DVTK: útközben egy sima győzelem

A portugáliai EK-meccsről útban hazafelé a Vasas otthonában nyert bajnokit a Diósgyőr - a harmadik negyedben kereken 40 pontot szórva.

MKB-Euroleasing Vasas – Aluinvent-DVTK Miskolc 53-105 (16-17, 11-19, 14-40, 12-29)
Budapest, Pasarét, NBI, 4. forduló, vezette: Makovsky, Kovács N., Csabai-Kaskötő

Alig két nappal a portugáliai Európa Kupa mérkőzése után a Vasas otthonában lépett pályára immár az NBI-ben a Diósgyőr. A miskolciak nagy csatában kaptak ki szerda késő este, majd pénteken hajnalban értek Ferihegyre – nem éppen fitten mérkőztek tehát a fiatal Vasassal.

Ennek megfelelően meglehetősen szorosan alakult a nyitó negyed. A hazaiak Határ kosaraival nem engedték el a Diósgyőrt, majd a 9. percben Cymmer hármasával 14-13-nál a vezetést is átvették. A második tíz perc elején úgy tűnt Dubei révén elléphet a DVTK, de Bajnóczi távolija után is maradt látótávolságon belül a Vasas (21-23). Kifejezetten jól tartották magukat a fővárosiak, és ugyan a fáradtság érezhető volt a vendégeken, de a nagyszünet előtti perceket megnyomták: Horváth triplája egy 9-0-s szakaszt zárt le, így a nagyszünetben 36-27-re vezetett a Diósgyőr.

A térfélcsere után hamar időt kellett kérnie Krivacsevics Dragoljubnak, hiszen a DVTK pillanatok alatt kereken húsz pontra növelte előnyét (27-47). Elsősorban Bálint és Sznicina járt élen a pontszerzésben, majd az amerikai Bias is csillantotta meg a képességeit zsinórban szerzett 9 pontjával. A harmadik negyed első felét 24-2-re hozta a Diósgyőr… Végül meg sem álltak kereken 40-ig a játékrészben.

A záró szakasz elején Dubei révén előbb 40, majd Bias kosarával 50 pont lett a különbség (45-95). Sőt, a 37. percben Horváth Bernadett triplájával a 100-at is megdobták a vendégek. Akik végül a második félidőt 69-26-ra hozva, a portugáliai túráról „beesve” is hozták a papírformát.

Vasas: Aho 6, Cymmer 12/3, Bajnóczi 5/3, Bagi, Határ 15. Csere: Farkas F. 3, Tóth T. 6, Gundel-Takács 2, Müller 2, Szalay, Solymosi 2, Gocsmann. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub

Diósgyőr: Bias 21, Dubei 16/6, Bálint 17/3, Sznicina 14/6, Szécsi 12. Csere: Szabó P. 6, Horváth B. 13/9, Coulibaly 6, Arad, Sikora. Vezetőedző: Maikel López

Fotó: Szabó Gábor (dvtk.eu)