Golománék lenyomták a Kentucky-t is

Golomán György és csapata, a UCLA óriási formában van, tornagyőzelmet arattak és legyőzték az országos első kiemelt Kentucky-t is az elmúlt másfél hétben, Lonzo Ballt pedig már 1/1 esélyesként emlegetik - Mócsánék első győzelme is megvan.

Másfél hete számoltunk be utoljára Golomán Györgyék szerepléséről, hogy bejutottak a Wooden Legacy torna döntőjébe.

Texas A&M Aggies (4-2) - UCLA Bruins (7-0)  67-74 (34-35, 33-39)

A minitorna fináléjában az addig mindössze egy vereséget elszenvedő Texas A&M volt Golománék ellenfele, és a vártaknak megfelelően egy borzasztóan jó mérkőzést vívtak a felek, amelyben több hullámzás is volt. A UCLA kétszer is produkált egy-egy nagy futást a meccsen, de nem tudták eldönteni a találkozót, csak az utolsó két percben, Bryce Alford segítségével - 65-65 után csináltak egy 7-0-t, ott dőlt el az összecsapás. Alford (13 pont) mellett Lonzo Ball hozta a már-már szokásos dupla-dupláját (16 pont, 10 gólpassz, 5 pattanó, 3 blokk), megint jó volt TJ Leaf is (17 pont, 7 pattanó) - csapatszinten a kicsit több eladott labdát (12-15) egy kicsit jobb pattanózással (32-37) kompenzálta a Bruins, amely kiválóan dobott a triplavonalon túlról (12/26), viszont pocsékul a büntetővonalról (6/13). Golomán György 8 perc alatt 1 kihagyott duplát, 1-1 gólpasszt és pattanót szerzett.

UC Riverside Highlanders (1-3) - UCLA Bruins (8-0)  56-98 (27-42, 29-56)

Ez eredetileg is egy sokkal könnyebb összecsapásnak tűnt, az is lett belőle, nagyon könnyedén, 42 ponttal ütötte ki ellenfelét a UCLA végül. Ball ezúttal kevésbé ment rá a scoringra (5 pont, 2/3 mezőny, 13 gólpassz, 3 szerzett labda), volt viszont két dupla-dupla így is Leaftől (18 pont, 10 pattanó) és Thomas Welsh-től (12 pont, 12 pattanó), Aaron Holiday 18 pontig jutott, Isaac Hamilton pedig kiváló meccset produkált (27 pont, 7/12 tripla, 6 pattanó). Golomán ezen a találkozón nem lépett pályára.

UCLA Bruins (9-0) - Kentucky Wildcats (7-1)  97-92 (49-45, 48-47)

Vasárnap hajnalban csapott össze a két, eddig a pontig hibátlanul álló együttes. Az első 20 perc nagy részében John Calipari gárdája vezetett többnyire, de a félidő végén és a fordulás után egy 14-2-t ment a Bruins, ezzel szerzett nagyobb előnyt magának (60-47). Innen már nem is tudott visszajönni a meccsbe az utóbbi években magából NBA-sztárokat (Anthony Davis, John Wall, DeMarcus Cousins, Karl-Anthony Towns, Eric Bledsoe) ontó Kentucky, a végeredménynél összességében nézve simábban nyertek Steve Alford fiai (97-92). Nagy csapatmunkát mutatott be a UCLA, hiszen hatan dobtak 13 és 19 pont között - a legjobb Leaf volt ezúttal (17 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz), a DraftExpressen már 1/4-re várt, egyébként több helyen 1/1 esélyesként is kezelt  Ball sokoldalú volt, de sok hibával játszott (14 pont, 7 gólpassz, 6-6 pattanó és eladott labda, 5/12 mezőny). Golomán ezúttal 6 perc alatt 1 kihagyott duplát, 3 pattanót és 2 faultot jegyzett.

Lamar Cardinals (4-2) - Idaho State Bengals (1-6)  60-77 (28-37, 32-40)

4-1-gyel érkezett a meccsre a Lamar egyetem, de könnyebb ellenfelek ellen aratták a sikereiket, ez pedig meg is látszódott ezen a találkozón, hiszen az Idaho State egyetlen mérkőzésen sem tudott nyerni eddig a pontig, ezt a meccset viszont simán hozták. A Lamar ugyan 42-24-re nyerte a pattanózárt, de ez sokat nem ért a 30.6%-os mezőny-, illetve a 25%-os triplamutatójuk mellett, támadásban teljes csődöt mondtak. Az Idaho State-nél hatan is elértek legalább 9 pontot, de Mócsán Bálint mindössze a találkozó legvégén került pályára.

Idaho State Bengals (1-7) - Cal State Northridge Matadors (3-5)  76-79 (43-38, 33-41)

Kifejezetten jó mérkőzést játszott a két gárda egymással, amiben több fordulat is volt, végül a Golománék által a szezon elején már legyőzött Matadors nyerte a meccset. Az eltiltásából visszatérő Ethan Telfair (26 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó, 3 szerzett labda) és Brandon Boyd (22 pont) voltak a vezérek, de most kevesek voltak ketten - Mócsán ezúttal sem lépett pályára.