Honti és Ujhelyi döntős, Krivacsevics is ott lehet

Pénteken lejátszották a női Euroliga nyolcaddöntőinek visszavágóit Honti Kata és Ujhelyi Petra spanyol, illetve lengyel csapatával már beverekedte magát a nyolcas döntőbe. Krivacsevics Tijana ki-ki meccset játszik együttesével a jövő héten, hogy ott legyen, de Vajda Anna együttese, a címvédő Perfumerias Avenida hosszabbítás után kikapott Schióban, így kiesett. Nézzük a részeteket.

Honti Kata együttese, a Ros Casares Valencia idegenben is fölényesen verte a lengyel Polkowice csapatát, s két magabiztos győzelemmel kvalifikálta magát az isztambuli nyolcas döntőre. Lengyel földön a spanyol sztárgárda a félidőben 23 ponttal vezetett, s végül 78-58-ra nyert Polkowicében, így megérdemelten jutott tovább. Kata 8 percet kapott, volt egy rossz duplája, s 2 lepattanót és 1 labdát szerzett.

A Wisla Krakkónak úgy látszik édesmindegy hogy hazai pályán vagy idegenben játszik, ugyanis Prágában is ugyanúgy 14 ponttal nyert (74-60), mint kedden Krakkóban (66-52). A prágaiaknál már játszott, de igen gyenge napot fogott ki a kétszeres világ- és olimpiai bajnok amerikai DeLisha Milton Jones, s az ő 20%-os (2/10) mezőnymutatója is jelentős szerepet játszott a cseh bajnok sima vereségében és kiesésében. Petráék az első negyed után 24-13-ra vezettek, s attól kezdve tartották, sőt kicsit növelték is előnyüket. A 12 percet játszó Petrának "csak" a dobás nem ment, volt 5 rossz kísérlete, ám leszedett 4 lepattanót, s adott 2 gólpasszt.

Krivacsevics Tijana csapata, a Rivas Ecoplis egy fordulatos meccset vesztett el 68-60-ra Bourgesban, úgy, hogy az első negyed után még 9 pontos hátrányban volt, ám a 4. negyed előtt 2 pontos előnyben volt A záró 10 percben szerzett mindössze 6 pont viszont megpecsételte Tijanáék sorsát. A magyar centernek 10 perc alatt volt 2 rossz dobása meg egy lepattanója. Jövő szerdán ki-ki meccs lesz Madridban. Aki kikap - kiesik...

Vajda Anna csapata, a címvédő Perfumerias Avenida Salamanca a nagy meglepetésre hazai pályán elveszített meccs után úgy látogatott Schióba, hogy számára csak egy elfogadható eredmény van a remény életben tartására, a győzelem. A csoportkörben is találkozó együttesek összecsapásán végig fej-fej mellett haladtak váltott vezetéssel a felek, s a rendes játékidő végén 68-68-at mutatott a tábla. A hosszabbításban aztán új erőre kapott a Schio, amelynek több játékosa tudott hozzátenni a csapat összteljesítményéhez, a címvédőnél a Bonner-Erika duó nagyon magára maradt, így a túlórát 14-4-re nyerve a Schio 82-72-re győzött, s bejutott a nyolcas döntőbe. Nusi 27 percet játszott, s volt 3-ból 1 jó duplája, s a triplákat is ugyanilyen találati aránnyal dobta. Az 5 pontja mellé szedett még 3 lepattanót, eladott 3 és szerzett 1 labdát.

A jekatyerinburgi biztató helytállás után Kassán pillanatnyi esélye nem volt a győzelemre Stefan Svitek, az új magyar női kapitány együttesének, a Godo Angels Kosice csapatának. A sztárok sokaságát felvonultató "Jeka" 75-49-re nyert, s kettős győzelemmel jutott a 8 közé. Ugyanígy kettős győzelemmel biztosította részvételét az isztambuli fináléban a Fenerbahce is, amely Montpellierben annyit adott ki magából amennyi a biztos sikerhez (80-72) kellett.

Az "orosz rulett" résztvevői a Szpartak Moszkva és a Nagyezsda Orenburg - a Rivas Ecopolishoz és a Bourges-hoz hasonlóan - harmadik, azaz ki-ki meccset játszik a nyolcas döntőért, miután ma a Nagyezsda 87-75-re verte moszkvai riválisát.