A Sopron után Rózsahegyet vert a PINKK

Magabiztos játékkal, végig irányítva a mérkőzést 79-61-re győzött a PINKK-Pécsi 424 a Rózsahegy ellen a Közép-Európa Liga 3. fordulójában. Iványiék a harmadik negyedben 43-42 után állva hagyták a szlovákiai gárdát és a soproni siker után újabb győzelmet arattak.

Egy bravúros győzelemmel a tarsolyában fogadta a Rózsahegy gárdáját a PINKK-Pécs. Roberto Hernandez óriási csatában győzött a magyar bajnok Sopron otthonában. Nem kezdte ilyen jól a sorozatot a szlovákiai gárda, amely előbb Miskolcon kapott ki 16 ponttal, majd otthon kaptak ki két ponttal a Zágrábtól.

PINKK-Pécsi 424 - MBK Ruzomberok 79-61 (15-11, 20-19, 21-16, 23-15)

Komló, Közép-Európa Liga, 3. forduló, vezette: Papp, Király, Balog

Kiegyenlített első negyedet hozott a mérkőzés, nem tudtak elszakadni egymástól a felek. A negyed derekán Ajdukovics büntetőjével vezetett 7-6-ra a PINKK, de mindkét csapat játékában sok volt a hiba, a vendégek számos triplakísérletet puskáztak el. A 7. percbe fordulva Sarok büntetővel 11-8 volt a hazai csapatnak, amúgy is sokszor állhattak a felek a vonal mögé - meglehetősen sok volt a szabálytalanság. Szerencsére az ex-pécsi Murphy kétszer is hibázott, így a negyed végén 15-11-re ment a PINKK.

A folytatásban Stalvant révén betalált távolról a Rózsahegy, majd a 13. percben a vezetést is átvették (19-20). Tomlinson kosarával vette vissza azt a PINKK, az ausztrál center ráadásul a légelhárításban is tündökölt, már a 15. percben a negyedik sapkáját osztotta ki. Egy 9-0-ás periódust futott a baranyai alakulat, ráadásul Sinclair egy triplát is dobott (35-28). A félidő végén viszont így is látótávolságon belül volt a Rózsahegy, akik főleg lepattanózásban múlták felül a hazai csapatot (35-30).

A nagyszünet után villámrajtot vett a PINKK, Roberto Hernandez friss erőként harcba küldte Kováts Nórát is, aki egyből kosárral jelentkezett (40-30). Innen viszont hamar felzárkózott a Rózsahegy, olyannyira, hogy két triplát is szórva a negyed derekán már csupán egyetlen pont volt közte (43-42). Szerencsére hamar ritmust váltott a pécsi csapat, így 50-42 után időt kellett kérniük a vendégeknek. A negyed végén az Ajdukovics, Tomlinson duó vezérletével ismét 10 ponttal vezetett a PINKK.

A záró negyed elején Iványi hármasával és a parádézó Ajdukovics 2+1-ével állva hagyták a Rózsahegyet. A 35. percre Ristic sportszerűtlen hibáját követően 21 pontot vert már ellenfelére a PINKK, amely egy 12-0-ás szakaszt repesztve végleg eldöntötte a mérkőzést (71-50). A végjátékban még mindent egy lapra feltéve rohamozott a Rózsahegy, de a remekül játszó PINKK összességében magabiztos győzelmet aratott. A hazai csapat egységét jól jelezte, hogy mind a 12 pályára lépő játékos feliratkozott a pontszerzők közé.

PINKK: Mincikova 10/3, Ruják 5/3, Sinclair 8/6, Őri 6, Tomlinson 9. Csere: Adamecz 2, Ajdukovics 21, Sarok 2, Iványi 5/3, Győri 4, Kováts 5/3, Katona Sz. 2.

Rózsahegy: Ristic 13/6, Stalvant 11/3, Baburova 2, Vesterberg 5/3, Murphy 15/3. Csere: Parker 6, Kmetova 6, Brezaniova, Cernakova 3/3.

Kipontozódott: Őri (40. perc), ill.: Brezaniova (33. perc), Ristic (38. perc).