Egy félidőn át bírta a Vasas

Zalaegerszegen vendégeskedett ma délután a budapesti illetőségű MKB Euroleasing Vasas. Az első perceket leszámítva az egész mérkőzésen a zalaiak domináltak, a végére pedig tisztes különbség alakult ki a két csapat között.

Zalaegerszeg, NBI női
ZTE NKK - MKB Euroleasing Vasas 83-64 (19-15, 16-18, 25-20, 23-11)

Egy szép szerzett labda után a festékből volt eredményes a vendég Vasas Határ révén, majd percekig nem találta egyik csapat sem a ritmust. A kezdeti gólcsend után viszont rákapcsolt a ZTE, és egy 7-2-es futással uralta is az első tíz percet. Végül négy pontot meg is tartottak a házigazdák (19-15).

A második negyed hangulatára sem lehetett panasz. A 15. percben nagyon megközelítette ellenfelét a Vasas, mindössze egy pont volt a két csapat között a differencia, de a hazaiknál mindig volt valaki, aki a legjobb pillanatban lendített a csapat szekerén, amivel mindig előrébb jártak néhány egységgel (35-33).

A nagyszünet után némileg robbantott a hazai csapat, 8 ponttal is mentek Gáll Tamás tanítványai, de a 25. perc tájékán eszméltek a budapestiek is. Bár a nagy hátrányt nem tudták ledolgozni, mégis látótávolságon belül maradtak (60-53).

Az előbb említett látótávolság már utcahosszra hízott az utolsó játékrészben. Több mint tíz ponttal is vezetett a zalai együttes, így a lényegi kérdések el is dőltek a 35. perc tájékára. Majdnem 20 pont lett a két csapat közti különbség (83-64).

ZTE NKK: Fritz 12, Czukor 20/9, Varga, 21, Horváth 15, Fuisz 3, Vágvölgyi 9, Török 3/3
MKB Euroleasing Vasas: Aho. Nina. D. 8, Bajnóczi 4, Gocsmann 2, Barnai 11, Rakolczai 2, Müller 5, Süle 2, Határ 18, Pál 2, Fejes 6, Farkas 2, Szabó 2.