A remeklő Győr fölényesen nyert Pécsett

Fűzy Ákos győzelemre vezette a Győr csapatát élete első olyan mérkőzésén, amelyen vezetőedzőként ellenfélként látogatott korábbi sikerei helyszínére, Pécsre. A Győr türelmesen, taktikusan játszott, játékosai kitűnő dobóformát fogtak ki, míg pécsi részről az első negyed után csupán Raksányi teljesítménye volt olyan, amilyen egy rangadón elvárható. Ez a magyarázata a meglepő, meglepően sima, ám a látottak alapján teljesen megérdemelt győri győzelemnek.

Pécs 2010 - UNI Seat Győr 67 - 84 (22-24, 12-28, 18-20, 14-12)

Az első hazai támadás során 3 személyit gyűjtöttek a vendég győriek, akiknek játékán kezdetben érződött a hosszú oroszországi utazás, valamint a súlyos vereség okozta tompaság. Három perc elteltével 8-1-re vezetett a pontosabban, dinamikusabban kezdő pécsi csapat, utána Ciglar triplája azonban lökést adott a vendégeknek, akik 2 pontra feljöttek. Amikor Nagy-Bujdosó labdához ért, szórványos füttyszó hangzott fel. A szakasz második felében Quigley bravúros kosarai, valamint Murphy közeli találatai révén tartotta előnyét a Pécs. A győriek inkább indításokból voltak eredményesek, felállt védelemmel szemben nem igazán boldogultak, ráadásul a hazaiak sokkal erőszakosabban mentek a lepattanókért is. A negyed hajrájában a cserék után megtört a Pécs lendülete, Ciglar betörése, valamint Rasheed triplája után kiegyenlített a Győr, sőt, előbbinek a dudaszóra a félpályáról beemelt hármasával fordított a vendégcsapat. A maga nemében ez a találat is volt olyan parádés, mint Németh István Székesfehérvárott dobott félpályás hármasa.

Murphy duplájára Sujanová kosár plusz büntetős akcióval felelt, amely egy, a cseh vb-ezüstémes erőcsatár vezette 9-0-s győri roham kezdetét jelentette. Időkéréssel rendezte csapata sorait Dokics, s Murphy vezérletével megkezdte a felzárkózást csapata. Ekkor Fűzy Ákos kért időt, zónára váltott, s újfent ellépett a Győr labdazerzések utáni gyors kosarakkal, majd Rasheed pazar megmozdulásai, újabb hárompontosa, s látványos betörés után szerzett találatával 14 pontra nőtt a győri előny. A félidő hajrájában Raksányi próbálta versenyben tartani a pécsi együttest, ám a második negyedben szellemes, remek támadójátékot nyújtó Győrnek mindenre volt válasza, s 18 pontos előnyt szerzett szünetig.

Ciglar kosarával indult a második félidő, amellyel 20 pontra nőtt a vendégek előnye. Utána elkezdtek hullani a triplák, Raksányi, Sujanová, Quigley és Pilav voltak az "elkövetők", azaz három hazai hármasra jutott egy győri, 14 pontra fel is jött a hazai együttes. Rasheed Ritával azonban nem bírtak a hazaiak, az ő és Ciglar remek dobóformája révén tartotta megnyugtató előnyét a Győr, még az sem okozott gondot a vendég csapatnak, hogy Nagy-Bujdosó gyors egymásutánban kapott 3 személyit.

A záró szakasz elején Sujanová és Simon találataival 23 pontra duzzadt Fűzy Ákos együttesének előnye. Küzdöttek, mentek, hajtottak a pécsiek, ám a Győr gyorsabb, pontosabb játéka ellen nem volt ellenszerük, váratlanul simán nyert a vendég győri együttes.

Érdekességek a statisztikából:

Pécs: Murphy (18 p., 7/13 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető, 7 lepattanó), Raksányi (17 p., 5/7 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető, 3 lepattanó, 2-2 eladott labda és gólpassz) Quigley (13 p., 4/9 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető, 7 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 4 gólpassz).

Győr: Ciglar (25 p., 7/9 dupla. 3/4 tripla, 2/3 büntető, 2 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Rasheed (6/10 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető, 7 lepattanó, 4 szerzett, 2 eladott labda, 3 gólpassz), Sujanová (16 p., 5/9 dupla, 1/2 tripla, 4 lepattanó (mind támadó), 4 szerzett, 1 eladott labda).

Kép: gyorikosar.hu
Slide: gyorplusz.hu