Golománék zsinórban hatodik győzelmüket szerezték

A már országos 5. kiemelt UCLA, Golomán György csapata zsinórban hatodik győzelmét aratta ma hajnalban, Mócsán Bálinték viszont újfent kikaptak.

Arizona State Sun Devils (6-10, 13-16) - UCLA Bruins (12-3, 25-3)  75-87 (36-45, 39-42)

Kiegyenlített volt az összecsapás eleje, 18-16-ra még a hazaiak vezettek, ám a negyed közepén futott egy 13-3-as szakaszt a UCLA, amivel meglépett ellenfelétől. Volt már 14 pontos előnye is Golománéknak, az első félidő végére 9 pont maradt belőle. A második 20 perc elején egyetlen pontra is visszajött a Torian Graham (28 pont, 7/14 tripla) vezette Arizona State, de fordítani nem tudtak, a Bruins pedig szépen lassan felőrölte őket (75-87).

Golomán György 11 percet töltött a parketten, ez idő alatt 4 pontot szerzett (2/3 dupla, 0/1 tripla), volt ezenkívül 1-1 pattanója, gólpassza, szerzett labdája, blokkja és személyi hibája is.

Idaho Vandals (9-6, 14-12) - Idaho State Bengals (3-12, 5-22)  69-61 (30-22, 39-39)

Nem kezdett rosszul a Bengals, de 5-9 után futott egy 10-1-es szakaszt a Vandals, ott átvették a vezetést, és egy borzasztóan kevéspontos első 20 perc után 8 ponttal álltak jobban (30-22). A fordulás után sem változott a dolog, 5 pontnál közelebb nem jutott ellenfeléhez az Idaho State. A félidő közepén az Idaho 16 ponttal is meglépett, ahonnan még visszakapaszkodtak a vendégek megint 5 pontra, de ennyi volt most bennük, győzött a Vandals (69-61).

Mócsán Bálint 12 perc alatt 6 pontot szórt (0/1 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető), volt 1 pattanója és 4 személyi hibája még.