Van még visszaút a Hawks számára, vagy harmadszor is a Bucks nyer?

Trae Young megsérült, a Milwaukee kényelmes helyzetben van - jön a keleti döntő negyedik meccse Atlantában.

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 02:30 (Sport 1)

Könnyen lehet, hogy az előző mérkőzés eldöntötte ezt a szériát, ugyanis a Hawks alapvetően nagy energiával, jó kinti dobóformával megcsinálta azt, ami a Bucks ellen kell és szinte végig vezetni is tudott, de a harmadik negyed végén megsérült Trae Young, onnantól pedig sem ő, sem a csapata nem volt önmaga, így a Milwaukee köszönte szépen és elvitte a győzelmet. Ez azt jelenti, hogy ezen a találkozón kis túlzással az életben maradásért játszik a Hawks, mert ha sorozatban harmadszor is kikap és 3-1-es hátránnyal utazik vissza Wisconsinba, akkor nem nagyon látni a visszautat.

Viszont Young sérülése valóban súlyos, zúzódása van a bokájában, a játéka hivatalosan kérdéses és bár a helyzet miatt azért inkább arra fogadnánk, hogy valahogy megpróbál ott lenni a parketten, de hogy nem lesz 100%-os, az biztos - márpedig ennek a Hawksnak csak akkor lehet reális esélye, ha csapatszinten 100% körüli teljesítményt nyújt. Young sérülése azért is nagy baj, mert Bogdan Bogdanovics már hetek óra csak árnyéka önmagának szintén sérülés miatt, rá eddig sem igazán számíthatnak, most sem fogja tudni átvenni a terheket, Lou Williams borzasztóan gyenge ebben a párharcban és igazából el is fogytak a labdázni tudó játékosok, akik nélkül viszont a magasemberek sem tudnak érvényesülni.

A Bucksnál közben minden rendben van, Khris Middleton összeszedte magát, Giannis Antetokounmpo remek formában van, a kisebb gondjaik pedig eltörpülnek az Atlanta problémái mellett - jelen állás szerint nagyon komoly extra kéne valakitől, valahonnan a hazaiak oldalán ahhoz, hogy ne az említett 3-1 legyen a párharc állása az este végén.

A párharc állása: 2-1 a Bucks javára.

A mérkőzéshez élőképes stream itt található!