Felemás teljesítmények az NCAA-ben a magyarok csapataitól

Az előző három hétben Golomán Györgyék ötből négy, Mócsán Bálinték ötből két mérkőzést nyertek.

Idaho State (9-10, 4-4) - Weber State (13-7, 6-2) 70-77

Jól kezdett a Bengals, de 19-11 után a Weber State egy 21-0-s sorozattal fordított (19-32), és a félidőben is volt 5 pont előnye a vendégeknek (32-37). A fordulás után egyenlítettek Mócsánék (37-37), de a 27. percben megint 10-zel mentek a vendégek (40-50). Innen kapaszkodott még az Idaho State, de fordítani már nem volt esélye (70-77).

Mócsán Bálint kezdőként 33 perc alatt 5 pontot (1/3 dupla, 1/4 tripla), 3 pattanót, 2-2 gólpasszt és blokkot, valamint 2 beütött személyi hibát jegyzett.

Northern Arizona (4-19, 1-9) - Idaho State (10-10, 5-4) 61-63

A szinte végig borzasztóan szoros első félidő végén lépett meg az Idaho State 11 ponttal, abból maradt 9 a nagyszünetre (30-39). A fordulás után, a 23. percben volt már 16 pont is a differencia (32-48), itt azonban megállt a Bengals, a 31. perc közepén már csak 4 pont volt az előnyükből (47-51). A záró 10 percre aztán összeszedte magát az Idaho State, látótávolságon belül nem tudott kerülni a NAU, hiába lett a végén közte csak 2 (61-63).

Mócsán Bálint kezdőként 23 percnyi játéklehetőséget kapott, amit 3 ponttal (1/2 tripla, 0/2 büntető), 7 pattanóval, illetve 2-2 eladott labdával és beütött faulttal hálált meg.

SUU (9-13, 3-8) - Idaho State (10-11, 5-5) 84-80

Rettenetesen szoros volt az első félidő, egyetlen ponttal a Bengals vezetett 20 perc játék után (40-41), a fordulás után viszont már 10 ponttal is vezetett az Idaho State a 27. percben (48-58), a félidő felénél pedig 11 ponttal álltak jobban a vendégek (55-66). Mócsánék védekezése azonban teljesen szétesett az utolsó 10 percre - 5 perc alatt kaptak egy 17-2-t (72-68), majd hiába próbáltak meg mindent a végjátékban, nem tudtak igazán komoly egyenlítési vagy fordítási esélyt kiharcolni maguknak (84-80).

Mócsán Bálint ezúttal csereként lépett pályára, 30 perc alatt 13 pontig (3/6 dupla, 1/4 tripla, 4/4 büntető), 7 pattanóig, 1 gólpasszig, 3 eladott labdáig és 1 beütöttöt személyi hibáig jutott.

Idaho State (10-12, 5-6) - Northern Colorado (16-9, 7-5) 82-85

Jobban kezdtek a vendégek, de 5-6 pontnál jobban nem tudtak meglépni, a hazaiak pedig egy 12-0-val fordítottak is az első félidő közepén (23-17). Rendezte ugyan a sorait a vendég gárda, de 10 pontra is megnőtt Mócsánék előnye, és 20 perc után 8 egységgel álltak jobban (40-32). A második félidőben sokáig 5-10 pont között mozgott a differencia, még az utolsó öt és fél percnek is 7 pontos fórral ment neki az Idaho State (72-65), a Norther Colorado azonban egy 17-2-es négy perccel lerendezte a meccset (74-82), hiába jött vissza a végén három pontra a vendéglátó (82-85).

Mócsán Bálint kezdőként 17 percet töltött ezúttal a pályán, 5 pontot (1/1 dupla, 1/1 tripla), 1 pattanót, 1 eladott labdát és 5 beütött faultot szerzett.

Idaho State (11-12, 6-6) - North Dakora (8-17, 3-10) 82-67

Ez volt az előző három hét legsimább meccse Mócsánék számára. Már öt és fél perc után 10 ponttal vezettek a hazaiak (15-5), tovább is nőtt a differencia, de a félidő végére fordítottak a vendégek, és Mócsán hármasával lett egál az első 20 perc (37-37). A nagyszüntetet követően rögtön egy 8-0-val kezdett a vendéglátó, és magabiztosan tartotta, növelte előnyét, amely a végén 15 pontosra hízott (82-67).

