18 éves Dirk Nowitzki karriercsúcsa, egyéves a Grizzlies rekordja

2004. december 2-án 53 pontot dobott a Mavericks ikonja. Egy évvel ezelőtt a Grizzlies minden idők legnagyobbb különbségű győzelmét aratta.

18 esztendővel ezelőtt, 2004. december 2-án a Dallas Mavericks a Houston Rocketset fogadta, a két texasi alakulat mérkőzését pedig 113-106-ra nyerte a vendéglátó. A mérkőzés Dirk Nowitzki karriercsúcsáról marad leginkább emlékezetes: a német ikon 53 pontot (15/32 mezőny, 2/5 tripla, 21/22 büntető), 16 pattanót, 2 gólpasszt, 4 blokkot és 3 szerzett labdát jegyzett.

A túloldalon is volt egy kiemelkedő teljesítmény, Tracy McGradyé, aki 48 egységig jutott - most kettejük egymás elleni produkcióját nézhetitek meg:

2021. december 2-án a Memphis Grizzlies fogadta az Oklahoma City Thundert. A vendégeknél Shai Gilgeous-Alexander és Josh Giddey is hiányzott, de a túloldalon sem lépett pályára Ja Morant, az előjelek alapján egy viszonylag sima Grizzlies-győzelemre volt kilátás. Ehhez képest Steven Adamsék földbe gyalulták az OKC-t, akik egyetlen percig sem voltak velük egy súlycsoportban, a negyedek így alakultak: 31-16, 41-20, 41-26, 39-17.

A Grizzlies végül 152-79-re nyert, 73 pontos sikerével egy majdnem 30 éves rekordot döntött meg: 1991. december 17-én a Cleveland Cavaliers verte 148-80-ra a Miami Heatet, azóta az a 68 pontos siker volt minden idők legnagyobb különbségű győzelme.