Végig éles meccsen verte a Sactót a GSW, Jordan Poole 41-et dobott

Izgalmas játéknapot hozott az NBA-előszezon, a Warriors és a Kings remek meccset vívott, Jordan Poole megszórta a New Yorkot, Victor Wembanyama ismét pályára került, a Nets pedig a Miamit küzdötte le.

Miami Heat - Brooklyn Nets 104-107

A Heat kiegészítői jók, Ben Simmons és a Nets-kezdők nem voltak azok. A Miami ezúttal is erősen tartalékosan állt ki, Butler, Herro, Lowry, Martin, Love és Jaquez Jr. sem volt ott a parketten, viszont ugyanazok a kiegészítők villogtak most is, akiktől azt már megszokhattuk az előszezon során. Haywood Highsmith 15 pontot és 3/4 triplát tett hozzá, rá érdemes lesz odafigyelni az alapszakaszban is, Jamal Cain továbbra is bizonyít, ezúttal 14 lepattanót, köztük 6 támadót húzott le, a kissé hullámzóan teljesítő Cole Swider pedig most ismét jobb lábbal kelt fel, és bevert 15 pontot a padról érkezve. Összességében a kezdőkkel jobb is volt a Heat, ugyanis a Nets első sora nem igazán találta a ritmust: Mikal Bridges 5/14-et, Spencer Dinwiddie 3/10-et, Nic Claxton 3/7-et dobott mezőnyből, az igazi csalódást viszont a nagyon fogadkozó Ben Simmons okozta, aki 0/4-es mezőnymutatóval és 4 eladott labdával ült le - igaz, azért volt 8 lepattanója és 7 gólpassza. Most Cam Thomas is csak 3/14-et dobott, nem ez volt a Brooklyn legélesebb napja, ugyanakkor a győzelem összejött a végén: az utolsó két percnek 100-99-cel mentek neki a felek, de ott előbb Day'Ron Sharpe, majd Lonnie Walker IV vert be egy-egy clutch triplát, a hátralévő időben pedig már nem történt újabb fordulat. A Miami viszont nem is emiatt aggódhat, hanem Josh Richardson miatt, aki alig 7 perc játék után megsérült, elhagyta a pályát, és nem tudott visszatérni - többet egyelőre nem tudni az állapotáról.

A Heat legjobb dobói: Highsmith 15/9, Swider 15/9, Adebayo 14
A Nets legjobb dobói: Walker IV 22/12, Sharpe 19/3, Thomas 14/3

New York Knicks - Washington Wizards 106-131

Poole parádézott, nem ezt várta a New York. Utolsó előszezon-meccsét játszotta a Knicks, és pályára is küldte, sőt 25-34 percet játszatta a kezdőit, akik azonban nem tudtak eredményt hozni: hiába voltak fent a legjobbjaik, ők is inkább voltak mínuszban, mint nem, a cseresor pedig annyira "beszakadt", hogy végül nagyon sima vereséget szenvedtek, pedig a rotáció alapján most győzniük kellett volna. Julius Randle (20 pont, 10 lepattanó, 4/6 tripla, 29 perc) és RJ Barrett (19 pont, 7 lepattanó, 34 perc), vagy éppen Mitchell Robinson (12 pont, 11 lepattanó, ebből 6 támadó, 24 perc) egyénileg jó számokat hozott, de ezt nem tudták csapatsikerre beváltani, Jalen Brunson pedig elég rozsdásnak tűnt, ő csak 3/12-t dobott mezőnyből, és 5 gólpasszára 5 eladott labda is jutott. Nem úgy a túloldalon Jordan Poole, aki az egész előszezon eddigi legjobb egyéni produkcióját rakta le az asztalra: a Wizards új igazolása 41 (!) pontot termelt 27 perc alatt, 10/19-et dobott mezőnyből, 6/12-t távolrólm és 15/16 büntetőt is a gyűrűbe küldött - ezzel életben tartotta a Kyle Kuzmát nélkülöző kezdőt. A kispad pedig Mike Muscala (20 pont, 8 lepattanó, 5/7 tripla) és Ryan Rollins vezetésével megnyerte a meccset, a második negyedet 36-21-re, a negyediket pedig 36-24-re húzták be, amikor a cserék voltak fent, akkor nem volt kérdés, így végül meglepően sima, nagyarányú győzelmet arathattak - 20 bedobott triplával.