Mócsán Bálint csereként 25 perc alatt 6 pontot (0/3 dupla, 2/5 tripla), 1 pattanót, 3 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 2 beütött személyi hibát jegyzett.

UCLA (14-7, 5-4) - California (7-14, 1-7) 70-57

Az első félidő nagy részében még a California állt jobban, 13-27 után azonban egy 19-0-s rohammal fordított a UCLA, és hét ponttal vezetett a félidőben (38-31). A fordulást követően a 29. perc elején még vezetett a vendég gárda (45-47), de a végjátékot végig uralta a Bruins, amely végül 13 ponttal diadalmaskodott (70-57).

Golomán György csereként 27 perc alatt 2 pontot (1/1 dupla, 0/1 tripla, 0/1 büntető), 4 pattanót, 3 gólpasszt, 1-1 szerzett labdát és blokkot, 2 eladott labdát és 3 beütött faultot jegyzett.

UCLA (15-7, 6-4) - Stanford (11-11, 5-4) 89-73

Gyorsan 8 pontos fórt épített ki magának a UCLA, amit ugyanolyan gyorsan le is adott, a félidő utolsó hét percében azonban, 24-27 után futott egy 14-0-s sorozatot Bryce Alford együttese, és a félidőben 13 pontos volt a hazaiak előnye (49-36). A fordulás sem változott a játék összképe, 15-20 pont között, néha 20 pont fölött mozgott a differencia, így végül könnyedén nyert a UCLA (89-73).

Golomán György csereként 13 perc alatt 5 pontot (1/1 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető), 3 pattanót, 2-2 blokkot és eladott labdát, illetve 1 személyi hibát tett a közösbe.

UCLA (16-7, 7-4) - USC (17-7, 8-3) 82-79

Szoros volt a mérkőzés eleje, majd hiába húzott el 11 ponttal a USC, szinte azonnal egalizált a UCLA, és az első 20 perc után egyetlen pont volt a különbség (40-41). A fordulás után is jobban kezdett a USC, és bár hullámzó volt a találkozó, 32 perc játék után a vendégek vezettek 9 ponttal (60-69). Itt futott egy 11-0-t a Bruins, és a fordulatos végjátékból is a hazaiak jöttek ki jobban, végül 3 ponttal győzött a UCLA (82-79).

Golomán György csereként 21 perc alatt 9 pontig (3/5 dupla, 1/1 tripla, 0/1 büntető), 3 pattanóig, 2 blokkig, 1 eladott labdáig és 3 beütött személyi hibáig jutott.

Arizona (19-6, 9-3) - UCLA (17-7, 8-4) 74-82

Jól kezdett a Bruins, majd fej-fej mellett haladt a két együttes, a félidő utolsó 3-4 percét pedig 14-3-ra nyerték a vendégek, így kerek 10 ponttal vezettek a nagyszünetben (34-44). A fordulás után próbálkozott az Arizona, de a félidő felénél már 15 pont volt a UCLA előnye (51-66). Mindent megpróbált a Wildcats, de nem volt esélyük az igazán szoros végjátékra, egy elég komoly skalpot gyűjtött be a UCLA(74-82).

Golomán György kezdőként 36 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 16 pontot (3/4 dupla, 3/4 tripla, 1/3 büntető), 4 pattanót, 2-2 gólpasszt, blokkot, szerzett és eladott labdát, illetve 3 faultot írhattak fel mellé a statisztikusok, kifejezetten jól játszott a magyar válogatott magasembere

Arizona State (19-6, 7-6) - UCLA (17-8, 8-5) 88-79

Jól kezdett a UCLA, de nagyobb előnyt nem tudott kialakítani, az Arizona State pedig a félidő második felében többször is meglépett 10 ponttal (40-32). A nagyszünetben sem tudta rendezni a sorokat a Bruins, lényegében végig 10 pont környékén, inkább fölötte mozgott a differencia, és végül nagyobb izgalmak nélkül nyertek a hazaiak (88-79).

Golomán György kezdőként 11 pontot (4/6 dupla, 1/1 tripla), 7 pattanót, 3 gólpasszt, 1 blokkot, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött személyi hibát jegyzett.