Először kaptak ki bajnokin Ujhelyi Petráék

Több rangadót is játszottak az európai élcsapatokban légióskodó magyar kosaras lányok. A mérleg 3 győzelem és 2 vereség. Tavasszal már egy hatodik játékosunk is légiósként szerepel!

Rangadót játszottak az Euroligában soproniak csoportjában szerepő Polkowice otthonában Ujhelyi Petráék, s a Wisla elszenvedte első vereségét a lengyel bajnokságban. A Polkowice az első negyedben 6 ponttal megugrott, s bár a Wisla végig "üldözte" riválisát, utolérnie nem sikerült - a 6 pont maradt a végén is, 71-65-re nyert a hazai együttes. A magyar center a kezdő ötös tagjaként 22 percet játszott, s 3/7-es dupla-mutatóval 6 pontig jutott. Emellett 3 lepattanót szerzett, adott 2 gólpasszt, s volt egy szerzett labdája.

Spanyol földön nehéz összecsapáson diadalmaskodott Vajda Nusival a kezdő ötösben a Salamanca, amely az 5. helyen álló Mariana együttesét verte 77-72-re. A riváils remek támadójátékkal indítva 24-17-re nyerte az első negyedet. A Salamanca üldözőbe vette riválisát, s bár a záró szakasz előtt még 2 pont hátránya volt, a befejező negyed Euroliga-címvédőre emlékeztető védekezése révén a maga javára fordította az összecsapást. A magyar erőcsatár 26 perc alatt 8 pontot (2/5 dupla, 1/4 tripla és büntető) és 7 lepattanót szerzett.

Honti Katáéknak könnyebb dolguk volt, a 12. helyen álló Celta Vigo együtteséhez látogattak, s fölényesen 89-49-re nyertek. Kata ezúttal 16 percet játszott a Ros Casares csapatában, egy dupla-kísérlete sikeres volt, emellett 3 lepattanó és 5 gólpassz került a statisztikai lapjára. Az eurobasket.com-on ugyan még Natalia Hejková volt megjelölve vezetőedzőként, ám a napokban - fölöttébb meglepő módon - leváltották... Pedig a csapat jól áll az Euroigában, és veretlenül vezeti a spanyol bajnokságot.

Hamarosan újabb játékossal bővül a spanyolországi magyar légiós kontingens, ugyanis az ünnepek között csatlakozik a Rivas Ecopolis együtteséhez az Uniqa Euroleasing által a gárdának kölcsönadott válogatott center, Krivacsevics Tijana. Ez egyben azt jelenti, hogy tavasszal mindhárom spanyol Euroliga együttesnek lesz magyar játékosa.

Rangadót nyert a szlovák bajnokságban a Good Angels Kosice, s ez a meccs ismét rávilágított a szlovák bajnokság erejére - illetve inkább gyengeségére. A kassai együttes úgy verte 70-45-re a 2. helyen álló rózsahegyieket, hogy a záró szakaszban már kiengedve azt 16-12-re elveszítette...Németh Bernadett egy duplával és egy büntetővel járult hozzá a kassai csapat sikeréhez.

Szintén rangadót játszott a Vida Annával felálló francia Mondeville, amely kikapott, s így helyet cserélt a forduló előtt még mögötte tanyázó Landes együttesével. Válogatott bedobónk 12 percet játszott, 2 sikertelen triplakísérlete volt, ám a mezőnyben 2-2 lepattanóval és szerzett labdával hasznossá tette magát.