A Knicks legjobb dobói: Randle 20/12, Barrett 19/9, Robinson 12, Brunson 12/3
A Wizards legjobb dobói: Poole 41/18, Muscala 20/15, Jones 13/3, Rollins 13/3

San Antonio Spurs - Houston Rockets 117-103

Visszatért Wemby és a Spurs-siker. Pár napja 99-89-re nyerte az egymás elleni meccset a Rockets, de akkor a Spursnélk nem játszott Victor Wembanyama, az 1/1-es magasember most viszont ismét ott volt a pályán, csapata pedig ki is harcolta a visszavágást. Pedig Wembanyama nem váltotta meg a világot, 15 pontot dobott 3/10-es mezőnyözéssel, 2/5 triplával és 7/8 büntetővel, volt 6 lepattanója és 2 blokkja 21 perc alatt, de nem is az egyéni számai, hanem a +16-os +/- mutatója jelzi, hogy milyen hatással volt a San Antonióra. Egyénileg Devin Vasselt (25 pont, 5/10 tripla) lehet kiemelni, és a gyors, rohanós meccsen az döntött, hogy a Rockets rengeteget hibázott: 35,4%-os mezőnymutatóval és 17,1%-os triplázással zárt a társaság, ez nem férhetett bele. VanVleet, Green és Eason nem is játszott, Jalen Smith Jr. (20 pont, 5 lepattanó, 7/14 mezőnyből) és az újonc Cam Whitmore (17 pont, 4/15 mezőnyből, 6 labdaszerzés) csipkedte magát, de Sengün például 1/10-et dobott mezőnyből, Amen Thompson pedig megállt 5 pontnál és 5 faultnál - már az első negyedet nagyon elbukták (32-13), onnantól csak kocogtak az eredmény után, de nem tudták igazán a maguk javára fordítani a derbit.

A Spurs legjobb dobói: Vassell 25/15, Wembanyama 15/6, Collins 11/3
A Rockets legjobb dobói: Smith Jr. 20/6, N. Williams 19, Whitmore 17/3

Golden State Warriors - Sacramento Kings 116-115

Chris Paul a padon, éles meccset nyert a Warriors. Steve Kerr Curryt, Thompson, Wigginst, a Greent helyettesítő Kumingát, valamint az idei második körben draftolt Trayce Jackson-Davist nevezte a kezdőbe, míg Chris Paul hatodik emberként érkezett a cseresorból - valószínűleg ez a koncepció az alapszakaszra is, csak Green és a kiültetett Kevon Looney azért minden bizonnyal ott lesz az első ötösben. Kerr összességében 25-32 perceket játszatta a fontosabb játékosait, és tízfős rotációt alkalmazott, vagyis abszolút komolyan vette a meccset, de még azért nem volt meg mindenkinél a szükséges fordulatszám - főleg Klay Thompson (5 pont, 2/10 mezőnyből) ment "mellé", de egyébként is eladtak 22 labdát, és eleinte kicsit nehézkesebben szerezték a kosarakat. Persze a túloldalon a Kings sem lazsált, ott is összeállt a Fox-Huerter-Barnes-Murray-Sabonis kezdő és 26-34 percet játszottak is az említettek, akik a második-harmadik negyedben egy fokkal jobbnak is bizonyultak, de ez még nem volt elég a győzelemhez. Ugyanis az előszezon talán legélesebbé váló mérkőzésén a hajrában is fent voltak a kezdők, és a Golden State egy 40-26-os (!) negyedik negyeddel felzárkózott, megfordította és megnyerte az összecsapást - a győztes dobást pedig hat másodperccel a vége előtt Curry süllyesztette el egy meglehetősen távoli hármas formájában, azzal lett 116-115, Fox válasza pedig kimaradt, így győzött a Warriors. Curry végül 30 ponttal, 5 gólpasszal és 8/12 (!) triplával zárta az estét 31 játékperccel, Wiggins és Kuminga 16-18-at dobott, az újonc Jackson-Davis 13 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát gyártott, a padról Dario Saric 14-6-3-at tett hozzá, az említett Paul pedig végül csereként is játszott 30 percet, és 13 pontos, 6 lepattanós, 9 gólpasszos estéjébe 3/3 tripla is belefért. A Kings oldalán Fox (25 pont, 7 lepattanó), Murray (24 pont, 8 lepattanó) és Sabonis (12 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) is kitett magáért, de Huerter, Jones és a 4/6 triplás Davion Mitchell is kétszámjegyű ponttermést rakott a közösbe - ilyen meccseket szerettünk volna látni eddig is...A parádés negyedik negyeddel egyébként a GSW végül 51% fölé ment mezőnyből és távolról is, a 22 eladott labdájukra jutott 31 gólpassz, a Kings ehhez képest visszafogottabb számokkal zárt minden téren.

A Warriors legjobb dobói: Curry 30/24, Kuminga 18/6, Wiggins 16/3
A Kings legjobb dobói: Fox 25, Murray 24/9, Mitchell 14/12

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!