March Madness: A Duke és a Michigan State is a 4 között

Tegnap este kialakult a Final Four mezőnye az NCAA tornán - a harmadik életben maradt első kiemelt, a Duke is ott lesz a 4 között a Michigan State-tel egyetemben.

A déli régió döntőjében az első kiemelt Duke a második kiemelt Gonzagával csapott össze. Az első negyed felénél úgy tűnt, hogy a Blue Devils könnyedén nyerhet, hiszen már 10 ponttal vezettek (12-22). Innen visszakapaszkodott ellenfelük, a félidőben 5-tel mentek Mike Krzyzewskiék (26-31). Fordulás után még fordított is a Gonzaga, ám 38-34 után egy 9-0-lal visszavette előnyét az első kiemelt. Öt perccel a vége előtt mindössze 2 ponttal ment a Duke (51-53), ám a végjátékot sokkal jobban bírták, összesen 1 pontot szerzett a Gonzaga ezt követően, így végül 52-66 arányban győzött a Blue Devils.

Leginkább érdekes játékosuk, az 1/1 esélyes Jahlil Okafor visszafogott volt (9 pont, 8 pattanó, 4/10 mezőny), de a másik első kör első felébe várt újoncuk, Justise Winslow valamivel meggyőzőbb teljesítményt nyújtott, még ha nem is ment neki annyira a dobás (16 pont, 5 pattanó, 4/12 mezőny).

A keleti régió fináléját a negyedik kiemelt Louisville és a hetedik kiemelt Michigan State játszotta. 12 percig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán az első félidő utolsó 8 perce sokkal jobban sikerült a Louisville-nek, 8 pontos előnyt építettek ki maguknak (32-40). A második felvonás első 4 perce alatt ledolgozta hátrányát a Spartans (41-42), de még mindig Rick Pitinóék maradtak előnyben. 10 perccel a rendes játékidő vége előtt volt egy fordulat, 47-51 után ugyanis egy 10-0-s két perccel fordított a Michigan State (57-51). A 38. perc közepén még öt ponttal álltak jobban (63-58), de másfél perc alatt visszavette a vezetést ellenfelük (63-64). Marvin Clark Jr. kettesével megint a Spartansnál volt az előny, 4 másodperccel a vége előtt pedig Mangok Mathiang csak egy büntetőt értékesített a kettőből, így jöhetett a hosszabbítás (65-65).

Bryn Forbes öt pontjával lépett meg a Michigan State, és bár egy perccel a ráadás vége előtt csak két pont volt a távolság (72-70), a végén a Spartans maradt higgadtabb - Branden Dawson támadópattanó után tudott betalálni, ami kulcsmomentumnak bizonyult fél perccel a vége előtt -, így a három első kiemelt mellett ők lehetnek ott a Final Fourban, miután 76-70-re győztek.

A győztesnél az nbadraft.net által második körbe várt és már említett Dawson (9 pont, 11 pattanó, 4 blokk) kulcsszerepet játszott. Forbes kintről volt halálos (14 pont, 4/6 tripla), Travis Trice-nak a dobás nem ment, de sokoldalúan kosarazott (17 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz, 5/15 mezőny), Denzel Valentine (15 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) viszont a játék minden elemében húzóember volt. A túloldal két ásza közül Montrezl Harrellnek (16 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) sokkal jobban ment a játék, Terry Rozier túlvállalta magát (13 pont, 6/23 mezőny, 8 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda), és bár Wayne Blackshear (28 pont, 6/13 mezőny, 12/12 büntető) kiváló teljesítményt nyújtott, ez most kevés volt a továbbjutáshoz.

Folytatás szombat este, magyar idő szerint vasárnap hajnalban.