Női NB I: vasárnapi papírforma

A vasárnapi két női bajnokin érvényesült a papírforma, az ezüstérmes Pécs és a bronzérmes Zalaegerszeg is biztosan hozta a kötelező győzelmet hazai pályán.

ZTE NKK-AKSC Szekszárd 80-57 (25-22 18-15 19-14, 18-6)

Új edzőjével, a fiatal Magyar Gergellyel a kispadján három negyeden át kiválóan tartotta magát a szekszárdi együttes a tavalyi bronzérmes zalaegerszegiek otthonában. A végére azonban "elfogyott"a tolnai társulat, és a ZTE végül a papírformának megfelelően biztos győzelmet aratott.

Érdekességek a statisztikából.
ZTE: Bukovszki (16 p., 4 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda, 9 gólpassz), Szalay (15 p., 6 szerzett, 4 eladott labda), Szélesy (13 p., 6 lepattanó), Horváth Zs. (11 p., 8 lepattanó).

Szekszárd: Cvetanovics (13 p., 9 lepattanó, 5 eladott labda), Hajdu (10 p., 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda).

Pécs 2010 - Bajai NKK 82-58 (15-14, 28-19, 18-13, 21-12)

A Baja az első negyedben eddigi remek eredményeit igazolva kiválóan tartotta magát. A második szakaszban is jól játszottak a vendégek, de  a Pécs remek támadójátékkal rukkolt elő. A szünet után fokozatosan őrölte fel riválisa ellenállását a Pécs, és magabiztos győzelmet aratott, de a Bajának volt tartása, nem szenvedett kiütéses, megalázó vereséget.

Pécs: Murphy (20 p., 10/10 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Raksányi (13 p., 6/6 dupla, 1/1 büntető, 7 lepattanó), Quigley (13 p., 4/11 dupla, 0/3 tripla, 5/6 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth L. (8 p., 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda).

Baja: Scsekics (14 p., 1/7 tripla, 5/6 büntető, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 11 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Bozóki (12 p., 3/13 dupla, 2/3 tripla, 3 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda), Szepsi (12 p., 2/4 dupla, 2/4 tripla, 2/3 büntető, 5 eladott labda),Szabó P. (12 p., 6/9 dupla, 9 lepattanó, 6 szerzett labda).

Fotó: mizopecsibasketball.hu