Nagyot "szólt" a Beretta Salamancán

Három magyar légiós lány csapata győzelemmel kezdte a női Euroliga rájátszását, viszont óriási meglepetésre a tavalyi győztes, a Vajda Annát is soraiban tudó Perumerias Avenida saját pályáján kapott ki a csoportkörben nem igazán vitézkedő olasz Beretta Famila Schio együttesétől.

Honti Kata 6 perc alatt 3 ponttal vette ki a részét csapata, a Ros Casares Polkowice (lengyel) elleni kiütéses, 34 pont különbségű (88-54) sikeréből. Kata 1 dupláját bedobta, egy tripláját kihagyta, 2 büntetője közül az egyik volt sikeres.
Ujhelyi Petra 10 percet kapott a Wisla 66-52-re diadalmaskodó csapatában, a DeLisha Milton Jones-t nélkülöző cseh USK Praha ellen. Volt egy sikertelen duplája, szerzett 4 pattanót és 1 labdát, ráadásul kiosztott 1 gólpasszt. A Wisla ugyan 23-11-re megnyerte a nyitó szakaszt, ám a szünetre 5 pontra feljött a prágai együttes, de köztudott, hogy nem adják könnyen a nyolcas döntőbe jutást az Euroligában...
Krivacsevics Tijana csapata, a Rivas Ecopolis remek hajrával hozta a hazai győzelmet a francia Bourges ellen. A záró szakasz előtt még 4 pont hátrányban lévő spanyol együttes végül 65-59-re nyert. A magyar középjátékos közel 12 percet játszott, mindkét duplája sikeres volt, szedett 3 pattanót és elcsent 1 labdát.
Euroliga csapatokban szereplő kiválóságaink közül vélhetően Vajda Anna a legszomorúbb, hiszen csapata, a címvédő Perfumerias Avenida hazai vereséggel kezdte az egyenes kieséses szakaszt. Az olasz Beretta Famila Schio 13 pontos előnyt szerzett az első félidőben, de a záró szakasz elején 5 pontra jött föl a Salamanca, viszont közelebb nem tudott kerülni olasz riválisához, amely végül 67-59-re győzedelmeskedett, a játéknap egyetlen vendégsikerét jegyezve. Nusinak 11 perc alatt volt egy sikertelen duplája és két pontatlan triplája, ugyanakkor leszedett 5 lepattanót, ebből 2-t a Schio palánkja alatt.
A Fenerbahce  biztosan verte a Montpellier együttesét 83-71-re, s már egy negyed után döntésre vitte a dolgot, a nyitó szakasz után 28-14-re vezetett. Az orosz párharcban a Szpartak 93-79-re verte az Orenburgot, a Jekatyerinburg viszont csak nagy nehezen "gyűrte le" 61-55-re az új magyar kapitány, Stefan Svitek vezette Good Angels Kosice csapatát.

Egy kör lement, de a győzteseknek még nincs okuk az örömre, s a veszteseknek sem kell a "kardjukba dőlni", hiszen pénteken jön a második felvonás, ahol akár le is zárulhatnak a párharcok. Az viszont biztos, hogy az első meccset elveszítő együttesek nem fogják könnyen adni magukat, hiszen az "életben", azaz a versenyben maradás lesz számukra a tét.