Női Euroliga: horvát bravúr Madridban

A női Euroliga szerdai, nyitó játéknapján többnyire a papírforma érvényesült. Azt, hogy a nyitó fordulóban még bármi megtörténhet, egy vaskos meglepetés azért jól jelezte. Úgy tűnik, a horvátok nem csak válogatott szinten mumusai a spanyoloknak.

Az A-csoportban csalóka, hogy a Jekatyerinburg „csak” 68-57-re nyert a Gdynia otthonában. Rögtön „tisztul a kép” ha tudjuk, hogy a sokak által akár a végső győzelemre is esélyesnek tartott orosz sztárcsapat már az első félidőben eldöntötte a meccset. A 11 pontjával, s 14 lepattanójával a sorozatot dupla-duplával indító Maria Sztyepanova és társai félidőben 43-22-re vezettek, s a második 20 percben gyakorlatilag „bohóckodtak”.

A Bourges-USK Praha összecsapás nem hozta a várt nagy csatát, hiszen a végső, 12 pontos különbség már az első negyed után (24-12) kialakult. A zseniális irányító, Celine Dumerc győzelemmel, 15 ponttal s 5 gólpasszal tért vissza Bourges-ba, a Győrből Franciaországba szerződő lett Ieva Kublina pedig 11 pontos és lepattanós dupla duplát tett a közösbe. Prágai részről a veterán amerikai csillag, DeLisha Milton (20 pont, 10 lepattanó) magára maradt, így 63-51-re nyert a Bourges.

A C-csoportban a duplán is magyar érdekeltségű Wisla-Good Angels mérkőzésről már szóltunk. Brnóban a hazai csapat egy félidőn át tudta tartani a lépést a Szpartak Moszkvával, amely a szünet után „robbantott”, s a 27-17-re megnyert harmadik negyeddel eldöntötte az összecsapást, amelyet végül 87-70-re nyert meg.

A Montpellier a 21-21-es döntetlenre végződő első 10 perc után a két középső negyedben döntötte el a Taranto elleni mérkőzést. Az igazán döntő a második szakasz volt, ezt 28-14-re nyerte a francia gárda, s végül 82-65-re győzött. A rutinos Edwige Lawson a maga 22 pontjával és 6 gólpasszával igazi vezéregyéniség volt.

A szerdai játéknap meglepetése Madridban született. Pedig a Rivas Ecopolis - Gospic meccs úgy indult, hogy a hazaiak érvényesítik a papírformát, hiszen 10 perc után 23-15-re vezettek. A szívósan küzdő horvát gárda azonban fokozatosan közelítette meg riválisát, a záró szakasz előtt már csupán egyetlen pont volt a Rivas előnye. Hiába szerzett 19 pontot a múlt hét végén még az amerikai válogatottban Sopronban fellépő Asjha Jones, s ért el 14 ponttal, s 13 pattanóval dupla-duplát Laura Nicholls, az egységes csapatjátékot nyújtó Gospic, amelyben 4 játékos ért el 10 vagy annál több pontot a negyedik negyedben fordított, s végül 74-69-re nyert a mind a 11 hárompontos kíséreltét elrontó hazai együttes ellen.