra is elképesztő formában van, most egy félidő alatt dobott 30 pontot (35-tel zárt 29 perc alatt 8 lepattanóval, 6 gólpasszal és 8/13 triplával), mellette Russell Westbrook (19 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) és Robert Covington (16 pont, 7 lepattanó, 4/7 tripla) is jól mozgott, csapatszinten pedig 23 triplát küldtek a gyűrűbe. Egy gondjuk van, Eric Gordon bokasérülése, aki így valószínűleg hiányozni fog az alapszakasz elejéről.

A Rockets legjobb dobói: Harden 35/24, Westbrook 19/3, Covington 16/12
A Celtics legjobb dobói: Edwards 19/9, Williams 15/3, Green 13/9

Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 115-118 - hosszabbítás után

JJ Barea döntötte el a találkozót, hiszen a rendes játékidőben előbb bevert egy clutch triplát, majd bár arra még érkezett egy válasz Mike Scott részéről, de a hosszabbításban már nem - a veterán kisember egy perccel az órán elsüllyesztette a győztesnek bizonyuló dobást, így ő lett a nyerőember. Egyébként sem játszott rosszul, de a vezér alapvetően természetesen Luka Doncic (23 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Kristaps Porzingis (17 pont, 12 lepattanó) volt a Mavsben, igaz, végül öten is elérték náluk a tízpontos határt - egyébként pedig nem dobtak jól, mezőnyből 40%-nál álltak meg, távolról pedig 30% alá csúsztak. A Phillynél Joel Embiid nem játszott, Ben Simmonsnak pedig nem nagyon volt jó megoldása (4 pont, 2/10 mezőnyből, 0/2 büntető, 2 gólpassz), így nehéz dolga volt a csapatnak, de Tobias Harris (28 pont, 11 lepattanó, 10/20 mezőnyből) remeklése és a váratlanul ponterős kispad (Scott, Burks és Thybulle is 13-15 pontot szórt) meccsben tartotta őket a legvégéig - a hosszabbítás ellenük döntött, de ennek egyelőre nincs jelentősége.

A 76ers legjobb dobói: Harris 28/9, Burks 15, Horford 14/6, Thybulle 14/6
A Mavericks legjobb dobói: Doncic 23/3, Porzingis 17/6, Cleveland 14/6, Barea 14/6