Helytállt a sereghajtó az éllovasnál

Bátran, jól játszva egy félidőn át alaposan megnehezítette az éllovas, de érezhetően fáradt Sopron dolgát a felszabadultan, ügyesen kosarazó Vasas, de az esélyes Uniqa győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

Uniqa Euroleasing Sopron - MKB Euroleasing Vasas 80-62 (19-13, 18-17, 26-16, 17-16)

Aho Nina és Határ Bernadett révén remekül tartotta magát az első negyedben a nyeretlen sereghajtó Vasas a veretlen éllovas Sopron otthonában. Az előző két hét utazásokkal és igen nehéz meccsekkel teli programja után a hazaiak érezhetően tompák, fáradtak voltak. Ezt remekül kihasználva a 9. perc elején csupán 14-13-ra vezetett a Sopron. A szakasz végén és a második elején Ciglar Iva, majd Zsovár Orsolya vezetésével, a 9. és a 13. perc közott egy 13-0-s rohammal megugrottak a soproniak. Ettől talán túlságosan is megnyugodott az Uniqa, a Vasasnak azonban becsületére legyen mondva, volt tartása: Határ Bernadett kosaraira építve egy 8-0-s rohammal szorossá tette a meccset. A félidő hajrájában 5 pontra küzdötte fel magát a Vasas, Kayla McBride kosarainak köszönhetően vezetett 7-tel szünetben a Sopron.

Szünet után fokozódtak az izgalmak, Katarzyna Cymmer kosarával 4 pontra zsugorodott a hazaiak előnye. 37-33 után a Simon, Crvendakics, Sztankovics trió jóvoltából egy 11-0-s szakasszal ismét ellépett ellenfelétől a Sopron, sőt a negyed közepén már 18 pontos hazai vezetést mutatott a tábla (53-35). Ettől kezdve végig tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét az Uniqa, amely végeredményben biztosan nyert, de az igen fiatal Vasas kifejezetten jó benyomást keltve, ügyesen, felszabadultan játszott, nehezen adta meg magát.

Sopron: Ciglar 6, Hartley 6/3, McBride 14/3, Kuttor E. 3, Stankovic 12.
Cs.: Zsovár O. 15/6, Crvendakic 9/3, Simon Zs. 7, Krnjic 6, Weninger 2, Licskai

Vasas: Cymmer 6, Aho N. 15/3, Bajnóczi 4/3, Bagi M. -, Határ B. 21.
Cs.: Szalay V. 6, Müller M. 4, Gundel-Takács 4, Tóth T. 2, Solymosi N.