KEL: Csak a magyar derbin született magyar siker

Két idegenbeli meccsen vesztett pár ponttal a Diósgyőr és a PINKK is szombaton (Somorján, illetve Rózsahegyen), a Közép-Európai Ligában, míg vasárnap a PEAC simán nyert otthon a Cegléd ellen, amely gárda másfél negyeden át remekül tartotta magát, de utána nem volt kérdéses, hogy ki győz.

Közép-Európai Liga
2013. december 7. Rózsahegy

MBK Ruzomberok - PINKK Pécsi 424 71-64 (19-11 20-15 15-22 17-16)

Rózsahegy: Brezaniova 3, Cernakova 7, Baburova 12/6, Murphy 14, Mandics 6.

Cs: Remenarova 2, Stalvant 11,  Vesterberg 7, Kmetova 9.

PINKK: Mincikova 8/3, Sarok 6/3, Adamecz 4, Őri 2, Ajdukovics 11.

Cs: Ruják N. 12/6, Katona 4, Győri, Tomlinson 8, Kováts 9/3.

Kipontozódott: Kmetova.

STATISZTIKA

Rangadónak számító mérkőzésen tudott visszavágni az egykori 15 pontos pécsi fiaskóért a Rózsahegy Ruják Nóráéknak, igaz, nem volt lefutott meccs, és kicsivel jobb büntetőzéssel, valamint kesevebb eladott labdával lett volna esély a magyar együttes sikerére is. Azt azonban el kell ismerni, végig kézben tartotta a találkozót a hazai gárda, hiszen a kezdeti PINKK-rohamok (6-9) után már az első negyed végére viszonylag nagyobb előnyt szedett össze (19-11), és a közte tíz körüli különbséget később sem adta alább a Rózsahegy.

A pécsieknék Ajdukovics járt dupla-dupla közelében (11 pont, 8 lepattanó), s mellette Ruják jutott még el 12 pontig. A lepattanóharcból azonban talán többet kihozhatott volna a magas szerkezetű PINKK, mert abban "csak" egál közelben volt a két gárda. Ráadásul az a vicc, hogy a magyar gárda igen pontos volt, hiszen 50%-kal dobott mezőnyből, a triplákat pedig egyenesen kiválóan szórta (5/9), ám a csapat szinten kimaradt 9 büntető, valamint a hazaiak 6 eladott labdájával szembeni 16 pécsi eladott labda megbosszulta magát.

Ezzel a PINKK a 11 csapato KEL-mezőnyben a 8. helyen tanyázik jelenleg (5-8), míg legyőzője, a Rózsahegy két pozícióval előzi meg (6-7).

2013. december 7. Somorja

SBK Samorin - Aluinvent DVTK Miskolc 81-76 (20-25 19-16 22-17 20-18)

Somorja: Slamova 11/6, Ivanova 3, Skoric 12, Vynuchalova 21, Jaeschke 22.

Cs: Sujova 9/3, Oravcova, Bozóki 3,

DVTK: Czank 5, Raven 16/3, Sverrisdóttir 14, Jansone 21/6, Tobin 10.

Cs: Bukovszki, Szabó P. 2, Vincze, Bálint 6, Dubei 2.

STATISZTIKA

A Somorja Diósgyőr után saját pályáján is nyert a DVTK ellen, igaz, ezúttal nagyon szoros meccsen sikerült csak, és a vendég magyar alakulatnak is volt sansza arra, hogy idegenben adja vissza az egykori kölcsönt.

A Somorja nagyon offenzívan kezdte a meccset, s a diósgyőriek nehezen vették fel a ritmust (12-4). Magas palánk alatti centerpárossal találták szembe magukat Tobinék, ám érdekes módon nem szedett több lepattanót a Somorja, mint a DVTK. Viszont közelről óriási különbség volt a csapatok hatékonysága között, hiszen hiába próbálkozott 22-vel többször a magyar gárda a triplavonalon belülről, mégis a hazaiak szereztek eggyel több duplát a találkozón (számszerűleg a Somorja  62%-kal, a DVTK 39%-kal dobott innen).

