March Madness, 2. nap: Továbbra is kevés a meglepetés

A March Madness második napja sem dúskált meglepetésekben - a UCLA simán jutott tovább, de egyetlen első, második, harmadik vagy negyedik kiemelt sem búcsúzott még. Lássuk, mi történt tegnap este és ma hajnalban!

A Nyugati régió összes meccsét lejátszották tegnap, a másik három régióban pedig befejeződtek az első kör küzdelmei ma hajnalban.

Kelet

A keleti régió legjobb meccsét tegnap este a 11. kiemelt USC és az SMU játszották egymással. A UCLA-hez hasonlóan a PAC-12-ből kikerülő Sourthern Cal a First Four meccsén 17 pontos hátrányból fordított a Providence ellen, most pedig 8 ponttal voltak lemaradva a félidőben. A második felvonás felénél volt 9 pont is a hátrányuk, de két perccel a vége előtt fordítottak, Elijah Stewart fél perccel a vége előtt triplájával pedig meg is nyerték a meccset 66-65-re, egyetlen ponttal. Az első kör végére várt Semi Ojeleye 24 pontos, 10 pattanós dupla-duplája kevés volt a vesztesnél. A 3. kiemelt Baylor a második félidőben egy 20-ast vert a New Mexicóra, így simán győztek - a draft első körének végére várt Johnathan Motley dupla-duplát hozott (15 pont, 10 pattanó, 3 gólpassz, 2 blokk).

A 7. kiemelt South Carolina szintén a második félidőben intézte el a Marquette-et, pontosan 20 ponttal nyertek végül Sindarius Thornwell (29 pont, 11 pattanó) vezetésével. A 2. kiemelt Duke pedig már az első félidő után 14 ponttal vezetett a Troy ellen, végül 22-vel győztek - a Top5-be várt Jayson Tatum sokoldalú volt (18 pont, 12 pattanó, 4-4 szerzett labda és blokk), a második kör elejére várt Grayson Allen is kapkodta magát (21 pont, 5/9 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz), az első kör második felébe várt Luke Kennardnak nem ment viszont a játék (8 pont, 3/12 mezőny), a szintén az első kör végére jósolt Harry Giles pedig összesen 6 percet töltött a pályán.

Eredmények a Keleti régió első köréből

SMU (6.) - USC (11.)  65-66
Baylor (3.) - New Mexico (14.)  91-73
South Carolina (7.) - Marquette (10.)  93-73
Duke (2.) - Troy (15.)  87-65

Midwest

Az 1. kiemelt Kansas lemosta a pályáról a UC Davist, már a félidőben 22 ponttal jobban álltak, a végére 38 pont lett a különbség, és elérte a Jayhawks a 100 dobott pontot is. A győztesnél a Top5-be várt Josh Jackson jó volt (17 pont, 7 pattanó), a második kör közepére várt Devonte Graham is hasznosan játszott (16 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), a második kör legvégére várt Frank Mason pedig vezérként teljesített (22 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó). A 9. kiemelt Michigan State a félidőben 11 ponttal vezetett a Miami ellen, de már a 30 percben megvolt a közte 20, ami a vége is lett - a Spartansnál a lottery végébe várt Miles Bridges (18 pont, 9 pattanó) volt az egyik legjobb. A 12. kiemelt Rhode Island okozta a nap egyik meglepetését (a USC mellett), miután simán verték a Creightont úgy, hogy a második félidőben nem nagyon volt kérdés, ki fog továbbjutni, hiába lett a vége "csak" 12 pontos győzelem. A vesztesnél az első kör közepére várt Justin Pattonnak nem ment a játék (8 pont, 7 pattanó, 3/12 mezőny).

A 3. kiemelt Oregon 18 pontot rakott közé az Iona elleni mérkőzésen a félidőre, lényegében 20 perc alatt eldöntötték az összecsapást - a Ducksnál a második kör elejére várt Dillon Brooks is jó volt (16 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), a második kör közepére jósolt Jordan Bell pedig dupla-duplázott (17 pont, 12 pattanó). A 7. kiemelt Michigan szoros mérkőzést vívott az Oklahoma State-tel, de az utolsó percben és fél perccel a vége előtt is 7 ponttal vezettek - a vége ugyan 1 pontos Michigan-siker lett, de elég jól büntetőztek ahhoz, hogy ne legyen esélye ellenfelüknek fordítani. A vesztesnél a második kör elejére várt Jawun Evans sokoldalú volt, de sokat is hibázott (23 pont, 12 gólpassz, 7 pattanó, 10/26 mezőny). A 2. kiemelt Louisville pedig 25 perc alatt 15 pontra elhúzott a Jacksonville State-től, onnan nem volt már visszaút a 15. kiemelt számára. A győztesnél az első kör második második felébe várt Donovan Mitchellnek a dobás nem ment, a játék többi része viszont igen (9 pont, 3/15 mezőny, 10 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda).

Dél

Az 1. kiemelt North Carolina a Kansashez hasonlóan lemosta a Texas Southernt a pályáról, 39 ponttal diadalmaskodtak - a Tar Heelsnél a lottery végébe várt Justin Jackson vitte a prímet (21 pont, 7 pattanó). A 8. kiemelt Arkansas nagy meccset játszott a Seton Hall-lal - 51-46 után például egy 12-1-gyel 6 pontos előnyre tett szert a Seton Hall a második félidő közepére, de a végjátékban pontosabb volt az Arkansas, 70-71 után az utolsó percben csak ők szereztek már pontot, így nyertek 6 egységgel. A 6. kiemelt Cincinnati 11 pontos fórt szerzett a félidőre a Kansas State ellen, onnan pedig már nem volt visszaút ellenfelüknek - a vesztesnél a második kör közepére jósolt Wesley Iwundu 19 pontig jutott, de nagyon egyedül maradt.

A UCLA Kent State elleni győzelméről reggel beszámoltunk már részletesen - ezen a linken olvashatjátok. A meccshez tartozik, hogy Lonzo Ballnak volt egy nagy esése a meccsen, de nem lett nagyobb baja. A 10. kiemelt Wichita State kiejtette a 7. kiemelt Daytont - a második félidő második fele volt a győztesé, ott döntötték el a maguk javára a mérkőzést, végül 6 ponttal győztek. Az 1. kiemelt Kentucky pedig 14 pontos fórba került a Northern Kentucky ellen a félidőre, és bár ebből lejött 10 pont alá ellenfelük, a Wildcats győzelme nem forgott veszélyben. A győztesnél a Top5-be várt De'Aaron Fox volt a legponterősebb (19 pont, 6 eladott labda), a szintén Top10-be jósolt Malik Monk 12 pontig jutott, az első kör végére várt Bam Adebayo pedig uralta a palánkok területét (15 pont, 18 pattanó)