Hét éve dobta 61 pontos karriercsúcsát LeBron James

LeBron James hét éve dobta 61 pontos karriercsúcsát - 36 éve Kevin McHale szórt 56 pontos egykori franchise-rekordot a Celticsnél - Tavaly ilyenkor Caris LeVert 51-ig jutott, Tim Duncan pedig vezetőedzőként dolgozott a Spursnél - Jayson Tatum ma 23 éves. 

Hét évvel ezelőtt, 2014. március 3-án a Miami Heat a Charlotte Bobcatset fogadta. A kétszeres címvédő simán győzött, 124-107 arányban múlta felül ellenfelét. Az összecsapás a 61 pontig jutó és ezzel karriercsúcsot elérő LeBron Jamesről marad igazán emlékezetes - 22/33 volt James a mezőnyből, 8/10 a triplavonalon túlról és 9/12 a büntetővonalról.


29 évvel korábban, 1985. március 3-án Kevin McHale nagy estéjének lehetett szemtanúja a bostoni közönség: a Boston Celtics a Detroit Pistonst fogadta. Az akkori címvédő végül 138-129 arányban győzött, nem kis mértékben az előző évben és ebben az aktuális idényben is a legjobb hatodik embernek választott McHale-nek köszönhetően. Az erőcsatár ezen a meccsen kezdő volt, és 22/28-as mezőny-, valamint 12/13-as büntetőmutatóval, 16 pattanó mellett 56 ponttal jelentkezett. Ez McHale karriercsúcsa mellett a patinás klub franchise-rekordja is volt... egészen 9 napig, Larry Bird ugyanis nem sokkal ezt követően egy 60 pontos meccsel meg is döntötte McHale ekkor még etalonnak számító produkcióját.


És ha már Celtics, akkor itt lehet megemlíteni azt is, hogy ma ünnepli 23. születésnapját Jayson Tatum. A St. Louisban felnövő kiscsatár-erőcsatár már NBA-karrierje előtt is ismert játékosnak számított, 2014-ben U17-es, 2015-ben, alig 17 évesen U19-es világbajnokságot nyert, majd 2016-ban az Év Középiskolás Játékosává választották. A fejlődési íve ezután sem tört meg, egyetlen egyetemi szezonját Coach K kezei alatt a Duke-nál töltötte, majd 2017 nyarán a Boston Celtics le is csapott rá a 3. helyen, miután az 1/1-es picket elcserélte Danny Ainge Philadelphiába. Tatum remekül mutatkozott be a profik között, bekerült az Év Első Újoncötösébe, ráadásul a 2018-as playoffban 19 meccsen kezdve 18.5 pontos átlagot tett le az asztalra, és rögtön főcsoportdöntőt játszhatott. Második éve, különösen a rájátszás már nem sikerült ilyen jól, a 2019-20-as évadban viszont szintet lépett, meghívták az All-Starra, pontátlagát 23.4 pontra emelte, a buborékban is remekül játszott, 25.7 ponttal, 10 lepattanóval és 5 gólpasszal segítette csapatát a főcsoportdöntőbe. Idén eddig a Boston szenved, viszont Tatum másodjára is megkapta az All-Star meghívót, jó úton halad egy kiemelkedő NBA-karrier felé. 

Kevésbé ismert, hogy édesapja korábban kosarazott és edzősködik, az egyetemen csapattársa volt Larry Hughes (2005-ben Év Első Védőötösébe választották, közel 800 meccset játszott az NBA-ben), aki Tatum keresztapja - illetve igencsak pikánssá teszi a 2018-as főcsoportdöntőt, hogy a Cleveland Cavaliers akkori edzőjével, Tyronn Lue-val másodunokatestvérek, és a két család tartja is a kapcsolatot. 

Az utóbbi időben Caris LeVert sajnos nem léphetett pályára, miután a Netstől Pacersbe cserélése során egy orvosi vizsgálat elváltozást talált a veséjén, és meg is kellett műteni. Indianában nagyon várják vissza, nem véletlenül, hiszen egy évvel ezelőtt még 51 pontot szórt a Boston Celtics elleni győztes mérkőzésén, ami természetesen a karriercsúcsa. 

Ugyanezen a napon a San Antonio Spurs Charlotte-ba látogatott, ahová személyes okok miatt nem ment velük Gregg Popovich, Pops pedig a gárda segédedzőjét, játékos-legendáját, Tim Duncant nevezte meg átmeneti vezetőedzőként. A túloldalon James Borrego edzette a Hornetset, aki annak idején a Spursnél tanulta a szakmát, viccesen meg is jegyezte a meccs után, hogy ő ahhoz van hozzászokva, hogy Duncan szerelést húz, nem öltönyben dirigál a kispad mellett... Duncan szerényen csak annyit mondott, hogy első volt az egyenlők között, edzői csapatmunkának köszönhető, hogy a Spurs az "irányításával" megnyerte a meccset...

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus