Nincs már nyeretlen a bajnokságban

A forduló előtti beharangozónkban nem véletlenül emeltük ki, hogy várhatóan nagyon izgalmas fordulóra van kilátás, hiszen a legtöbb találkozó egyértelműen kétesélyes. Nem is kellett csalódnunk: a nyitómérkőzésen a Cegléd óriási hajrában nyert a Baja ellen. A szombati játéknapon a BEAC-Szekszárd és a BSE-FTC mérkőzés dőlt el a végjátékban.

UNIQA-Euroleasing Sopron – ZTE NKK 75-55
(26-14, 17-7, 30-16, 2-18)

A forduló legtöbb mérkőzése a várt izgalmak tekintetében nem okozott csalódást, ám a bajnok címvédő Sopron alaposan alaposan gondoskodott arról, hogy a ZTE elleni összecsapásuk simán alakuljon. Székely Norbert csapata már igen korán tekintélyes előnyre tett szert, amikor Kuraszova tempójával az 5. percben 10-0-ra vezetett. A második negyed derekán a palánkok alatt amúgy is hátrányban lévő vendégeknél Horváth Zsófia kapta meg 4. hibáját, amelyet követően a nagyszünetre húsz fölé nőtt a hazai előny. A 26. percben Licskai büntetője után már a harmincas határt ostromolták a hazaiak – végül 30 perc után 36-tal vezettek.
A záró negyedben junior csapatával játszott a Sopron, 73-37-es negyed végi állásról az utolsó percre 73-54-re alakult az eredmény. Czank végül betalált hazai részről, így nem maradtak pont nélkül az utolsó negyedben – azonban mindez simán belefért, a bajnok nagyon könnyedén fektette két vállra a ZTE-t.

Érdekességek a statisztikából:
Sopron:
Krnjics (16 p., 5/6 mezőny, 6/6 büntető, 6 lep.), Fűrész (11/3 p., 5/6 mezőny, 4 lep., 5 gólp.), Kuraszova (11/3 p., 9 lep.), Krivacsevics (8 p., 3/3 mezőny, 3 labdaszerzés).
Zalaegerszeg:
Zsovár (15/3 p., 1/8 tripla, 6 eladott labda, 7 kiharc. fault), Szélesy (10 p., 2/10 mezőny, 6/6 büntető, 5 lep.), Varga Zs. (6 p., 3/7 mezőny, 4 lep.), Horváth Zs. (2 p., 0/4 mezőny, 3 lep.).

Ceglédi EKK – Bajai NKK 86-75 (24-18, 16-17, 19-21, 27-19)

Nem kezdett jól az utóbbi hetekben gyengélkedő bajai együttes. Ujhelyi Gábor csapata rögvest magához ragadta a vezetést és a 12. percben Dobrowolska hét pontjával 31-18-ra el is húztak, innen kezdte meg a felzárkózást a Baja. Rengeteg személyi hibát, így büntetőket hozott a meccs, a hazaiak játékmestere, Katarzyna Cymmer például a 28. percben 12 percnyi játékidő után pontozódott ki. A záró szakaszban 66-64-nél a vendégek mestere kapott technikai hibát, egy 7-0-s rohammal azonban 71-71-nél újfent feljött a Baja. Innen azonban összeomlott a bajai csapat. Az amúgy is remekül teljesítő Orbán 11 pontot  szórt a végjátékban (egy triplát a dudaszóval egyidőben szórt be a félpályáról) – végérvényesen a Cegléd javára fordítva a meccset. A Baja remek szezonkezdetet követően ismét vesztett, ezzel 5-5-ös mérleggel áll a középmezőnyben.

Cegléd:
Orbán (28/9 p., 6/12 mezőny, 13/14 mezőny, 11 kiharc. fault), Serbán (17/3 p., 10 lep., 6/15 mezőny), Sosnowska (12/3 p., 3 lep., 3 gólp.), Ruttner Zs. (7/3 p., 5 lep., 4 gólp.).
Baja:
Scsekics (18/9 p., 3/9 mezőny, 9/10 büntető, 4 lep., 4 gólp.), Bozóki (16/3 p., 5/12 mezőny, 8 lep., 5 gólp.), Szabó P. (16 p., 7/10 mezőny, 8 lep.), Szepsi (14/6 p., 6/11 mezőny, 5 lep.).

