Csúcsrangadók - vendégsikerekkel

A női Euroliga mindkét mai csúcsrangadóján vendégsiker született, a Ros Casares Valencia Isztambulban "lemosta"  pályáról a Galatasaray csapatát,  címvédő Perfumerias Avenida viszont Salamancában kapott ki a Fenerbahce együttesétől. Ez a meccs egyben a játéknap egyetlen magyar vonatkozású veresége,hiszen Németh Bernadették hazai pályán,Ujhelyi Petráék pedig idegenben nyerte.

A Ros Casares az első félidőben a Galatasaray ellen ott folytatta, ahol a múlt héten a Jekatyerinbrg ellen hazai környezetben abbahagyta. Mint emlékezhetünk rá, akkor az utolsó negyedben négy ponton tartotta a Jekatyerinburgot. Most a Galatasarayt tudták az első félidőben 19, azon belül a második negyedben pedig mindössze 6 ponton tartani...Diana Taurasi 3/11-es,Tina Charles pedig 3/9-es mezőnymutatóval zárta az első félidőt. A harmadik negyedben folytatódott a Valencia hihetetlen fölénye, ekkor Palau felelt a pontokért, a Galatasaray pedig továbbra sem találta az ellenszert a spanyol együttes védekezésével szemben. Harminc perc után kerek 30 pont volt a különbség, s ami még hihetetlenebb adat: 26 pontnál járt ekkor a Galatasaray. A záró negyedet 20-20-ra adták a felek, óriási meglepetésre szinte kiütéssel 76-46-ra nyert a Ros Casares, kár, hogy Honti Kata nem játszott - igaz Laureen Jackson sem került a pályára

Az USK Praha csapatában még mindig nem szerepeltt DeLisha Milton Jones, és bizony szenvedett a Gdynia ellen a cseh együttes. A vége azonban, ahogy egy hete Győrben,ismét a cseh csapaté volt, Vitecková megint kitett magáért, 24 ponttal zárt. Úgy nyert 82-77-re az USK, hogy a záró negyed előtt még egyetlen ponttal a Gdynia vezetett. Kaunasban úgy nyert 69-67-re a Bourges, hogy a végén majdnem eladta a záró negyed előtt meglévő 9 pontos előnyét.

Vajda Annát hamar csatába dobta edzője a másik spanyol-török csúcsmeccsen Salamancában, ahol Nusi egyik korábbi csapata, a Fenerbahce vendégeskedett. A magyar kiválóság pályára lépésével felgyorsult a hamar 11-4-es hátrányba kerülő címvédő játéka, olyannyira, hogy a nyitó negyed végén többek között az ő kosarával fordítani tudott az Avenida, amely egy negyed után 16-13-ra vezetett. A második negyedben Vajda nélkül játszott a Salamanca, s a két csapat fej-fej mellett haladt. Spanyol részről a brazil Erika villogott, míg a másik oldalon egységes csapatmunkával tartotta a lépest a Fener, McCoughtry, Tamne és Taylor tett ezért a legtöbbet. A félidő végén Bonner és Marta Fernandez is megrázta magát, így a szünetben 38-34-revezetett a címvédő. Szünet után McCoughtry vezetésével ellenfele után eredt a Fener, de a kritikus pillanatokban vagy Erika, vagy Bonner révén újított a címvédő. A szakasz második felében aztán elsősorban török Eb-ezüstérmeseinek, Yilmaznak és Vardarlinak a kosaraival fordított, s összességében egy 15-0-lal állva hagyta a Fenerbahce a címvédőt. Hiába jött vissza Vajda a negyed végén, triplái sajnos nem ültek. A szakasz végén azért 10 pontról 6-ra a Salamanca. Az Avenida, s benne Bonner is lendületben maradt, s 59-55-re feljött. Utána azonban ismét a török együttes következett, az ex-soproniak, Matovics, McCoughtry és Tamane vezetésével egy 8-1-es futással újra meglépett,sőt 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye. A negyed közepén egyszerre küldte pályára Erikát, Bonnert és Vajdát a Salamanca edzője, ám jelentősen közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez. Percekig mutatott 73-64-es Fenerbahce vezetést az eredményjelző. Az utolsó percben aztán Feaster triplája, majd Bonner duplája után felcsillant a remény a címvédő előtt, de a szabálytalanság után a rutinos Taylor értékesítette a büntetőket, végül 77-69-re nyert a Fener, amely a címvédőt saját pályáján fosztotta meg a veretlenségétől. Vajda Anna 17 percet játszott, 1 duplája sikeres volt, ám négy triplakísérletéből egy után sem esett a gyűrűbe a labda. Statisztikai lapjára 4 lepattanó, 1 gólpassz és 1 eladott labda került.  A B-csoport másik esti meccsén a kiegyenlített első félidő után a Schio a harmadik negyedben döntötte el a meccset a maga javára Tarbes-ban, s győzött 75-66-ra.

Németh Bernadett brillírozott a kassai csapatban a Brno ellen az első félidőben. A magyar irányító a szezon során a legjobb Euroliga-meccsét produkálta. az első félidőben két triplát - benne a félidő utolsó kassai találatát - szerzett, hibátlanul, s ugyanígy értékesítette mind a két büntetőjét, emellett három gólpasszt is kiosztott társainak. Szünet után kissé megnehezítette a saját dolgát a Good Angels. Ahelyett, hogy rátett volna még egy lapáttal, s eldöntette volna a meccset, kicsit lezserebben védekezve magára húzta  Brnót, amely 4 pontra feljött a záró szakasz előtt. A negyedik negyed közepén 57-51 után, többek között Betty gólpasszaival egy 14-0-s bő 3 perces futással eldöntötte a meccset a Good Angels, amely végül 71-54-re nyert. Németh valamivel több,mint 19 percet, azaz csaknem egy félidőt a pályán töltve egyetlen kétpontos kísérletét ugyan elhibázta, ám mindkét tripláját, s mindkét büntetőjét értékesítette. E 8 pont mellett 2 lepattanó, 5 gólpassz és 1 szerzett labda került a statisztikai lapjára, eladott labdája nem volt, imponáló irányító-mérleg.

Ujhelyi Petrának a dobás nem ment, ismét a lepattanókkal tette magát hasznossá a csapata által a záró szakaszban kicsikart horvátországi sikere (73-65) alkalmával. Petrának három mezőnykísérlete közül egy sem sikerült, 2 büntetőjéből egyet bedobott. Viszont leszedett 6 lepattanót, s adott 2 gólpasszt, a Wisla záró szakaszt 21-12-re nyerve 73-65-re győzött a Gospic otthonában.