Azt sem tudta kihasználni a vendég alakulat, hogy 21 (!) eladott labdát produkált a vendéglátó, ezért kár a meccsért, hiszen ezt a Somorját el lehetett volna kapni idegenben.

Főleg úgy, hogy a tíz perc alatt már 9 pontnál járó Sverrisdóttir vezette Diósgyőr az első negyed végén simán vezetett, majd később is uralta a találkozót (23-29, majd 44-45).

A harmadik negyed során azonban fordult a kocka, és elhúzott a Somorja, amiben a centerek, illetve Skoric, valamint a csereember Sujova volt a ludas. Igaz, Jansone nagyon hatékonyan támadott, s ő időlegesen 1 pontra felhozta csapatát, de kezdett állandósulni az 5-6 pontos hazai fór.

A záró negyedben elment tízzel a hazai alakulat (74-64), s innen nem tudott visszakapaszkodni az egyébként nagyon iparkodó, de elég pontatlan DVTK.

A Somorja 9. a KEL-ben (5-8), míg a Diósgyőr 7., ugyancsak 5-8-as mutatóval. Úgy tűnik, hogy a Samorin ellen nem megy a mieinknek, hiszen a két gárda első meccsén, számára idegenben is nyert 6 ponttal a szlovák együttes.

2013. december 8. Pécs

PEAC Pécs - Ceglédi EKK 87-52 (15-16 27-18 33-13 12-5)

PEAC: Reid 13, Orozovics 17, Jovanovics 15/9, Nagy-Bujdosó 8/3, Williams 15.

Cs: Kiss 6, Szűcs, Raus 9/3, Kaposi 4, Demeter.

Cegléd: Hadzsovics 12, Mányoky 8/6, Skobel 13, Gorjanacz 10, Kobolák 2.

Cs: Orbán, Szabó D. 3/3, Filipowicz D., Filipowicz V., Serbán 4.

STATISZTIKA

A sokkal magasabb szerkezetű PEAC a kedzőötösében csak egy magas emberrel felálló  - később még egy 180 feletti játékost bevető - Cegléd ellen a meccs egészét véve érvényesítette fizikális fölényét, és 58 lepattanóval (a 33 ellenében) nyomatékosította, hogy ezen a magyar csapatok közötti, mégis nemzetközi kupás derbin pécsi sikernek kell születnie.

A hazaiak diadalába belefért az is, hogy az ifjú Raus Viviennel gyakoroltassák a hármasokat (1/9) pécsi oldalon, hiszen nem forgott veszélyben a győzelem.

Ugyan az első negyedben a jól rajtoló pécsieket hamar megfogta a Cegléd, és majdnem végig vezetett, sőt, a második felvonásban volt már 17-24 is az állás, utána a hazaiak vették kezükbe az irányítást.

Reid és a pontjai mellett 12 lepattanójával kitűnő Nagy-Bujdosó vezetésével már a nagyszünetig tíz közelébe került a pécsi előny (egyébként a 17 éves Kaposi is 12 lepattanót kapart össze a hazaiaknál). Aztán ez folyamatosan növekedett a második félidőben.

Igazából a két középső negyedet nyomta meg nagyon a PEAC, amikor is 60 pontot szerzett. Ezért a kezdeti visszafogottság, majd az utolsó játékrész szintén harmatosabb, több mindenkit bevető támadójátéka ellenére is bőven harminc pontot vert vetélytársára az előzetesen is jóval esélyesebb PEAC, amely 14. KEL-meccsét követően a 4. (9-5), míg a Cegléd továbbra is utolsó, méghozzá nyeretlenül (ám ne feledjük, ők a buszbalesete miatt tragikus szezonfelvezetést magáénak tudható Győr együttese helyett ugrottak be ebbe a ligába, tehát a tisztes, sportszerű helytállás a cél Cegléden elsősorban).

Fotó: peacpecs.hu (Szanja Orozovics látható rajta)