A Diósgyőr sem tudta megszorítani a Sopront

A 15. percben már 20 ponttal vezetett a Diósgyőr ellen a Sopron, amely franciaországi Euroliga-győzelme után a magyar bajnokságban újabb fölényes diadallal őrizte meg veretlenségét.

Uniqa Euroleasing Sopron - Work Force DKSK Miskolc  73-48  (22-11, 19-14, 20-12,12-10)

Mindkét együttes sikeres hétközi fellépés után várhatta az összecsapást, a Sopron Franciaországban aratott fölényes győzelmet az Euroligában, a Diósgyőr pedig közel 30 pontos verést mért egy elvileg rangadó jellegű összecsapáson a ZTE-re. A 4 soproni légiós közül Anita Teilane maradt ki.

Krnjics, a triplát dobó Milovanovics és Johnson révén egy7-0-s másfél perccel indított a Sopron ám a 3. perc végén 7-6 állt az eredményjelzőn Bozóki, Sanford és Raven jelezte: nem csupán országjárásra utazott Sopronba a Diósgyőr. A folytatásban ugyan Bukovszki beemelt egy hármast, de  főként a palánkok alatt rendre ügyesen megjátszott Krnjics eredményessége révén újra megugrottak a hazaiak. A negyed végén szétesett a Diósgyőr játéka, 8-0-s rohammal s 11 pontos vezetéssel zárta a szakaszt az Uniqa.

A csereként beállt Szabó kosarára Milovanovics felelt a második 10 perc elején. A soproniak szerb kiválóságának találata csapata 12-0-s futásának kezdetét jelentette, a 15. percben 20 pontra nőtt a különbség. A félidő végén a duplát s triplát is dobó Bukovszki vezérletével egy 9-2-es szakasszal csökkentették hátrányukat a vendégek.

Holt tripla majd Milovanovics dupla, így indult a második félidő, hamar újra 20 pontra nőtt a hazai előny. Holt újabb hármassal jelezte, hogy kezd játékba lendülni. Folyamatosan nőtt az Uniqa előnye, a Diósgyőr nem tudott jelentős ellenállást kifejteni. A záró szakaszban már mindkét edző csapata legfiatalabb játékosait szerepeltette.

Sopron: Fegyverneky 7, Holt 10/6, Johnson 14, Milovanovics 21/3, Krnjics 8. Cs: Zsovár 6, Licskai 4, Pál, Szabó, Böröndy 1, Vágvölgyi 2.

Diósgyőr: Bukovszki 10/6, Raven 7/3, Skorics 4, Bozóki 9/3, Sanford 10. Cs: Reiner, Szabó P. 4, Dubei 4, Ocsenás, Fejes.

Fotó: Tóth Zsombor