Uralta a harmadik meccset és szépített a Denver

Ezúttal egyértelműen jobb volt a Lakersnél a Nuggets, így 2-1-re szépített a nyugati döntőben.

Visszajátszás: Egy ilyen Jamal Murray-vel nyerhet a Denver - videók

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 114-106

Remekül játszott és végig irányított a Nuggets. Most játszotta eddigi legjobb meccsét ebben a párharcban a Denver, olyannyira, hogy gyakorlatilag végig vezetett is ezen az estén, sőt, volt egészen tekintélyes előnyben is - igaz, ahogy azt megszokhattuk már ebben a playoffban, az ellenfél kis híján visszajött innen is. Az első negyedben még egálban voltak a felek, aztán a másodikban már "ütött" egyet a Denver és egy 15-2-es rohammal 15 pontos előnyt épített fel alig pár perc alatt, innentől pedig már nem is adta ki a kezéből a vezetést - igaz, hullámvölgyei azért akadtak. A nagyszünetig végig kétszámjegyű volt a különbség, sőt, 15-18 pont között mozgott, csak a legvégén jött vissza tízre a Lakers, majd a harmadik negyed elején hirtelen öt egységre szűkült ez a távolság - itt viszont megint felpörgette a tempót a Nuggets és a játékrész végére már 91-71 volt az eredményjelzőn, az addigi legnagyobb előnyét építette fel a társaság. A záró etap elején megint jött egy hullámvölgy, hat perccel a vége előtt már csak három pont volt közte, úgy tűnt, hogy készülhetünk a szoros végjátékra, de a Denver ezt nem hagyta: előbb védekezésben szedték össze magukat, majd az utolsó két percben támadásban is, Jamal Murray-nek előbb volt egy nagy távoli dobása, aztán egy nagy gólpassza, majd bevert még egy óriási triplát az utolsó percben, így eldőlt a küzdelem - hirtelen megint tíz fölé nőtt a távolság és innen nem volt visszaút. Összességében a két leeresztést leszámítva végig kontrollálta az eseményeket a Nuggets, az említett Murray végül 28 ponttal, 8 lepattanóval és 12 gólpasszal zárt 44 perc alatt, mellette Nikola Jokics is igyekezett (22 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), a meglepetésember pedig Jerami Grant volt, aki teljesen váratlanul beszórt 26 pontot - a padról még 14-et hozzátett Monte Morris is, nagyon működött a gépezet. Ezzel elkerülték a 0-3-at és életben maradtak, ha következőleg is tudnak így játszani, akkor nyílttá tehetik a párharcot.

Ezúttal kevés volt a Lakers. Már a második mérkőzés második felében is voltak gondjai a Los Angelesnek, de azt még Anthony Davis nagy alakításával végül meg tudták nyerni, ezúttal viszont esélyük sem volt arra, hogy valami hasonlót mutassanak be a végén. Egyrészt most nagyon kikaptak lepattanózásban (44-25-re), másrészt kintről veszélytelenek voltak, összesen hat triplát tudtak bedobni, méghozzá alig 23%-os hatékonysággal - ez a kettő együtt sok volt már, főleg úgy, hogy egyébként a védekezésük sem működött, a sokat mozgó, Jokics passzai mellett sok agresszív betöréssel operáló Nuggets könnyedén bontotta le őket és 60 pont fölé jutott a festékből. Egyedül a 11 labdaszerzés és a leindításból szerzett 21 pont az, ami jól mutat náluk, egyébként viszont ez egyáltalán nem az ő meccsük volt - Anthony Davis a 27 pontja mellett összesen 2 lepattanót szerzett meg, LeBron James tripla-duplája (30 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz) pedig most nem bizonyult elégnek. Nagy baj persze nincs, hiszen vezetnek 2-1-re, de tény, hogy játékban az elmúlt másfél meccs során abszolút felnőtt melléjük, jelen esetben pedig inkább eléjük a Denver, úgyhogy a negyedik találkozóra valamit ki kell találniuk.

A Nuggets legjobb dobói: Murray 28/12, Grant 26/6, Jokics 22/3
A Lakers legjobb dobói: James 30/3, Davis 27, Caldwell-Pope 12/6

A párharc állása: 2-1 a Lakers javára.