Döntőt játszik a Diósgyőr a Közép-európai Ligában

Bár a félidőben még 5 pontos hátrányban volt, a harmadik negyedben nyújtott szédületes játékának köszönhetően legyőzte a házigazda Valosun Brno együttesét a Diósgyőr a női Közép-Európa Liga elődöntőjében. Holnap a fináléban az Arad ellen játszanak Peresztegi Nagy Ákos tanítványai

Valosun Brno - Work force DVTK Miskolc 77-90 (18-19, 23-17, 8-29, 26-25)

A női Közép-európai Liga négyes döntőjének első mérkőzésén a papírformának megfelelően a román éllovas Arad legyőzte a cseh Trutnov együttesét. A csehek bő három negyeden tartani tudták a lépést a remek erőkből álló román együttessel, a harmadik negyed után csupán 56-51-re vezetett az Arad, a befejező negyed pedig a egyértelműen a román csapat fölényét hozta, amely végül 85-66-ra győzött.

Megilletődötten kezdett Peresztegi Nagy Ákos együttese, hamar megugrott 5-0-ra a Valosun. Bő másfél perc elteltével Sanford szerezte a magyar csapat első kosarát, s az amerikai center eredményessége révén 7-7-nél utolérte a hazaiakat. Gyorsan megtört a lendület, egy 7-0-s futást "repesztett" a kis Brno. Szerencsére nem volt végzetes a kis rövidzárlat, Raven rázta meg magát s eredményességének köszönhetően a negyed hajrájában  egy 9-2-es rohammal ismét beérte ellenfelét, sőt a negyed végén át is vette a vezetést. Ahogy a meccset, a második negyedet is a Valosun kezdte jobban, egy 6-2-es szakasszal. Bár hátrányban volt, a Disógyőr Skorics és Raven kosarainak köszönhetően "engedte el" a Svrdliková és Perostyska vezette hazai együttest. A félidő hajrájában az addig erőlködő Sprague két kosarával 5 pontos előnyre tettek szert a hazaiak.

Szédületesen, remek védekezéssel s könnyű kosarakkal egy 11-2-es rohammal kezdte a második félidőt a Diósgyőr - át is vette a vezetést. A negyed közepén 2 pontra feljött a Valosun, ám e kiélezett helyzetben előbb Bozóki duplát majd Bukovszki triplát, Sanford egy majd Raven 2 büntetőt dobott s kerek 10 pontra nőtt a szárnyakat kapó Diósgyőr előnye. Továbbra is lendületben maradtak a miskolci lányok, a hazaiak pedig fokozatosan vesztették el a kedvüket. A harmadik negyed után már 16 pontos Diósgyőr-vezetést mutatott a tábla. A záró szakaszban már próbálta pihentetni csapata kulcsembereit Peresztegi Nem egészen 3 perccel a vége előtt egy 8-0-s futással 10 ponton belülre zárkózott fel a "kis Brno"., de ekkor Raven megadta a kegyelemdöfést a jól küzdő, lelkes hazai csapatnak.

A diósgyőriek centere, Sanford igen "izmos" 18-18 pont és lepattanós dupla-duplával zárta a meccset.

Diósgyőr: BUKOVSZKI 11/9, RAVEN 21/3, SKORICS 15, Bozóki 8, SANFORD 18. Cs: Szabó P. 3, Fürtös 3/3, Dubei 4.

A Valosun legjobb dobói: Fontenette 15, Perostiyska 14, Mihalková 12/9, Borecká 10/6

Fotó: orszagosmedia.hu