All-Star hétvége: Diallo a zsákolóbajnok, Harris a triplakirály

Videók: Jayson Tatum félpályás dobással nyerte az ügyességi versenyt, Diallo Shaqet ugrotta át, Harris Curryt győzte le a végén.

A megszokott programokkal telt az NBA All-Star hétvégéjének szombati napja, a zsákolóverseny, a tripladobó verseny és az ügyességi verseny szórakoztatta a nézőket. A hagyományosan legnagyobb érdeklődést kiváltó zsákolóverseny azonban ezúttal nem volt túl "hangos", elég sok volt a szünet amiatt, mert a résztvevők nem tudták megcsinálni a kiválasztott zsákolásokat, volt, hogy több próbálkozásból sem jött össze a siker és igazán egyedi, eredeti ötleteket sem láthattunk - olyannyira nem, hogy Dennis Smith Jr. például azt a Dwyane Wade-et ugrotta át, akit ellenfele, Hamidou Diallo szeretett volna... Ez egyébként már a döntőben történt, ahol az utolsó próbálkozásnál Diallónak 43 pontot kellett hoznia - nem akarta ő is Wade-et átugrani ezek után, úgyhogy rögtönzött, a nézők közül kihívta a rapper Quavót, aki feltartotta a labdát a feje fölé, Diallo pedig a levegőben kivette onnan és berántotta a gyűrűbe. Ezzel a 45 pontos akcióval végül az OKC játékosa lett az idei zsákolóbajnok és talán a versenyszám legérdekesebb tömése is hozzá kötődik, ugyanis nem akárkit ugrott át az egyik zsákolásnál, hanem Shaquille O'Nealt...

A zsákolóverseny összefoglalója:

Az ügyességi verseny viszont nem volt unalmas, köszönhetően elsősorban Jayson Tatumnak, aki az összes körében (Mike Conley, Nikola Jokics és végül Trae Young ellen) hátrányba került, de végül mindegyiket meg tudta nyerni, úgyhogy az egész versenyszámot behúzta. Érdekesség, hogy az utolsó körben hiába volt lemaradva, a triplát a félpályáról, palánkról vágta be, hogy ne adjon plusz esélyt Youngnak - beesett a dobása, Young pedig elsőre kicsit értetlenkedve nézett körül...

Az ügyességi verseny összefoglalója:

A tripladobó versenyen pedig az volt a fő kérdés, hogy a Charlotte-ba "hazatérő" Steph Curry megnyeri-e szülővárosa közonsége előtt a hozzá közel álló versenyt és az első kör után úgy tűnt, hogy erre minden esélye meg is van - a GSW kétszeres MVP-je 27 ponttal, elsőként jutott tovább a döntőbe, rajta kívül Buddy Hield (26 pont) és Joe Harris (25 pont) alkotta a top3-at. A döntőben azonban Curry nem tudta megismételni ezt a teljesítményt, csak 24 pontot szerzett, Hield mindössze 19-et, a tripladobást tekintve élete szezonját futó Harris viszont 26-ot, úgyhogy elorozta Curry elől a címet és ő lett az idei All-Star hétvége triplakirálya.