ELTE-BEAC Újbuda – Atomerőmű KSC Szekszárd 68-67 (12-13, 18-16, 20-20, 18-18)

A szombati játéknap első találkozója hihetetlen izgalmakat hozott. A legnagyobb különbség a felek között öt pont volt – a 36. percben Katona Zsófia kosarával vezetett a BEAC 60-55-re. Az utolsó percbe érkezve Cvetanovics ziccerével viszont már a szekszárdiak jártak előrébb – érkezett is Balogh Judit időkérése. A végjátékban Szász Emese és Csicsai Kata is értékesítette büntetőit, Szemerédi viszont rontott, így a BEAC sem áll már győzelem nélkül a bajnokságban. Az Atomerőmű pedig kínos vereségével úgy tűnik mégsem lábalt ki hullámvölgyéből.

BEAC:
Zsámár (13 p., 9 lep., 8 kiharc. fault), Szász (13 p., 5 lep., 6 gólp.), Csicsai (15 p., 5/19 mezőny, 7 lep., 7 kiharc. fault), Katona (19/9 p., 8/16 mezőny, 3 lep.).
Szekszárd:
Cvetanovics (24 p., 10/13 mezőny, 13 lep., 6 eladott labda), Demeter (10 p., 3/10 mezőny, 7 lep.), Szemerédi (11 p., 0/5 tripla, 3/6 büntető).

BSE-FCSM – FTC 55-58 (12-11, 17-10, 17-20, 9-17)

Ellentétes előjelekkel készülhetett a két csapat: Puskás Artúr együttese egyre biztatóbb játékot nyújt, míg a Fradi láthatóan megérzi Vida Anna távozását. Ráadásul a Városmajorban Englert Orsolyára sem számíthatott Farkas Sándor.
A hazaiak nagyon jól kezdtek, a második negyed derekán pedig Tiba két triplát is bevágott, amivel 25-15-re húztak el. A nagyszünet után főleg Turóczi és a padról remekül beszálló Tamás pontjaival tudott felzárkózni az FTC, de a vezetést képtelenek voltak átvenni. A 37. percben Szondy büntetői után ismét hat pont volt a BSE előnye (53-47). A végjátékban azonban a rutinosabb vendégek kihasználták a hazaiak hibáit, Szlimák büntetőivel pedig végül megnyerték a találkozót.

BSE:
Tiba (12/6 p., 5/5 mezőny), Szondy (14/3 p., 5/14 mezőny, 4 gólp.), Sonyák (10/6 p., 4/11 mezőny, 5 lep.), Orsó (5/3 p., 2/10 mezőny, 3 labdaszerzés).
FTC:
Turóczi (16 p., 7/11 mezőny, 10 lep., 7 kiharc. fault), Russai (8 p., 4/4 büntető, 8 lep.), Kovács K. (10 p., 7 lep.), Tamás (15/3 p., 6/14 mezőny), Ruják (0 p., 0/6 mezőny, 5 lep., 6 eladott labda), Szlimák (5 p., 1/4 mezőny).

DKSK-MISI – Vasas Basket 71-64
(18-17, 17-20, 23-9, 13-18)

Egyértelműen kétesélyes találkozóra került sor Miskolcon. Nagyon együtt haladt a két csapat, bár az előny többnyire a Skorics vezette DKSK-nál volt. A hazaiak Teilanéval olykor nehezen bírtak a palánkok alatt, a félidőhöz közeledve a center pontjaival vezetett 37-33-ra a Vasas. A fordulás után Reiner négy pontjával hamar fordított a Diósgyőr, Hadzsovics triplájával pedig már 52-42-re vezettek a 27. percben. A záró szakaszban Maja Skorics büntető és Szabó Bettina tempójával az addigi legnagyobb különbséggel, 17 ponttal vezettek a hazaiak. 69-53 után úgy tűnt már eldőlt a mérkőzés, ám Pál Szandra két perc alatt szórt 9 pontjával 69-54-re zárkózott a Vasas. Mindez azonban már késői hajrának bizonyult, a DKSK végül megszerezte idei harmadik sikerét.

Diósgyőr:
Skorics (20 p., 7/15 mezőny, 8 lep., 8 kiharc. fault), Farkasinszki (16 p., 8/8 büntető, 7 lep.), Hadzsovics (16/6 p., 6/14 mezőny, 8 lep., 5 gólp., 5 kiharc. fault).