Visszajátszás: Curry 47 pontja sem segít a megtizedelt Golden State-en

Egy éve ezen a napon vette vissza a pályaelőnyét a nagy formába lendülő Toronto az NBA nagydöntőjében.

2019. 06. 05.: Curry 47 pontja sem elég a tartalékos Golden State-nek

Tavaly ezen a napon játszották a nagydöntő harmadik találkozóját, amelyre a Golden State már erősen tartalékosan állt csak ki - Kevin Durant mellett Klay Thompson és Kevon Looney is kihagyta a derbit, így igazából három kezdő játékos esett ki a címvédőnél. A Toronto élt is a lehetőséggel és visszavette a pályaelőnyt, néhány perc alatt meglépett tíz ponttal és onnantól 5-15 egység között billegett a különbség gyakorlatilag végig, hol a vendégek léptek meg kicsit, hol a hazaiak tudtak valamelyest közelebb zárkózni, de az előnyt egyszer sem adta ki a kezéből Nick Nurse alakulata - az első negyed végén hét, a nagyszünetben nyolc, a harmadik játékrészt követően 13 pont volt közte, de bár csak az utolsó két-három percben dőlt el végleg a küzdelem, utólag nézve nem forgott óriási veszélyben a torontói vezetés.

Kyle Lowry rendkívül agresszíven és borzasztó eredményesen játszott (23 pont, 5/9 tripla, 9 gólpassz), Danny Green ihletett napot fogott ki (18 pont, 6/10 tripla), Marc Gasol (17 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Pascal Siakam (18 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) is kifejezetten jól játszott, Kawhi Leonard pedig úgy hozott kiemelkedő számokat (30 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 2-2 labdaszerzés és blokk), hogy az igazából fel sem tűnt - emellett a padról Fred VanVleet 11 pontot és 3 labdaszerzést, Serge Ibaka pedig 2 labdaszerzést és 6 (!) blokkot tett a közösbe.

A Thompson-hír után az sem lehetett kérdés, hogy csak egy kolosszális Steph Curryvel lehet keresnivalója a Golden State-nek, a kétszeres MVP pedig teljesítette is az elvárásokat, egyáltalán nem rajta múlt, hogy nem sikerült a hazai bravúr. Curry összességében sokat is vállalt, már az első negyedben beszórt 17 pontot, végül pedig 47 egységgel playoff-karriercsúcsot termelt 8 lepattanóval, 7 gólpasszal, 2 labdaszerzéssel és hatalmas küzdeni akarással, csak éppen rajta kívül egyetlen ember sem akadt a GSW oldalán, akire számíthatott volna. Draymond Green a negyedik negyedben, a félig eldőlt helyzetben kozmetikázta a pontjait, Andre Iguodala a harmadik negyed elején bevert két hármasával érte el a tíz pontot, egyébként senki más nem jutott el még idáig sem, Curry elképesztő produkciójával együtt is 40% alatt maradtak mezőnyből, de a triplaszázalékuk is csak neki köszönhetően érte el a 30-at.

A 2-1-es vezetés és a pályaelőny is a Raptors mellett szólt és bár úgy tűnt, hogy Thompson a következő meccsre visszatér, sőt, Durant játékát is rebesgették, azért az látszott, hogy ez a mostani Toronto képes lehet élni az eséllyel - még kettőt kellett nyernie...