Amare Stoudemire 50 pontos karriercsúcsa

14 évvel ezelőtt dobta 50 pontos karriercsúcsát a Phoenix Suns egykori sztárja, Amare Stoudemire - 4 évvel korábban Tony Delk minden idők (egyik) legvalószínűtlenebb 50+-os teljesítményét produkálta.

2005. január 2-án fordult elő először és utoljára, hogy Amare Stoudemire NBA karrierje során elérte az 50 pontot - természetesen ez a karriercsúcsa.

A Portland TrailBlazers volt a Phoenix Suns ellenfele, az arizonai alakulat pedig egy 8 ponttal elveszített első negyedet követően a második és a negyedik felvonásban ellentmondást nem tűrően játszott, mindkét szakaszt 15-15 ponttal vitte, és végül 117-98-ra nyert.

STAT 41 perc alatt 20/27-es mezőnymutatóig jutott (0/1 tripla), 10/17-es büntetőzése pedig a kerek félszáz egységet jelentette számára. Volt még 11 pattanója, 3 gólpassza, 1 szerzett labdája és 1 blokkja, mindössze egy eladott labda mellett.

Tegnap már láthattatok egy videót arról a hat játékosról, akikre nem gondolt volna az ember, hogy valaha elérnek 50 pontig az NBA-ben. Közülük egy, Tony Delk szintén január 2-án, szintén a Phoenix színeiben, csak négy évvel korábban, 2001-ben érte el karriercsúcsát, azt a bizonyos 53 pontot.

A Suns a Sacramento Kings vendége volt, és hosszabbítás után 121-117-re kikapott, Delk azonban így is emlékezetes estét produkált: 53 pontját Stoudemire-rel megegyező mezőnymutatóval (20/26 dupla, 0/1 tripla), valamint 13/15-ös büntetőzéssel hozta - volt még emellett 6 pattanója, 1 szerzett, valamint 2 eladott labdája.

Érdekesség, hogy Delk 82 meccs alatt 12.3 pontos átlagot tudott felmutatni ebben az idényben - ez az 53 pont majdnem teljes egész 41 ponttal több, mint az alapszakaszmutatója volt, tehát ez az egy meccs fél pontot javított a szezon végi statisztikáján.