Volt tartása a győri csapatnak

A papírformának megfelelően biztosan nyert a Galatasaray Győrben. Az Uni Seat jól küzdött, a második félidőben már méltó partnere volt a török sztárcsapatnak, amely addigra már eldöntötte a meccset. Értékes részsikereket értek el a győriek, Simon Zsófia labdát lopott Diana Taurasitól, és az UNI Seat megnyerte a negyedik negyedet.

UNI Seat Győr - Galatasaray 82-106 (14-24, 16-28, 23-27, 29-27)

17 óra 54 perckor "törökvész" tört a győri egyetemi csarnokra, Ausztriából vagy félszáz bordó-narancssárgába öltözött török vendégmunkás érkezett buzdítani a Galata csapatát.

Előtte jó háromnegyed órával Rádonyi Kristóf televíziós kollégánk minden bizonnyal a nap legirigyeltebb magyar riporterévé, újságírójává avanzsált: riportot készthetett napjainkban a világ legjobb női játékosának tartott Diana Taurasival.

Mi is szerettünk volna, de mint megtudtuk, egy megállapodás alapján csak televíziónak nyilatkozhat, írott sajtónak - sajnos nem...

A győriek a legteljesebb mértékig az esélytelenek nyugalmával léphettek pályára, hiszen a távozó a Montgomery mellett a továbbra is a térdével bajlódó elsőszámú centerét, Hollingsworth-t is kénytelen volt nélkülözni Fűzy Ákos alakulata.

A három Eb ezüstérmes - Alben, Ivegin, Caglar - mellett a két amerikai szupersztárjával, Taurasival és Charles-szal kezdő Galatasaray ellen a Győr a Ciglar, Simon, Rasheed, Nagy-Bujdosó, Vincze ötösfogattal kezdett. Bár Charles nyitó kosarára Ciglar betörés után még válaszolt, utána zsinórban 9 török pont következett, a vendég szurkolók legnagyobb örömére.. Ezeket jórészt úgy szerezték, hogy Charles zárt, Vincze kiváltott, s az amerikai center egy alacsonyabb győri játékossal a hátán léphetett be a palánk alá, s könnyedén értékesítette helyzeteit.

Aztán Rasheed kosár plusz büntetős játéka egy 8-0-s győri futás kezdetét jelentette, Rasheed és Ciglar eredményessége révén,miközben Taurasi szépen beleszürkült a mezőnybe Simon Zsófi, majd Laklóth Anna őrizetében. Sőt ez utóbbi a 9. percben büntetőkből betalált, az első olyan győri pontok voltak, amelyeket nem Ciglar vagy Rasheed szerzett. Sajnos az utolsó másfél perc nagyon nem sikerült, ekkor a rossz győri dobások után villámgyorsan visszaindítottak a vendégek, s az egy pontos hátrányból villámgyorsan kerek tíz lett a negyed végére.

A második játékrész kiegyenlített játékkal indult, s nemegyszer a győriek is leindították a török csapatot, Ciglar kétszer is végigrobogott a pályán, és átadásából Simon volt eredményes. A törökök edzője nem szerette volna, hogy lendületbe jöjjön a győri együttes, amelyben Simon remekelt. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy míg a győrieknél a fiatal Őri, vagy az Euroligában most debütáló Fürtös Kata és Nagy Dóra lépett pályára csereként, addig a vendégek mestere a spanyol sztárt, Alba Torrenst, vagy a WNBA-irányítót, Epifaniya Prints-et küldhette pályára.

A negyed közepén aztán sem a török, sem pedig a győri szurkolók nem hittek a szemüknek, Nagy-Bujdosó két ügyes, szemfüles kosara után 33-28-ra feljöttek a győriek.

Ekkor villant két tripla erejéig a spanyol sztár, Torrens, Laklóth Anna pedig elmondhatta magáról, hogy a világ legjobbja jókora homályt dobott az őrizetében. Ezzel együtt is a negyed közepétől a félidő végéig átszaladt a győri csapaton a Galatasaray, a szünetben 52-30-ra vezettek a vendégek. A jelentős hátrány elsődleges oka, hogy távolról egyáltalán nem ment a győrieknek, 8 hárompontos kísérletük közül egy sem esett be, emellett a lepattanók tekintetében 22-13-ra vezetett úgy a Galatasaray, hogy rossz dobásaik után a lepattanók felét, szám szerint hetet visszaszereztek a győri palánk alatt... Alba Torrens pedig bár csak a második negyedre szállt be, 19 (!) pontnál járt a félidőben.

Remekül kezdett szünet után a Győr, Simon előbb kosarat, majd labdát szerzett, ez utóbbit minősítsük értékesebbnek, ugyanis Diana Taurasi keze alól sikerült kipiszkálni a játékszert. Simon "szívta" a klasszis vérét, sikerült is felidegesítenie kicsit, aztán Taurasi dühében bevágott egy triplát, ám a Győr a csapat első tripláját dobó Rasheed, valamint Sujanová révén a 20 pont környékén maradtak. Hogy azért ne csökkenjen a különbég, erről a palánk alatt ismét többször is üresen hagyott Charles gondoskodott. A félidő közepén jött egy újabb  hullámvölgy, több eladott labda a török zóna ellen, ráadásul Taurasinak is kezdtek beesni a dobásai, így a 28. percre 30 pont fölé nőtt a Galatasaray előnye. Ekkor Ciglar is beemelt egy hármast, majd Nagy-Bujdosó is villant kétszer.

A záró szakasz nagy dobópárbajba torkollt, Taurasi is megszórta magát, hazai részről pedig Simon, Ciglar  és Nagy-Bujdosó volt igen eredményes.

Végeredményben a több sebből vérező, erősen tartalékos győri együttes körülményekhez képest mindent megtett, akadtak igen szép megoldásaik Fűzy Ákos tanítványainak, de a nagyobb tudás előtt kénytelenek voltak meghajolni.

Érdekességek a statisztikából:

Győr: Ciglar (18/3 pont, 14-ből 8 mezőny, 5 gólpassz, 4 labdaeladás), Simon (18 pont, 14-ből 9 mezőny, 2 labdaszerzés), Rasheed (16/3 pont, 7-ből 4 mezőny, 1-ből 1 tripla, 7-ből 7 büntető), Nagy-Bujdosó (17/3 pont, 15-ből 7 mezőny, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés), Sujanová (9 pont, 6-ből 3 mezőny, 3-ből 3 büntető, 3 lepattanó, 3 labdaszerzés).

Galatasaray: Taurasi (24/9 pont, 12-ből 7 mezőny, 6-ból 3 tripla, 7-ből 7 büntető, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 9 kiharcolt fault), Charles (17 pont, 11-ből 8 mezőny, 5 lepattanó, 2 blokk), Prints (13/3 pont, 8-ból 6 mezőny, 5 assiszt, 4 labdaszerzés), Torrens (18 perc, 21/6 pont, 15-ből 9 mezőny, 4-ből 2 tripla, 5 gólpassz), Matic (15 pont, 11-ből 6 mezőny, 8 lepattanó, 4 gólpassz).

Fotó (slide): gyorplusz.hu

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus