Pécsett is veretlen maradt a Sopron

A rutinos Sopron az első félidő végén "állva hagyta" a jól küzdő pécsi csapatot, s az akkor megszerzett előny elégnek bizonyult Székely Norbert csapata számára, hogy megőrizze bajnoki veretlenségét.

PEAC-Pécs - Uniqa Euroleasing Sopron 58-69
  (20-21, 13-22, 19-18, 6-8)

A Lauber Dezső sportcsarnokot meglehetősen jól ismerő Fegyverneky Zsófia a vendégeknek szerzett vezetést egy kosárplusz büntetős akcióval. Hutlassa révén hármassal egyenlített a Pécs. A várt nagy küzdelem mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a szakasz közepe Jaeschke és Johnson kosarainak jegyében telt.
Fűrész szomorította triplával korábbi kenyéradóját, s a 8. percre Dokics szépen lecserélte kezdő ötösét. A cseresor ellen a Fegyverneky-Johnson kettős vezetésével fordított az Uniqa, Dusanics hármasával egyenlített a Pécs. Sőt a közben visszatérő Fűrész hármasával vissza is vette a vezetést. A remek játékot hozó, fordulatos negyed Milovanovics büntetői után minimális soproni vezetéssel zárult.

Krnjics és Jaeschke, a két center váltott kosarat a második negyed elején, majd jött egy újabb pécsi hármas - ezúttal Barbour-tól, s ismét a hazaiaknál volt az előny. Továbbra sem eresztették egymást a felek. A Sopronnál Krnjics többször is jelezte: ő is érzi még a pécsi gyűrűt. Hutlassa meg a negyed közepén újabb hármassal jelezte: ő is kezdi megszokni. Fegyverneky újabb kosár plusz büntetős játékkal jelentkezett, majd Teilane-t hozta szépen kihagyhatatlan helyzetbe - újra a Sopron vezetett. Hiába kért időt a Pécs, a félidő végén Milovanovics megrázta magát, büntetőket majd triplát is dobott. A negyed utolsó 3 percét az ő vezetésével 13-1-re nyerve 10 pontos előnyt szerzett szünetre a vendégcsapat.

Pál hármasával kezdődött a második félidő s ezzel 13 pontra nőtt az Uniqa előnye, Jaeschke felelt rá pécsi részről. A Sopron tartotta az első félidő hajrájában megszerzett előnyét. A szakaszban kicsit feljött a Pécs, ám 50-43 után Milovanovics, Johnson és a remeklő Fegyverneky vezetésével egy 9-0-s rohamot bemutatva 16 ponttal megugrott a soproni együttes. A negyed vége azonban a szívósan küzdő pécsi együttesé volt, amely Jaeschke és az újabb hármast dobó Hutlassa révén egy 9-2-es futással 10 ponton belülre került a negyed végére a Pécs.

Amely a 4. negyed elején lendületben maradt s 5 pontra küzdötte fel magát. A Sopront Johnson próbálta átlendíteni a holtponton. Sikerült neki, pláne hogy Fegyverneky is a segítségére sietett. Az utolsó 3 percre 9 pontos soproni vezetéssel érkeztek a felek. Milovanovics ugyan kihagyott két büntetőt, ám a Pécs siettette a támadásai befejezését, ez eladott labdákhoz vezetett részükről, így soproni győzelem született.